Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Amalgamat bezpieczny?

Publikacja:

Amalgamat bezpieczny?

Według raportu opublikowanym przez Life Sciences Research Office, Inc. (LSRO) nie ma dowodów na chorobotwórcze działanie amalgamatów na organizm człowieka (poza niezwykle rzadkimi przypadkami alergii na ten materiał stomatologiczny).

LSRO przeprowadziło niezależną, naukową analizę całej dostępnej dokumentacji naukowej mówiącej o wpływie amalgamatu na zdrowie człowieka.

Raport powstał po 7 latach badań i analiz na zlecenie takich amerykańskich organizacji, jak: National Institutes of Health, Centers for Disease Control and Prevention, Food and Drug Administration oraz U.S. Public Health Service.

Opublikowany raport uaktualnia i potwierdza takie same ustalenia opublikowane dwukrotnie przez amerykański departament zdrowia.

– Ten raport ponownie udowadnia i potwierdza wcześniejsze stanowisko ADA (American Dental Association), że amalgamat jest bezpiecznym i wydajnym materiałem stomatologicznym, stosowanym w oparciu o badania naukowe i kliniczne doświadczenia – stwierdził dr James B. Bramson – dyrektor wykonawczy ADA.

– Niezliczone ilości wypełnień amalgamatowych potwierdzają, że jest to jedno z najtrwalszych i najtańszych wypełnień, zwłaszcza w dużych ubytkach w tylnych zębach, gdzie siły żucia są największe – dodaje Bramson.

 

na podstawie smile-on.com

 


 •  

   

 •  

   

   

   

   

   

 • Przeczytaj również w archiwum Aktualności:

   

  Amalgamat zakazany?

   

   


 • POWIĄZANE ARTYKUŁY

  coronavirus 5739918 1920
  Bezpieczny długi weekend. I wolny od COVID Pacjent

  Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, żeby przy niespodziewanej infekcji  nie zwlekać z decyzją o konsultacji medycznej - niezależnie od miejsca aktualnego pobytu. To ważne, bo przy okazji długiego weekendu wielu z nas ostatnie dni spędza poza domem. ...

  ROZWIŃ WIĘCEJ
  separatory amalgamatu - Dentonet.pl
  FDI: jak stopniowo wycofywać amalgamat stomatologiczny? Lekarz

  Na początku września Światowa Federacja Dentystyczna skierowała do organizacji członkowskich oświadczenie dotyczące stosowania amalgamatu w praktykach stomatologicznych. Dotychczasowe wytyczne zostały zaktualizowane i połączone. Jak napisano w komun...