Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Amalgamat bezpieczny?

Brak komentarzy | Publikacja:

Amalgamat bezpieczny?

Według raportu opublikowanym przez Life Sciences Research Office, Inc. (LSRO) nie ma dowodów na chorobotwórcze działanie amalgamatów na organizm człowieka (poza niezwykle rzadkimi przypadkami alergii na ten materiał stomatologiczny).

LSRO przeprowadziło niezależną, naukową analizę całej dostępnej dokumentacji naukowej mówiącej o wpływie amalgamatu na zdrowie człowieka.

Raport powstał po 7 latach badań i analiz na zlecenie takich amerykańskich organizacji, jak: National Institutes of Health, Centers for Disease Control and Prevention, Food and Drug Administration oraz U.S. Public Health Service.

Opublikowany raport uaktualnia i potwierdza takie same ustalenia opublikowane dwukrotnie przez amerykański departament zdrowia.

– Ten raport ponownie udowadnia i potwierdza wcześniejsze stanowisko ADA (American Dental Association), że amalgamat jest bezpiecznym i wydajnym materiałem stomatologicznym, stosowanym w oparciu o badania naukowe i kliniczne doświadczenia – stwierdził dr James B. Bramson – dyrektor wykonawczy ADA.

– Niezliczone ilości wypełnień amalgamatowych potwierdzają, że jest to jedno z najtrwalszych i najtańszych wypełnień, zwłaszcza w dużych ubytkach w tylnych zębach, gdzie siły żucia są największe – dodaje Bramson.

 

na podstawie smile-on.com

 


 •  

   

 •  

   

   

   

   

   

 • Przeczytaj również w archiwum Aktualności:

   

  Amalgamat zakazany?

   

   


 • POWIĄZANE ARTYKUŁY

  Paweł Strzelec - Dentonet.pl
  Bezpieczny lekarz dentysta – zasady minimalizowania ryzyk prawnych Lekarz

  Stomatolog powinien posiadać wiedzę nie tylko medyczną, ale również po części prawną. Dlaczego? – Wśród wielu ryzyk towarzyszących wykonywaniu zawodu lekarza dentysty coraz częściej pojawiają się ryzyka prawne, związane z roszczeniami pacjentów. Jak ...

  Separator
  "Amalgamat w Polsce wychodzi z użycia" – KS NRL o separatorach Lekarz

  Przewodniczący komisji stomatologicznej NRL Andrzej Cisło opublikował na stronie internetowej samorządu oficjalne stanowisko komisji ws. obowiązku instalowania przez lekarzy dentystów separatorów amalgamatu.Przypomnijmy – zgodnie z rozporządzeniem Pa...

  ROZWIŃ WIĘCEJ
  lek bezpieczny oczami dziecka - Dentonet.pl
  Lek bezpieczny oczami dziecka - program edukacyjny URPL Lekarz

  "Lek bezpieczny oczami dziecka" to nowy program edukacyjny Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Program skierowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych i ma na celu przekazanie im w prosty sp...

  3M
  Bezpieczny produkt w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta Lekarz

  Oferowanie produktów stomatologicznych, będących wyrobami medycznymi, musi odbywać się w taki sposób, żeby nie było wątpliwości co do ich jakości i zgodności z obowiązującym prawem polskim oraz Unii Europejskiej. W ostatnim czasie coraz częściej na r...

  Dodaj komentarz (0 komentarzy)

  Każdy komentarz zostanie poddany moderacji