Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Anglia: Dentyści wyrywają zdrowe mleczaki!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Anglia: Dentyści wyrywają zdrowe mleczaki!

Anglia: Dentyści wyrywają zdrowe mleczaki!

Dentyści namawiają rodziców do zgody na usunięcie zdrowego zęba mlecznego ich dziecka – bije na alarm The Mail On Sunday.

Jak informuje gazeta, setki brytyjskich dentystów przygotuje już specjalne oferty dla rodziców małych dzieci ekstrakcji zdrowych zębów mlecznych i ich przechowywania.

Dlaczego?

Chodzi o wyodrębnienie z mleczaka komórek macierzystych, które mają być swoistą „zdrowotną polisą bezpieczeństwa” na przyszłość dziecka.

Rzekoma troska o przyszłość dziecka jest jednak kosztowna. Koszt dla rodziców to 1300 funtów, z czego 100 wpadnie do kieszeni dentysty.

Procederem tym zajmuje się firma Precious Cells International, która zachęca rodziców do zlecenia ekstrakcji zęba u wybranego stomatologa (a nie czekania aż ząb sam wypadnie).

Firma zajmuje się laboratoryjnym wyodrębnianiem komórek macierzystych z miazgi zębowej i przechowywaniem ich w specjalnych pojemnikach.

– Chcesz, by twoje dziecko było zdrowe i bezpieczne także w przyszłości? Wyrwij mu zdrowego mleczaka i oddaj go do banku komórek macierzystych – zachęca właściciel firmy "Precious Cells" na swojej stronie internetowej.

Mimo niepotwierdzonej metody, poleca ją już ponoć 60 stomatologów oraz znana sieć gabinetów dentystycznych Denplan.

Środowisko brytyjskich stomatologów krytykuje jednak cały proceder twierdząc, że zdrowe zęby nie mogą być usuwane, jeśli nie ma ku temu żadnych medycznych przesłanek.

General Dental Council (GDC) wyraźnie stwierdziło, że lekarz dentysta winien przedkładać interes pacjenta nad interes własny, czy też jakiejś organizacji lub przedsięwzięcia biznesowego.

Reprezentująca stomatologów BDA – British Dental Assosciation – obiecuje śledztwo w tej sprawie.

 

na podstawie: dailymail.co.uk


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szkolne gabinety - Dentonet.pl
"Nie wysłałabym swojego dziecka do szkolnego dentysty" Lekarz

– Możemy leczyć zęby dzieci tylko tymi materiałami, które refunduje fundusz z podstawowego koszyka świadczeń. Są to niestety najgorsze materiały, wypełnienia robimy czarnymi plombami z amalgamatu – mówi portalowi edziecko.pl chcąca zachować anonimowo...

regeneracja zębiny - Dentonet.pl
USA: odkryto gen pobudzający tworzenie nowych tkanek zębiny Lekarz

Grupa naukowców z University of Plymouth's Peninsula Dental School odkryli gen wspomagający aktywację komórek macierzystych i regenerację zębiny.Badacze pod przewodnictwem dr. Binga Hu odkryli gen odpowiadający za tworzenie tkanek w stale rosnącym si...

Leczymy mleczaki: lista zaleceń PTS dot. zębów mlecznych Lekarz

Do dentysty już w 6 miesiącu życia, a zamiast soków - warzywa. To wybrane przykłady z opublikowanej listy pożądanych u rodziców zachowań związanych z higieną jamy ustnej najmłodszych dzieci. Wszystko w ramach akcji prowadzonej przez Polskie Towarzyst...

ROZWIŃ WIĘCEJ
komórki macierzyste - Dentonet.pl
Czy komórki macierzyste pozwolą hodować nowe, zdrowe zęby? Lekarz

Przyszłością stomatologii może być hodowla zębów z komórek macierzystych. Naukowcom udało się już stworzyć tzw. pąki zębowe, które po wszczepieniu mogłyby rosnąć i wyglądać jak zwykłe zęby. Dzięki wykorzystaniu komórek można będzie też zregenerować z...

Komórki macierzyste można uzyskać także z miazgi zębów Lekarz

Komórki macierzyste z miazgi zęba to przyszłość stomatologii regeneracyjnej. Mogą być również wykorzystywane w onkologii, kardiologii, neurologii, a także ortopedii. Największa ich ilość znajduje się w mleczakach, można je jednak pozyskać także z zęb...

Jak dbać o zdrowie zębów u dzieci? Wskazówki dla rodziców Pacjent

Guma do żucia to dobry sposób na to, by zapobiegać próchnicy? Fluor szkodzi dzieciom? Po szklance mleka przed snem nie trzeba myć zębów? Sprawdź, co wiesz o pielęgnacji zębów u dzieci.Uzębienie polskich dzieci jest w fatalnym stanie: 80% sześciolatkó...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres