Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Cyfryzacja – w stomatologii i nie tylko

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Cyfryzacja – w stomatologii i nie tylko

Cyfryzacja – w stomatologii i nie tylko

Cyfryzacja to ostatnimi czasy jedno z najmodniejszych słów. Jego interpretacja jest jednak różna w zależności od środowiska, do którego się odnosi. Dla jednych cyfryzacja oznacza instalację komputera w firmie, a dla innych – korzystanie z całej gamy różnorakich urządzeń, takich jak smartfony czy tablety. Stomatologowi cyfryzacja będzie kojarzyć się ze skanowaniem, technologią CAD/CAM czy drukiem 3D.

Bez względu na definicję, cyfryzacja towarzyszy nam w codziennym życiu na każdym kroku, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Przykłady? Proszę bardzo!

Bankowość – karta debetowa i szybki przelew to najczęściej wykorzystywane przez Polaków produkty finansowe i transakcyjne. Osoby mające do dyspozycji urządzenia mobilne korzystają ze znacznie większej liczby produktów finansowych i transakcyjnych niż pozostali.

GPS – nowoczesne odbiorniki GPS wciąż utrzymują przewagę nad aplikacjami instalowanymi w smartfonach. Nie tylko lepiej sprawdzają się w roli przewodnika po polskich drogach, ale także znoszą bez uszczerbku pozostawienie na wiele godzin w rozgrzanym na słońcu aucie. Nie bez znaczenia jest też wyższa częstotliwość sprawdzania położenia pojazdu, przekładająca się na większą precyzję lokalizacji.

Chmura – cloud computing przestał być rozwiązaniem testowym, a stał się dojrzałą technologią, pozwalającą firmom zmieniać sposób zarządzania przedsiębiorstwem. Obok optymalizacji kosztowej, największą zaletą cloud computingu dla firm jest właśnie możliwość rozwijania innowacyjności, nowych produktów i usług.

Video 360° – video rejestrowane w technologii 360° to przyszłość produkcji filmowych. Drony pomogą wykorzystać jej pełny potencjał. Rejestrowanie sferycznego, 360-stopniowego materiału wideo to coraz popularniejsza innowacyjna technika, pozwalająca widzowi śledzić nagrywaną akcję pod dowolnym kątem. Zapisany w ten sposób obraz wideo oferuje możliwość obracania nim w taki sposób, że widz może uchwycić z perspektywy pierwszej osoby wszystko, co dzieje się wokół niego.

Również stomatologia cyfrowa to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów medycyny, który coraz częściej determinuje codzienną praktykę w gabinetach dentystycznych i laboratoriach. Nie ma też chyba obecnie innej gałęzi stomatologii, która wzbudzałyby tak skrajne emocje i opinie…

W kolejnych wpisach przedstawię możliwe zastosowania cyfrowej stomatologii oraz szanse, jakie niesie ze sobą zarówno dla techników, lekarzy, jak i pacjentów. Moim celem nie jest udowadnianie słuszności swojej czy kogokolwiek innego. Nie jest moim celem przekazanie odpowiedniej teorii, której każdy z nas powinien się trzymać i w nią wierzyć. Moim celem jest uśmiech – każdego z nas!

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji