Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Anglia: Dentyści wyrywają zdrowe mleczaki!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Anglia: Dentyści wyrywają zdrowe mleczaki!

Anglia: Dentyści wyrywają zdrowe mleczaki!

Dentyści namawiają rodziców do zgody na usunięcie zdrowego zęba mlecznego ich dziecka – bije na alarm The Mail On Sunday.

Jak informuje gazeta, setki brytyjskich dentystów przygotuje już specjalne oferty dla rodziców małych dzieci ekstrakcji zdrowych zębów mlecznych i ich przechowywania.

Dlaczego?

Chodzi o wyodrębnienie z mleczaka komórek macierzystych, które mają być swoistą „zdrowotną polisą bezpieczeństwa” na przyszłość dziecka.

Rzekoma troska o przyszłość dziecka jest jednak kosztowna. Koszt dla rodziców to 1300 funtów, z czego 100 wpadnie do kieszeni dentysty.

Procederem tym zajmuje się firma Precious Cells International, która zachęca rodziców do zlecenia ekstrakcji zęba u wybranego stomatologa (a nie czekania aż ząb sam wypadnie).

Firma zajmuje się laboratoryjnym wyodrębnianiem komórek macierzystych z miazgi zębowej i przechowywaniem ich w specjalnych pojemnikach.

– Chcesz, by twoje dziecko było zdrowe i bezpieczne także w przyszłości? Wyrwij mu zdrowego mleczaka i oddaj go do banku komórek macierzystych – zachęca właściciel firmy "Precious Cells" na swojej stronie internetowej.

Mimo niepotwierdzonej metody, poleca ją już ponoć 60 stomatologów oraz znana sieć gabinetów dentystycznych Denplan.

Środowisko brytyjskich stomatologów krytykuje jednak cały proceder twierdząc, że zdrowe zęby nie mogą być usuwane, jeśli nie ma ku temu żadnych medycznych przesłanek.

General Dental Council (GDC) wyraźnie stwierdziło, że lekarz dentysta winien przedkładać interes pacjenta nad interes własny, czy też jakiejś organizacji lub przedsięwzięcia biznesowego.

Reprezentująca stomatologów BDA – British Dental Assosciation – obiecuje śledztwo w tej sprawie.

 

na podstawie: dailymail.co.uk


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Leczymy mleczaki
Leczymy mleczaki: lista zaleceń PTS dot. zębów mlecznych Lekarz

Do dentysty już w 6 miesiącu życia, a zamiast soków - warzywa. To wybrane przykłady z opublikowanej listy pożądanych u rodziców zachowań związanych z higieną jamy ustnej najmłodszych dzieci. Wszystko w ramach akcji prowadzonej przez Polskie Towarzyst...

komórki macierzyste - Dentonet.pl
Czy komórki macierzyste pozwolą hodować nowe, zdrowe zęby? Lekarz

Przyszłością stomatologii może być hodowla zębów z komórek macierzystych. Naukowcom udało się już stworzyć tzw. pąki zębowe, które po wszczepieniu mogłyby rosnąć i wyglądać jak zwykłe zęby. Dzięki wykorzystaniu komórek można będzie też zregenerować z...

komórki macierzyste z zębów
Komórki macierzyste można uzyskać także z miazgi zębów Lekarz

Komórki macierzyste z miazgi zęba to przyszłość stomatologii regeneracyjnej. Mogą być również wykorzystywane w onkologii, kardiologii, neurologii, a także ortopedii. Największa ich ilość znajduje się w mleczakach, można je jednak pozyskać także z zęb...

ROZWIŃ WIĘCEJ
program profilaktyki
Żary: będzie program profilaktyki próchnicy Lekarz

Rada miejska w Żarach przyjęła program profilaktyki próchnicy na lata 2020-2023 dla uczniów klas I oraz II tamtejszych szkół podstawowych. Szacuje się, że co roku programem zostanie objętych około 849 dzieci. Realizacja programu będzie przebiegała we...

lęk dziecka przed dentystą
Jak można przełamać lęk dziecka przed wizytą u dentysty? Lekarz

Dla wielu dzieci pierwsza wizyta u dentysty może być przyczyną stresu i strachu, które mogą nawet rzutować na stosunek do leczenia stomatologicznego w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, by mądrze przełamywać lęk dziecka przed dentystą – konieczna j...

zęby mleczne
Utrata zębów mlecznych ważnym wydarzeniem w życiu dziecka Asysta

Jak wynika z artykułu opublikowanego na łamach "International Journal of Pediatric Dentistry", utrata pierwszego zęba mlecznego w większości przypadków wiąże się z pozytywnymi emocjami u dziecka, choć ważna jest tu rola rodziców i ich nastawienia do ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres