Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Asystentka stomatologiczna negocjuje zarobki

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Asystentka stomatologiczna negocjuje zarobki

Asystentka stomatologiczna negocjuje zarobki

Pracujemy po to, aby zarobić na utrzymanie swoje i rodziny. Najlepiej jest gdy robimy to, co kochamy, chociaż nie zawsze tak jest. Innym optymalnym wyjściem jest, gdy zarabiamy na tym co umiemy dobrze zrobić.

Gdy asystentka stomatologiczna odpowiada na ogłoszenie o pracę i umawia się na rozmowę, to wie czego będzie dotyczyć jej praca. Oczywiście trzeba uwzględnić specyfikę gabinetu stomatologicznego i pacjentów. Do tego oczywiście godziny i dni pracy, zakres obowiązków, ewentualne dni wolne i nieprzewidziane sytuacje.

Ale przychodzi moment kluczowy i najtrudniejszy. Czyli rozmowa o pieniądzach. W Polsce rozmowy na ten temat należą do najtrudniejszych. Wykracza to nawet poza standardową sytuację, kiedy pracodawca chce zapłacić jak najmniej, a pracownik uzyskać jak najwięcej za to samo.

Oczywiście asystentka stomatologiczna, która zmienia pracę na lepszą, podczas takiej rozmowy będzie się czuła lepiej niż ta, która nie ma pracy od kilku miesięcy. Trzeba wypracować sposób, aby niezależnie od sytuacji poczuć się bardziej komfortowo, a także  wywalczyć zadowalające zarobki.

Asystentka stomatologiczna nie ma więc wyjścia i do tej rozmowy musi się przygotować wcześniej. Trzeba wyznaczyć kwotę, poniżej której pracy się nie podejmie. To bardzo trudne, gdy pracy się nie ma, ale trzeba znać swoją wartość. Jeżeli płaca będzie za niska na początku, to raczej nie ma co liczyć, że pracodawca ją szybko podniesie.

Warto też pamiętać o realiach w branży i wysokość kwoty proponowanej przez asystentkę stomatologiczną powinna je uwzględniać. I trzeba się zdobyć na szczerość i uczciwie powiedzieć, ile chcemy zarabiać. To nie oznacza, że rozmowa natychmiast się skończy. Od tego są negocjacje, a w końcu pracodawca też chce kogoś przyjąć i w dodatku szkoda mu czasu na wielotygodniową rekrutację.

W negocjacjach ważne są argumenty, czyli atuty asystentki stomatologicznej. Doświadczenie, kursy czyli to, co ty wnosi do pracy gabinetu stomatologicznego. To ma dużą wartość. I dlatego powinna tyle i tyle zarabiać.

Nie zaczynajmy rozmowy od sprawy finansów, ale nie pozwólmy, aby temat nie został poruszony.  Niedomówienia  tylko komplikują sytuację.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Górska-Kosicka - Dentonet.pl
Hematolog o wywiadzie przed wizytą stomatologiczną Lekarz

Znajomość zasad postępowania z pacjentem z zaburzeniami hemostazy ma ogromne znaczenie szczególnie dla dentystów wykonujących zabiegi inwazyjne. Jak przeprowadzić przed takim leczeniem wywiad medyczny? Odpowiada dr n. med. Magdalena Górska-Kosicka z ...

dentobus - Dentonet.pl
Posłowie pytają o opiekę stomatologiczną i "widmobusy" Lekarz

Grupa posłów PSL-u – Dariusz Klimczak, Stefan Krajewski, Dariusz Kurzawa i Urszula Pasławska – skierowała do ministra zdrowia interpelację, w której pyta o zagwarantowanie Polakom opieki stomatologicznej oraz funkcjonowanie dentobusów, określonych w ...

zarobki stomatologów - Dentonet.pl
Stomatologia w UK: zarobki kobiet o 32% niższe! Lekarz

W Polsce stomatologia jest – w dużym stopniu – zawodem sfeminizowanym, chociaż w ostatnich dekadach następuje stopniowa zmiana tego trendu. Z kolei w państwach Europy Zachodniej (m.in. w Wielkiej Brytanii) oraz w Stanach Zjednoczonych większość osób ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

telefoniczna informacja pacjenta - Dentonet.pl
Czy i jak NFZ wyceni teleporadę stomatologiczną? [video] Lekarz

Jeszcze jej w koszyku świadczeń NFZ nie ma, ale dyskusje o potrzebie jej wprowadzenia trwają od lat, a nasiliły się od początku pandemii koronawirusa. Mowa oczywiście o teleporadzie. Krajowi konsultanci różnych specjalności wskazują, że teleporada mo...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres