Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Bezpłatna opieka w prywatnym gabinecie – kolejna akcja Wiewiórki Julii

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Bezpłatna opieka w prywatnym gabinecie – kolejna akcja Wiewiórki Julii

Bezpłatna opieka w prywatnym gabinecie – kolejna akcja Wiewiórki Julii

Fundacja Wiewiórki Julii rozpoczyna współpracę z prywatnymi gabinetami stomatologicznymi w całej Polsce. W tym roku w ramach akcji „Przywróćmy dzieciom zdrowy uśmiech” fundacja nawiązała współpracę z gabinetami w Łodzi i Lublinie.

Do wspólnej walki z próchnicą wśród dzieci włączyły się gabinet TRIDENT +, Gabinet Stomatologiczny Paweł Włodkowski oraz Gabinet Alfa-Dent dr. Joanna Winiarska-Hodskinson w Lublinie. Projekt współpracy w ramach Patronackich Gabinetów Fundacji Wiewiórki Julii obejmował będzie bezpłatne leczenie zachowawcze dzieci do 17 roku życia. Każdy rodzic mieszkający na terenie Łodzi, Lublina i okolic może zgłosić swoje dziecko do objęcia bezpłatną opieką dentystyczną. Wystarczy wysłać maila zgłoszeniowego pod adres – Fundacja@wiewiorkajulia.pl, lub zadzwonić – 698-767-148. Ilość miejsc w każdym miesiącu będzie ograniczona.

Do tej pory Fundacja Wiewiórki Julii współpracowała z dwiema klinikami partnerskimi w Warszawie. Dzięki współpracy z prywatnymi placówkami w całej Polsce najbardziej potrzebujący mali pacjenci zostaną objęci bezpłatnym leczeniem dentystycznym.

– Postanowiliśmy zwrócić się do prywatnych gabinetów stomatologicznych o wsparcie dla naszego nowego projektu, który umożliwi potrzebującym dzieciom z całego kraju swobodny dostęp do bezpłatnej opieki dentystycznej. Liczymy na to, że wkrótce podpiszemy kolejne umowy – informują przedstawiciele fundacji.

Fundacja Wiewiórki Julii to najprężniej rozwijająca się fundacja w Polsce. Jako pierwsi od 27 lat przeprowadziliśmy badania stomatologiczne na tak szeroką skalę. Ostatnie 4 lata były dla Fundacji czasem pełnym ciężkiej pracy i wielu osiągnięć. Leczenie dzieci oraz prowadzenie przeglądów dentystycznych w Polsce całkowicie nas pochłonęło. Przebadaliśmy już ponad 26 500 dzieci. W ramach projektu „Podróże Julii” odwiedziliśmy osiem województw. Dane wynikające z badań są zatrważające – wśród pacjentów objętych programem na przestrzeni lat 2012-2016 ponad 74 % najmłodszych mieszkańców dużych miast pow. 150 tys. mieszkańców choruje na próchnicę, jednak w małych miejscowościach i wsiach odsetek próchnicy sięga już blisko 90%!

Od 2013 roku współpracujemy z Fundacją Ewy Błaszczyk A kogo?. Wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii raz w miesiącu przeprowadzają kontrolę stomatologiczną wśród pacjentów kliniki BUDZIK. Działalność Fundacji Wiewiórki Julii sięga też poza granice Polski. Dzięki Fundacji wychowankowie domu dziecka w Armenii mają w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny. Fundacja objęła kompleksową opieką stomatologiczną 100 wychowanków domu dziecka w stolicy Armenii, Erewaniu.  

Wkrótce Fundacja obejmie cykliczną opieką stomatologiczną również najmłodszych mieszkańców Gdańska, Poznania i Krakowa. Wspólnie z TEB Edukacja, szkołą kształcącą higienistów i asystentów stomatologicznych otwarte zostaną tam 3 oddziały Fundacji. Zadaniem wolontariuszy współpracujących z oddziałami będą szkolenia przedszkolaków z tych miast.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Wiewiórka Julia - Dentonet.pl
Fundacja Wiewiórki Julii mimo pandemii edukuje najmłodszych Asysta

Mimo zagrożenia związanego z koronawirusem, Fundacja Wiewiórki Julii nie ustaje w swoich działaniach edukacyjnych. Odbywają się one poprzez Facebooka oraz telefonicznie – przez specjalną infolinię. W ostatnich latach wolontariusze Fundacji Wiewiórki...

Wiewiórka Julia - Dentonet.pl
Pracowity miesiąc wolontariuszy Fundacji Wiewiórki Julii Asysta

W styczniu wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii odwiedzili placówki edukacyjne w Poznaniu, Kobyłce, Warszawie oraz Białymstoku. Łącznie w edukacyjnych prelekcjach dotyczących higieny jamy ustnej wzięło udział blisko 700 dzieci.W ostatnich tygodniac...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Huczne świętowanie szóstych urodzin Fundacji Wiewiórki Julii Asysta

Na początku listopada wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii ze szkoły TEB Edukacja po raz pierwszy odwiedzili przedszkolaków w Białymstoku. Warto też przypomnieć, że niedawno Fundacja obchodziła swoje szóste urodziny.Jak dotąd, wolontariusze Wiewiór...

Wiewiórka Julia - Dentonet.pl
Wiewiórka Julia z wizytami u przedszkolaków w Poznaniu Asysta

Już ponad 3500 dzieci wzięło udział w szkoleniach i pogadankach edukacyjnych organizowanych przez Fundację Wiewiórki Julii na terenie szkół i przedszkoli w Poznaniu.W ostatnich dniach wolontariusze Fundacji pojawili się w przedszkolu "Baśniowy Domek"...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres