Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Asystentka stomatologiczna zmienia pracę

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Asystentka stomatologiczna zmienia pracę

Asystentka stomatologiczna zmienia pracę

Na początek dwa kluczowe zagadnienia. Chcę czy muszę zmienić pracę? Jeżeli muszę to oznacza znacznie mniej czasu na znalezienie nowej. Specjaliści z doradzający osobom poszukującym nowego zajęcia zalecają szukanie nowej bez dramatycznych rozstań ze starą pracą. Coś w stylu – zabieram torebkę, wychodzę i już nie wracam – stanowczo odpada.

Pracę zawsze lepiej zmieniać na lepszą niż na inną. Wprawdzie nie zawsze to jest możliwe, ale dla naszej kariery to znacznie lepsze.

Kilka konkretnych wskazówek dla asystentek i higienistek stomatologicznych poszukujących pracy:

Po pierwsze posiadając obecnie pracę masz znacznie mniejszy stres przy szukaniu nowej.

Po drugie wzrasta szansa na wyższe wynagrodzenie. Inaczej negocjujesz na luzie niż z pozycji człowieka, któremu zabraknie na rachunki.

Po trzecie nie dziel się z nikim swoimi planami. Nawet najmilszy współpracownik, może coś mimochodem wspomnieć w miejscu pracy.

Po czwarte szukaj pracy w domu, a nie na komputerze w recepcji gabinetu z historią przeglądania dostępną dla wszystkich.

Po piąte oszczędź nowemu pracodawcy na rozmowie rekrutacyjnej opinii o swoim starym szefie. A jeśli zapyta, to raczej powiedz, że chcesz się rozwijać i poszukujesz wyzwań, niż to, że za mało płacił, a za dużo wymagał.

Bardzo ważne jest też to, aby skupić się na obecnej pracy i nie popełniać błędów. Chodzi o to, żeby nasze poszukiwanie nowego zajęcia nie odbiło się na pacjentach i relacjach w gabinecie stomatologicznym.

Poszukiwanie lepszego zajęcia za wyższą pensję to rzecz normalna i dowodzi rozsądnego podejścia do kariery zawodowej. Wypada tylko życzyć powodzenia.
ab

 

źródło;forbes.com
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

ŚOI - Dentonet.pl
Braki środków ochrony wstrzymają pracę gabinetów w UK? Lekarz

Praktyki dentystyczne na terenie Wielkiej Brytanii pozostają otwarte podczas obecnej blokady (trwającej od 5 listopada), ale tamtejsi lekarze stomatolodzy coraz głośniej wyrażają obawy o ich funkcjonowanie w cieniu pandemii COVID-19. Badanie ankiet...

ROZWIŃ WIĘCEJ
higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

pasta - Dentonet.pl
Pasta do zębów… z bakteriami? Trwają prace naukowców Asysta

Jak poinformował serwis BBC News/Health, naukowcy z Newcastle University pracują nad środkami do higieny jamy ustnej z dodatkiem enzymów wytwarzanych przez bakterie Bacillus licheniformis. Bakteria Bacillus licheniformis znalazła się po lupą brytyjs...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres