Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Asystentka stomatologiczna – konsekwencje wyboru zawodu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Asystentka stomatologiczna – konsekwencje wyboru zawodu

Asystentka stomatologiczna – konsekwencje wyboru zawodu

Zdobycie dobrej pozycji zawodowej zawsze się opłaci. Niezależnie czy w przypadku asysty stomatologicznej myślimy o dalszym rozwoju, w tym dokształcaniu np. na kursach czy planujemy studia np. higiena stomatologiczna lub zmianę pracy. Każdy etap zawodowy może kończyć się sukcesem. To wzmacnia i przygotowuje do dalszej drogi zawodowej.

Jednak wiedza to nie wszystko. Zawodowe kompetencje to oczywiście priorytet, ale liczy się jeszcze kilka innych rzeczy. Nastawienie osobiste ma ogromne znaczenie. Jeśli kolejny dzień asystentki stomatologicznej wygląda tak samo, to można popaść w przygnębienie i zapomnieć, że czeka nas sukces życiowy. A zupełnie niesłusznie.

Wystarczy pamiętać o sześciu krokach do kariery – w skrócie. A tak w rzeczywistości do lepszego życiowego startu i zmiany nastawienia. Czy to jest trudne? Nie. Jednak asystentki stomatologiczne powinny pamiętać, że istnieje życie poza pracą i jest niezbędne dla nabrania oddechu.

A teraz te sześć kroków.

1. Jeśli ci się to zdarza to przestań narzekać. Może chociaż na chwilę. Czy ktoś kiedyś coś zyskał na narzekaniu? Raczej nie. Energia przyda się na coś innego.

2.Nie lekceważ krytyki, ale bez przesady. Każdego dnia asystentka stomatologiczna może się spotkać z oceną, nie zawsze pochlebną. Wyciągnij wnioski, ale nie daj się zwariować.

3. Trenuj zawodową doskonałość. Czasem będzie lepiej, czasem gorzej. Liczy się trening.

4. Miej plan i realizuj go. Nawet jeśli myślisz, że w danym miejscu pracy nie zabawisz długo, zrób listę rzeczy, których możesz się tu jeszcze nauczyć i wykorzystuj okazję. Jeśli nie umiejętności zawodowe to poznawaj ludzi.

5. Nie rób porównań z innymi. Zawsze w czymś będą lepsi od ciebie, ale i wielu gorszych. Porównania są frustrujące i nikomu nie służą.

6. Słuchaj podpowiedzi intuicji. To wewnętrzny głos, który podpowiada ci, czy to coś będzie dla ciebie dobre. Także to, czy w tym miejscu pracy powinnaś zostać dłużej.

A na koniec warto pamiętać, że to ty jesteś odpowiedzialna za twój sukces życiowy. Nikt inny. Trzeba dobrze wybrać, ale liczy się konsekwencja. Jeśli decydujesz się na zawód asystentki stomatologicznej, to bądź konsekwentna w tym wyborze, dopóki nie postanowisz inaczej.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentobus - Dentonet.pl
Opieka stomatologiczna dla pacjentów z COVID-19 i w kwarantannie Lekarz

Pacjenci z COVID-19 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać pomoc stomatologiczną w dwóch miejscach – dentobusie stacjonującym we Włocławku oraz klinice w Toruniu. Jak czytamy na stronie kujawsko-pomorskiego oddziału wojewódzkiego ...

lekarz - Dentonet.pl
Łódzki protest ws. dopuszczania do wykonywania zawodu Lekarz

- Ta zmiana to jakaś kolosalna pomyłka świadcząca o absolutnym braku odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich - mówi dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Prezydium ORL stanowczo sprzeciwia się projektowi u...

konsolidacja gabinetów - Dentonet.pl
UK: wsparcie dla młodych dentystów w wejściu do zawodu Lekarz

Istniejące od 1841 r. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Wesleyan (Wesleyan Assurance Society) z siedzibą w Birmingham wspiera wybrane grupy zawodowe w osiągnięciu przez nie celów finansowych. W orbicie zainteresowań Wesleyana znaleźli się między innymi mło...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Górska-Kosicka - Dentonet.pl
Hematolog o wywiadzie przed wizytą stomatologiczną Lekarz

Znajomość zasad postępowania z pacjentem z zaburzeniami hemostazy ma ogromne znaczenie szczególnie dla dentystów wykonujących zabiegi inwazyjne. Jak przeprowadzić przed takim leczeniem wywiad medyczny? Odpowiada dr n. med. Magdalena Górska-Kosicka z ...

dentobus - Dentonet.pl
Posłowie pytają o opiekę stomatologiczną i "widmobusy" Lekarz

Grupa posłów PSL-u – Dariusz Klimczak, Stefan Krajewski, Dariusz Kurzawa i Urszula Pasławska – skierowała do ministra zdrowia interpelację, w której pyta o zagwarantowanie Polakom opieki stomatologicznej oraz funkcjonowanie dentobusów, określonych w ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres