Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Ampeloterapia

Brak komentarzy | Publikacja:
Ampeloterapia

Ampeloterapia

Winogrona należą do najstarszych (poza zbożem) roślin uprawianych przez człowieka. Do Europy przywędrowały z Kaukazu i Persji. Hipokrates porównywał właściwości lecznicze winogron do właściwości miodu.
Winogronem leczono choroby układu pokarmowego, chroniczne zaparcia, skaleczenia i rany. W zawiązku z tym powstała specjalna dieta lecznicza, której podstawą są winogrona (ampeloterapia).
Znajduje zastosowanie zwłaszcza u osób, które cierpią na astmę, niedokrwistość, przypadłości nefrologiczne i te związane z przemianą materii. Winogrona oczyszczają organizm z toksyn, obniżają poziom cholesterolu i niszczą komórki rakowe.

Owoce te zawierają dużo mikropierwiastków, m.in. potas, który korzystnie wpływa na pracę serca, układu krwionośnego oraz działa moczopędnie.
Ponadto winogrona bogate są w fosfor i wapń – główne czynniki budulcowe kości i zębów, które dodatkowo działają odżywczo na mózg, w magnez i chlor, które regulują pracę systemu nerwowego.

Jeśli chodzi o witaminy, w winogronach znajdziemy:
1. Witaminę A, która korzystnie wpływa na oczy
2. Witaminę z grupy B
oraz żelazo i jod (korzystnie wpływa na pracę tarczycy).

Związki polifenolowe, które są zawarte w winogronach, często nazywane bioflanoidami hamują reprodukcję wirusów, działają przeciwzapalnie i przeciwhistaminowo – zmniejszają reakcje alergiczne. Ponadto są silnymi przeciwutleniaczami – bronią organizm przed wolnymi rodnikami, które odpowiadają za proces starzenia się i powstawanie licznych chorób.
Badania wskazują, że konsumpcja czerwonego wina (jeden kieliszek dziennie), winogron lub ekstraktu z pestek podnosi poziom „dobrego” cholesterolu, wspomaga walkę z chorobami serca, oczyszcza nerki a także pobudza trawienie.
Może opóźnić starzenie organizmu oraz zapobiec zawałom serca, udarom, miażdżycy naczyń. W skórce winogron występuje składnik resveratrol, który hamuje zlepianie się płytek krwi i podnosi poziom korzystnego cholesterolu HDL
 

Źródło: W trosce o Twój uśmiech i zdrowie

BZ


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji