Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Asystentka stomatologiczna pierwsza w gabinecie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Asystentka stomatologiczna pierwsza w gabinecie

Asystentka stomatologiczna pierwsza w gabinecie

Asystentki stomatologiczne każdego dnia przygotowują na świecie miliony gabinetów stomatologicznych na przyjęcie pacjentów. Niezależnie od klimatu i pory roku, jeśli gabinet ma rozpocząć pracę punktualnie, pierwsza w nim pojawia się asystentka.

Zanim sznur pacjentów przewinie się w ciągu dnia przez gabinet, asystentka stomatologiczna musi wykonać wiele czynności, o których pacjenci nie mają zielonego pojęcia, że w ogóle są konieczne do normalnego funkcjonowania tej medycznej, nie zawsze dużej placówki.

Najpierw rzut oka na sprzęt – czy wszystko na swoim miejscu i działa. Włączenie komputera i lecimy po wysterylizowane narzędzia. Za chwilę na fotelu pojawi się pierwszy pacjent więc trzeba przygotować unit – reflektor, ślinociąg i mnóstwo drobiazgów, które zajmują niemało czasu.

Wreszcie dokumentacja pacjentów. Lekarz sięgnie po nią w pierwszej kolejności. Po drodze tylko rozstawiamy na blacie wszystko co będzie potrzebne do pracy przy pacjencie i właściwie już – dzień dobry – witamy szefa, a za nim już pierwszy pacjent.

A potem…

Kilka godzin intensywnej pracy, trochę rutyny, ale bez przesady. Jest za to coś, co ma duże znaczenie. Dobra współpraca z lekarzem. Czasem trzeba na to pracować wiele lat. Ale efektem jest porozumienie nawet bez słów. Dlaczego tak wielu stomatologów ceni swoje asystentki? Po prostu są świetne. Wiedzą co robią. Potrafią wyprzedzić polecenia, ponieważ mają doświadczenie i znają potrzebne preparaty i narzędzia. Stomatolog nie musi nawet o nie prosić. Wszystko jest przygotowane.

Gdy w gabinecie pracuje kilka asystentek stomatologicznych bezcenna staje się współpraca. Łatwiej jest, gdy można liczyć na koleżankę. To nie jest zwykła praca. Błąd lub niedopatrzenie może mieć swoje konsekwencje w zdrowiu pacjenta.

I pomyśleć – jak wiele zależy od asystentki stomatologicznej…
ab
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
Łańcut: koronawirus w gabinecie stomatologicznym Lekarz

Jak poinformował portal lancut.gada.pl, u pracowników jednego z gabinetów stomatologicznych na terenie powiatu wykryto koronawirusa. Kwarantannie poddano w związku z tym 116 osób. Po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u ...

Pierwsza Konferencja Dentonet Online już w czerwcu! Lekarz

W dniach 25-28 czerwca lekarze dentyści będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było – I Konferencji Dentonet Online. W ciągu czterech dni największe autorytety polskiej stomatologii podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświa...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Paulina Kosiniak-Kamysz - Dentonet.pl
Paulina Kosiniak-Kamysz - dentystka zostanie pierwszą damą? Lekarz

W Polsce trwa kampania wyborcza przed zaplanowanymi na maj wyborami prezydenckimi. Swój własny program, dotyczący m.in. leczenia stomatologicznego, zaprezentowała Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata PSL-u na urząd prezydenta Władysława Kosiniaka-...

przegląd prasy naukowej - Dentonet.pl
Przegląd anglojęzycznej prasy naukowej (część pierwsza) Lekarz

Accuracy of periapical radiography and CBCT in endodontic evaluation R. Lo Giudice, F. Nicita, F. Puleio, A. Alibrandi, G. Cervino, A. S. Lizio, G. Pantaleo Choć diagnostyka obrazowa bywa (na szczęście coraz rzadziej) pomijana, pozostaje niezbędnym...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres