Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail
Znaleziono: 316 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

Posłuchaj Dentonetu! Nasi eksperci teraz także w formie podcastów

Podcasty Dentonetu to wywiady i wypowiedzi ekspertów związanych ze stomatologią. Chcemy, aby nasze publikacje były zawsze źródłem rzetelnej wiedzy, ale też inspiracji do działań i rozwoju. Zapraszamy stomatologów, higienistki, asystentki stomatologiczne i techników. To co, zaczynamy? Spis treści – wybierz temat dla Ciebie! Endodoncja – Kiedy kończy się skuteczna endodoncja i zaczyna myślenie o ekstrakcji? […]

Autor: Podcasty Dentonetu

Leczenie ortodontyczne w czasach pandemii. Spotkanie z konsultantem krajowym

Jak prezentowane przez ministerstwo zdrowia zalecenia dotyczące leczenia stomatologicznego w czasach epidemii praktykować w ortodoncji? W jaki sposób minimalizować ryzyko zakażenia? Jak bezpiecznie przeprowadzać poszczególne zabiegi? W ramach "Spotkań w Dentonecie" zapraszamy na kolejną dyskusję.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Najpilniejsze potrzeby w dobie wirusa SARS-CoV-2

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej dyskusji  w ramach "Spotkań w Dentonecie", a w niej m.in. o aktualizacji wytycznych Ministerstwa Zdrowia na czas pandemii i finansowaniu stomatologii przez NFZ rozmawiają prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek i dr Dariusz Paluszek.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Co byś wybrał? Czyli ciąg dalszy dyskusji o materiałach hybrydowych

Zapraszamy na drugą część dyskusji ekspertów w dziedzinie materiałoznawstwa. Rozmawiają prof. dr hab. n. med. Jerzy Sokołowski, dr hab. n. med. prof. nadzw. Monika Łukomska-Szymańska oraz dr hab. n. med. prof. nadzw. Mariusz Pryliński.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Bolesność jamy ustnej przyczyną problemów behawioralnych u kota?

Coraz częściej zanim wprowadzi się terapię behawioralną, zaleca się pełną diagnostykę, zwracając uwagę na ból kostno-stawowy, zapalenia pęcherza, problemy żołądkowo-jelitowe czy nadczynność tarczycy. Niestety nadal niedoceniany w tej kwestii jest ból w obrębie jamy ustnej…

Autor: Blog o weterynarii stomatologicznej

Badanie stomatologiczne i radiografia u … królików

Pierwszym wyzwaniem przy obrazowaniu zębów królików jest znieczulenie pacjenta. Aby wykonać obrazowanie, pacjent musi być znieczulony, jednak ryzyko sedacji królika jest relatywnie wysokie.

Autor: Blog o weterynarii stomatologicznej

Zdjęcia kontrolne w leczeniu endodontycznym

O aktualnych zaleceniach dotyczących wykonywania zdjęć rentgenowskich po zakończeniu leczenia endodontycznego dyskutują prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska oraz prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Czy czujesz się kompetentny, by opisać zdjęcie?

Jak często tomografia stożkowa jest stosowana w endodoncji? Inny ważny temat - kwestia opisywania zdjęć przez lekarza. Trzeba pamiętać, że im mniejsze pole obrazowania, tym mniej struktur, które należy opisać.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Awulsja siekacza szczęki u Bulteriera

Do mojej praktyki trafił roczny Bulterier z pourazowym zwichnięciem siekacza szczęki 201 powstałym w wyniku zabawy z innym psem. Szczęśliwie właściciele przyprowadzili zwierzę do kliniki w zasadzie bezpośrednio po urazie.

Autor: Blog o weterynarii stomatologicznej

Pantomogram w leczeniu endodontycznym

- Jeżeli sięgasz po zdjęcie pantomograficzne - jakie widzisz ograniczenia tego zdjęcia u pacjentów ze zmianami okołowierzchołkowymi? - Na pewno nie jest to zdjęcie, które jest wykonywane w celach endodontycznych.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Młodzieńcze zapalenie dziąseł kotów

Kluczem do leczenia młodzieńczego zapalenia dziąseł jest połączenie intensywnej profilaktyki płytki nazębnej oraz wspomagania odporności.

Autor: Blog o weterynarii stomatologicznej

Jak powstają cenniki w gabinetach stomatologicznych?

Na podstawie porównań do konkurencji, czasem z zastosowaniem czynnika własnego doświadczenia w danej dziedzinie. Tymczasem cennik powinien przede wszystkim powstawać w oparciu o wyliczenia.

Autor: Spotkania w Dentonecie

Endometr czy zdjęcie rentgenowskie

"Stosujecie w gabinetach lekarskich endometry. Niektórzy lekarze uważają, że zdjęcie rentgenowskie na tym etapie wyznaczania długości roboczej kanału nie jest potrzebne. Czy zawsze endometr jest wystarczającym narzędziem"?

Autor: Spotkania w Dentonecie

Osteopatia czaszkowo-żuchwowa

Choroba zdarzająca się niezwykle rzadko. Cierpi na nią jedynie kilka ras psów m.in. Cairn Terrier, Scottish Terrier oraz West Highland White Terrier, opisane są również pojedyncze przypadki u innych ras.

Autor: Blog o weterynarii stomatologicznej
WYŚWIETLAJ 10 20 50