Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Aparat, który jest moim głównym towarzyszem pracy

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Aparat, który jest moim głównym towarzyszem pracy

Aparat, który jest moim głównym towarzyszem pracy

Ostatnio przybliżyłem Wam aparat Canon EOS 70D. Czas zatem na jego następcę! Canon EOS 80D to aparat, który jest moim głównym towarzyszem pracy. Bo to zazwyczaj nim wykonuję dokumentację leczenia moich pacjentów. Z wyglądu niewiele się różni od swojego poprzednika. Oba modele są podobnych wymiarów.

Jednak mój ulubieniec jest nieco lżejszy, co wpływa dodatkowo na wygodę mojej pracy. Jest wykonany z żywicy poliwęglanowej z włóknem szklanym. Jak w przypadku jego poprzednika – dobrze się go trzyma w dłoni np. za sprawą tego, że część lewej ścianki obudowy jak i kawałek tylnej pokryto gumowym tworzywem o strukturze chropowatej. Jego wygodny wygląd nie jest oczywiście jedynym pozytywnym aspektem. Tak jak w modelu 70D korpus jest uszczelniony przed kurzem i zachlapaniem.

Do zalet tego aparatu należy dodać ekran LCD, który posiada wysoką rozdzielczość. Został on wyposażony w mechanizm, który umożliwia jego odchylenie i obracanie.

W środku aparat już zmienia się bardziej, niż na zewnątrz. Matryca, którą posiada jest 24,2 megapikselowa, bez zmian – APS-C. Rozmiar pojedynczego piksela jest mniejszy niż u poprzednika, jednak ma to wpływ na lepsze efekty pracy na wysokich czułościach – ISO. Praca z nim to szybka przyjemność, za sprawą możliwości fotografowania z prędkością 7 klatek na sekundę, oraz filmowania w rozdzielczości Full HD 50p/60p, posiada również funkcję filmów poklatkowych i HDR.

Aparat charakteryzuje się systemem AF z 45 punktami krzyżowymi, co gwarantuję jeszcze większą precyzję ostrzenia niezależnie od rodzaju użytego obiektywu. Kolejnym atutem jest wizjer z pokryciem wynoszącym 100%. Pozwala to ujrzeć wszystkie elementy ujęcia podczas kadrowania, jak również wyświetla efekty pracy.

W aparacie został zastosowany system amortyzacji lustra, wpływa to na redukcję niepożądanych drgań. Dla dyskrecji naszej pracy możemy skorzystać z trybu cichego. Tak jak u poprzednika nie mogło także zabraknąć modułu WI-Fi, dzięki któremu możemy przesyłać zrobione przez nas zdjęcia na urządzenia mobilne i komputer.

Dodatkowo można korzystać z nowego czujnika pomiaru RHG+IR o rozdzielczości 7560 pikseli, co za tym idzie ekspozycja i balans bieli są ustawiane precyzyjniej.

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji