Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Amerykańska młodzież źle się odżywia

Brak komentarzy | Publikacja:
Amerykańska młodzież źle się odżywia

Amerykańska młodzież źle się odżywia

Młodzież amerykańska źle się odżywia – ostrzega Amerykański Związek Stomatologiczny. Młodzi Amerykanie wiedzą jaka żywność jest zdrowa dla ich organizmu i dla ich uzębienia, ale w praktyce nie dbają o prawidłowe odżywianie się – twierdzi specjalny raport.

Większość nie ma zielonego pojęcia, jak przygotować sobie podstawowy posiłek. Według raportu, amerykańska młodzież chwyta raczej za czekoladowe batony i chipsy albowiem, dla przykładu, obranie pomarańczy jest dla nich zbyt kłopotliwe!

Badając nawyki żywieniowe amerykańskich nastolatków stwierdzono, że na 10 osobników aż 4 nie jada śniadań. Połowa z badanych jada w fast foodach co najmniej raz w tygodniu. Mogłaby nawet częściej ale …nie chce im się tam chodzić! – Jadam chipsy w autobusie w drodze do szkoły – stwierdza 15-letnia uczennica.

Również w szkołach młodzież odżywia się fatalnie. Ponad połowa z uczniów spożywa czekoladki, batony i chipsy popijając gazowanymi napojami, zamiast zjadać śniadanie zabierane z domu lub spożywać obiad w stołówce. W analizowanej grupie młodzieży tylko jedna osoba na sześć kupuje sobie owoce, warzywa lub jogurty. Rano jem owsiankę – mówi 17-latek – ale czasem mi się nie chcę, to tylko się czegoś napiję. A w szkole zjadam ze trzy batony lub hamburgera – dodaje.

Oprócz fatalnego wpływu takiego sposobu odżywania się na uzębienie, większość amerykańskich nastolatków cierpi na otyłość. Globalnie liczba młodzieży z nadwagą w USA potroiła się od momentu kiedy badana grupa przyszła na świat – stwierdza raport.

Swoista epidemia nadwagi będzie miała fatalny wpływ na stan zdrowia Amerykanów. Młodzież nie dba o to co je, refleksja przychodzi dopiero w późniejszym wieku – biją na alarm amerykańskie władze.

Globalizacja i amerykanizacja naszego życia powodują, że podobne problemy występują już także w Polsce. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, kiedy nasze pociechy wybierają się rano do szkoły.

inf.wł

 


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji