Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Pełna klatka robi wrażenie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Pełna klatka robi wrażenie

Pełna klatka robi wrażenie

Już jakiś czas temu przybliżyłem Wam zagadnienie pełnoklatkowego aparatu. Dziś zacznę od przykładu powszechnie znanego i lubianego Canona 5D Mark II.

Premiera tego aparatu odbyła się dość dawno bo 17 września 2008 roku. Choć model ten nie należy do najnowszych, nadal zdobywa uznanie pośród wielu fotografów, nawet tych zawodowych. Jest następcą aparatu Canon 5D. Posiada on pełnoklatkową 21-megapikselową matrycę CMOS z systemem czyszczenia oraz jest obsługiwany przez procesor DIGIC IV. Procesor ten pozwala uzyskać niesamowity poziom odwzorowania barw, a także odpowiada za szybki czas uruchomienia aparatu. Posiada również funkcje AF z wykrywaniem twarzy w trybie Live View i nagrywania filmów w jakości HD.

Wygląd jego robi dobre wrażenie. Body jest solidnie wykonane i masywne. Świetnie leży w dłoni dzięki temu, że grip jest fantastycznie wyprofilowany i jest zrobiony z przeciwpoślizgowej gumy oraz posiada wypustkę na dodatkowy palec. Samo body jest wykonane ze stopu magnezu. Boki i podstawa są jedynie plastikowe. Chroni przed kurzem i wilgocią lepiej niż jego poprzednik. Mimo swojej niewielkiej wagi jest dość poręczny.

Jego kolejną zaletą jest wyświetlanie informacji o czułości – ISO w wizjerze. Nie musimy zatem odrywać oka od wizjera, ponieważ podczas fotografowania jesteśmy w stanie kontrolować ten parametr. Korzyścią również są przyciski, które znajdują się na górnej ściance. Po lewej stronie są przyciski pomiaru światła/ balansu bieli oraz trybu AF. Praca na nim (ze względu na rozmieszczenie przycisków) jest wygodna.

W Canonie EOS 5D Mark II zastosowano metalowe mocowanie obiektywów – EF, które jest standardem dla lustrzanek tej firmy. Mocowanie jest solidne i nie stanowi żadnych problemów przy wymianie obiektywów. W wizjerze aparatu widzimy 98% rejestrowanego obrazu. Pryzmat jest szklany i efektem tego jest skontrastowany i jasny obraz.

Robiąc zdjęcia tym modelem aparatu mamy możliwość podglądu na żywo na jego ekranie LCD. Jakość zdjęć robionych Canonem EOS 5D Mark II i ich plastyka jest na bardzo wysokim poziomie, nawet przy wyższych czułościach ilość szumów na obrazie jest niewielka. Te wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiają, że warto zwracać na niego uwagę.

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji