Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Australia: zapraszamy na wizytę za 19 miesięcy

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Australia: zapraszamy na wizytę za 19 miesięcy

Przeprowadzone w Australii badania potwierdziły dobrze znaną i sprawdzającą się nie tylko na Antypodach zasadę: osoby zamożne mają zęby w znacznie lepszym stanie niż ich ubożsi rodacy. Mają oni mniej ubytków, w mniejszym zakresie niż ubogich dotyka ich także problem bezzębności.

Ogólnokrajowe badanie dotyczące stanu zdrowia jamy ustnej dorosłych Australijczyjków, przeprowadzone w latach 2004-2006 dowiodły, że osoby o niskich dochodach mają dwa razy częściej w porównaniu z bogatymi Australijczykami mniej niż 21 zębów. A w przypadku osób korzystających z pomocy społecznej, nawet czterokrotnie częściej.

W oparciu o wyniki raportu Australijski Instytut Zdrowia i Opieki Społecznej zażądał od włądz centralnych większych środków na publiczną opiekę stomatologiczną.

Martin Dooland, prezes South Australian Dental Service potwierdził, że osoby korzystające z publicznej opieki stomatologicznej, muszą czekać bardzo długo na wizytę u dentysty.

“Rezultat jest taki, że są oni przyjmowani najczęściej jako pacjenci bólowi”, powiedział dr Dooland. Dodał, że za sytuację częściowo odpowiadają niedobory wykwalifikowanego personelu medycznego w Australii i przez to niemożność skrócenia czasu oczekiwania na listach pacjentów.

Urzędujący Minister Zdrowia, Jay Weatherill powiedział, że rząd przeznaczył dodatkowe 56 mln dolarów australijskich na publiczną opiekę stomatologiczną: „Dodatkowe środki pozwoliły skrócić czas oczekiwania na listach pacjentów z 49 miesieęcy w 2002 r. do obecnych 19 miesięcy. W najbliższym roku liczymy na redukcję do 11 miesięcy. (th)

źródło: www.news.com.au


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kremy mocujące od podszewki - zapraszamy na webinar! Lekarz

Firma GSK, marka Corega oraz portal Dentonet.pl zapraszają na webinar "Kremy mocujące od podszewki - odkryj tajemnice formulacji oraz wpływ na organizm pacjenta", który odbędzie się już w czwartek 26 listopada o godz. 19:00 na Facebooku. Prowadzący w...

wizyty u dentysty - Dentonet.pl
Wizyty kontrolne u dentysty co 6 miesięcy nieefektywne? Lekarz

Standardem dla wielu pacjentów – przynajmniej tych, którzy dbają o stan zdrowia jamy ustnej – są kontrole stomatologiczne powtarzane regularnie co pół roku. Opublikowane w ostatnim czasie badanie szkockich naukowców sugeruje, że nie musi to być optym...

dziecko w gabinecie - Dentonet.pl
Dziecko w twoim gabinecie: 5 porad, które usprawnią wizytę Lekarz

Wielu lekarzy dentystów obawia się przyjmować dzieci. Zakładają, że nie poradzą sobie z płaczem, napadami złości i brakiem współpracy malucha, który nijak nie chce zrozumieć, że leczenie służy jego zdrowiu. Oczywiście wskazane są wizyty adaptacyjne, ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Koronawirus – wytyczne PTS. Zapraszamy na darmowy webinar Lekarz

Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka, wiceprezydent PTS odpowiedzą na Państwa pytania i szereg wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa pracy w gabinetach st...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres