Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

B jak Best CAD/CAM?

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
B jak Best CAD/CAM?

B jak Best CAD/CAM?

Jeśli szukasz możliwości rozwoju, odpowiedzią na to zapotrzebowanie może być stomatologia cyfrowa. Gabinety i laboratoria są zobowiązane do ciągłego spełniania wysokich standardów oczekiwanych przez pacjentów. Nie zawsze łączy się to z zasadami prowadzenia rentownego biznesu. Jednym ze sposobów pogodzenia tych wymagań jest inwestowanie w technologię i sprzęt, który może zapewnić przewagę konkurencyjną i możliwości rozwoju.

Na wielu forach przeznaczonych dla branży stomatologicznej dostawcy oprogramowań i urządzeń CAD/CAM starają się namówić lekarzy do zakupu swoich produktów. Stomatolodzy nie zastanawiają się już bowiem, czy potrzebują systemu CAD/CAM w swojej codziennej pracy, ale myślą o tym, jaki system wybrać. Na jakie kwestie powinieneś zwrócić uwagę w swoich poszukiwaniach?

Interoperacyjność oprogramowania

Upewnij się, że oprogramowanie akceptuje najbardziej powszechne typy plików, które zwykle oferują Twoi klienci, zleceniodawcy lub zleceniobiorcy.

Łatwość użycia

Jeśli jesteś początkujący dowiedz się, jaka jest typowa krzywa uczenia się dla kogoś, kto nie zna systemów CAD-CAM i dowiedz się, jakie opcje szkolenia są dostępne. System jest tak potężny, jak używająca go osoba, więc musisz się upewnić, że jest to system, którego będziesz mógł się nauczyć. Jest to coś, co może reprezentować pewne bezpośrednie i pośrednie koszty (związane z klasą szkoleniową, filmami i czasem, który trzeba poświęcić na naukę i produktywność), dlatego warto je uwzględnić przy decyzji o zakupie.

Kompatybilność z Twoim sprzętem

Na jakim systemie operacyjnym działa oprogramowanie? Czy będzie działać w systemie 32-bitowym czy tylko w wersji 64-bitowej? Jaka jest zalecana karta graficzna i inny sprzęt? Posiadanie odpowiedniego sprzętu będzie miało duży wpływ na prawidłowe działanie oprogramowania.

Upgrade’y i licencje

Czy oprogramowanie pozwoli Ci się rozwijać? Jak często wydawane są aktualizacje? Jaki jest średni koszt aktualizacji? Aktualizacje powinny pojawiać się regularnie, czyli co 12-18 miesięcy. Aktualizacje te mogą być bezpłatne, ale w przypadku programu CAD/CAM często są one dodatkowym wydatkiem.

Przeszłość

Jak długo działa firma? Ile firm korzysta z oprogramowania? Czy producent lub dystrybutor jest gotów udostępnić referencje użytkowników?

Obsługa klienta i sprzedaż

Obsługa i wsparcie są najważniejsze w każdej firmie, szczególnie w branży oprogramowania. Upewnij się, że w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać ze wsparcia technicznego. Sprawdź jakie są strefy czasowe, język i godziny pracy. Czasami bywa tak, że trzeba czekać kilka dni na odpowiedź lub porozmawiać z kompetentną osobą, której po prostu nie potrafisz zrozumieć.

Właściwości i funkcje

Branża CAD/CAM jest bardzo konkurencyjna, a dostępne oprogramowanie jest na ogół wystarczające dla większości gabinetów. Pamiętaj, aby wybrać program, który ma naprawdę potrzebne Ci narzędzia. Kup moduły, których potrzebujesz i upewnij się, że masz możliwość dodania lub uaktualnienia ich w późniejszym terminie.

Cena

Koszt programu CAD/CAM jest oczywiście ważny, choć nie tak ważny jak wyżej wymienione kryteria. Tego typu oprogramowanie jest prawie zawsze sprzedawane w formie modułu, ze ścieżką otwartą na aktualizacje i rozbudowę.

Wraz z postępem cyfrowej stomatologii dla gabinetów stomatologicznych oraz laboratoriów dentystycznych dostępne są coraz bardziej zaawansowane technologicznie narzędzia. Znajdujemy się w fazie ewolucji rekonstrukcji dentystycznej, która może być tak fundamentalna i nieunikniona, jak przejście od maszyny do pisania do komputera.

 

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Oceń komentarz:     4: : 3 Odpowiedz