Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Aparat z matrycą APS-C

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Aparat z matrycą APS-C

Aparat z matrycą APS-C

Dziś opiszę przykład aparatu z matrycą APS-C (o której opowiadałem Wam ostatnio). Pod lupę wezmę Canona 70D – następcę lustrzanki cyfrowej Canon 60D. Jest do swojego poprzednika łudząco podobny, jednak tylko pod względem wyglądu. Ma te same wymiary, tworzywo. Układ przycisków również jest podobny. Obudowa EOS 70D jest wykonana z poliwęglanu, sprawia naprawdę solidne wrażenie. Materiał ten w swojej strukturze jest nieco chrapowaty, jednak według producenta jest odporny na pył i zachlapania. Aparat ten przyjemnie leży w dłoni z tego względu, że ma dobrze wyprofilowany uchwyt z przodu, a wszystkie przyciski są pod ręką.

Canon EOS 70D posiada matrycę Dual Pixel CMOS APS-C, której rozdzielczość to 20,2 megapikseli. Matryca ta wyróżnia się wyjątkową konstrukcją pojedynczych pikseli i umożliwia szybkie i płynne kontrolowanie ostrości w trybie AF podczas filmowania.

Ma również procesor obrazu DIGIC 5+, dzięki czemu jest w stanie generować wyraźne, 14-bitowe obrazy. Aparat cechuje wierne odwzorowanie kolorów i płynna i naturalna gradacja tonalna.

Posiada możliwość zapisu 7 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości, oraz system 19 punktów krzyżowych AF, które ułatwiają szybkie fotografowanie. Na tym aparacie pracuje się płynnie, nie zacina się nawet jeśli wykonuje się długie serie zdjęć. Trzeba również pamiętać o tym, by przy tym inwestować w szybkie karty pamięci, które usprawnią nasza pracę jeszcze mocniej.

Aparat posiada wbudowany moduł WI-FI, pozwala to bezprzewodowo przesyłać zdjęcia na urządzenia przenośne, czy komputer. Ma bardzo duży zakres czułości, który sięga aż do 12800. Można go rozszerzyć do 25600. Pozwala to robić zdjęcia nawet w najtrudniejszych, ciemnych warunkach.

Mimo, że jest to lustrzanka amatorska, ergonomia jej jest na wysokim poziomie. Dodatkowym atutem jest ekran dotykowy, który jest wysokiej jakości. Ułatwia to nie tylko przeglądanie zdjęć, wpływa tym również na ustawienie ostrości. Plusem jest także możliwość ustawienia plików RAW M, czyli o mniejszej rozdzielczości, co znacznie rzutuje na pamięć naszej karty. Fotografie zrobione Canonem EOS 70 D są naturalne, ich barwy są nasycone i dobrze odzwierciedlają zastaną rzeczywistość.

W następnym wpisie porównam ten model z nowszym – Canonem EOS 80D, którego bardzo często używam w pracy….do przeczytania!

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji