Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

A może telefon? [WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
A może telefon? [WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY]

A może telefon? [WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY]

Drogi Czytelniku, jak Ci idzie realizowanie zadania konkursowego? Czy spadające ostatnio gwiazdy zainspirowały Cię do zrobienia zdjęcia? Tego dowiemy się już niebawem… Tymczasem… Jeżeli uważasz, że aparat jest zbyt ciężki na Twoje podróże, lub nie posiadasz takiego sprzętu – dzisiejsza wskazówka będzie właśnie dla Ciebie!

Często słyszy się opinie, że „prawdziwy fotograf” to taki, który nosi aparat zawsze przy sobie… Zgodnie z tym przypuszczeniem większość z nas zasługuje na miano prawdziwego fotografa. Wszystko to za sprawą telefonu komórkowego… Sprzęt ten jest często mały i niepozorny jednak mieści w sobie aparat, którego teraz potrzebujesz… Korzystanie z jego funkcji ma kilka zalet:

Lekkość!

Zamiast nosić na swojej szyi kilkukilogramowy sprzęt obciążający barki – wystarczy wyjąć z kieszeni podręczny telefon! Większość z nas nie rozstaje się przecież z nim… Zawsze naładowany, gotowy do działania! Dzięki temu możesz zrobić zdjęcie kiedy tylko chcesz. Nie raz pewnie zdarzyła Ci się sytuacja, w której żałowałeś, że nie masz przy sobie aparatu… Pamiętaj – masz go właśnie w swoim smartfonie! Oczywiście – telefon ten nie zastąpi Ci normalnej matrycy jaka jest w aparacie, jednak nowa technologia pozwala Ci wykonać poprawnej jakości zdjęcia przy jego użyciu.

Nie musisz posiadać programu do obróbki zdjęć na komputerze. Robiąc zdjęcia telefonem możesz za pomocą darmowych aplikacji szybko skorygować ich wygląd.

Popularnością cieszą się smartfony, które posiadają dwa obiektywy z tyłu. Jeden z nich robi zdjęcia w szerokim kadrze, drugi zaś jest w stanie wykonać zbliżenie. Dzięki czemu możesz robić różnorodne ujęcia- bez utraty jakości.

Na co należy zwrócić uwagę, przy fotografowaniu telefonem?

*Fotografując obiekty szerokie ustaw kadr poziomy, zaś obiekty długie najlepiej wyglądają w kompozycji pionowej.

* Nie nadużywaj lampy. Spłaszcza ona zdjęcie. Skóra przy takim świetle wygląda sztucznie. W takim wypadku pierwszy plan zdjęcie będzie zdecydowanie bardziej widoczny, niż kolejny. Lepiej korzystać zaś z trybu nocnego, który jest dostępny w ustawieniach…

Tymczasem…

Wiem, że za oknem pogoda wskazuje koniec wakacji. Jednak nasz konkurs jeszcze trwa! Już brak aparatu nie będzie dla Ciebie wymówką… Weź telefon w dłoń, włącz aparat i sfotografuj Twoje stomatologiczne wakacje!

Autorką tekstu jest Aleksandra Pawłowska
Fot. pixabay.com

———————————————-

„Stomatologiczne wakacje” to nasz wakacyjny konkurs fotograficzny. Do udziału w nim zapraszamy lekarzy dentystów, higienistki i asystentki stomatologiczne oraz techników. Zasady konkursu są bardzo proste.

Czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji. Treść i forma są dowolne – ludzie, obiekt, architektura, przyroda i wiele innych. Liczy się przede wszystkim pomysł. Profesjonalny aparat czy telefon? To nie ma znaczenia, bo zdjęcie ma przede wszystkim urzec jak największą liczbę Czytelników Dentonetu. Ostatecznie to oni wskażą w głosowaniu zwycięzcę. 

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej www.konkurs-foto.pl.

Nagrodą główną jest najnowsza piaskarka Lunos firmy Dürr Dental. Kolejne nagrody to m.in. wejściówki na najbardziej prestiżowe konferencje naukowe w Polsce (m.in. Akademii Dawsona czy CEIA w Krakowie). Nagrodzimy blisko 30 osób!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

otwarcie gabinetów we Francji - Dentonet.pl
Francja: dentyści na telefon, kary ONCD i obawa przed 11 maja Lekarz

Ograniczenia w funkcjonowaniu gabinetów dentystycznych wprowadzone we Francji w połowie marca pozbawiły dostępu do stomatologa pacjentów, którzy nie wymagają pilnej interwencji. Nie jest to jednak czas całkowitego odcięcia się praktyków od pacjentów ...

Wakacyjny konkurs fotograficzny: oto zwycięskie zdjęcie! Lekarz

To już koniec tegorocznej edycji naszego konkursu fotograficznego. Nagrodę główną – piaskarkę Lunos ufundowaną przez firmę Durr Dental - otrzymuje pani Natalia, za zaprezentowane na zdjęciu "leczenie kanałowe w każdych warunkach". Zdjęcie to otrzymał...

Trwa wakacyjny konkurs fotograficzny Dentonetu [galeria] Lekarz

Do 23 września czekamy na Wasze zdjęcia w ramach III wakacyjnego konkursu fotograficznego Dentonetu! W tym roku nagrody są wyjątkowo atrakcyjne – zdobyć można piaskarkę Lunos od firmy Durr Dental, wycieczkę do Egiptu ufundowaną przez biuro podróży ET...

ROZWIŃ WIĘCEJ
miejsce5
Wakacyjny konkurs fotograficzny: historie zwycięskich zdjęć Lekarz

- To zdjęcie powstało bardzo spontanicznie. Zatrzymaliśmy się w trakcie powrotu po wojażach na motorze w górach, żeby uchwycić przepiękny zachód słońca - powiedziała Agnieszka Woźniak, jedna z laureatek wakacyjnego konkursu fotograficznego 2018. Zapr...

Weź na ząb: Madryt (wakacyjny cykl turystyczny Dentonetu) Lekarz

Monumentalny, elegancki, przyjazny, bezpieczny, relatywnie niedrogi. Przymiotniki opisujące Madryt (hiszp. Madrid) można mnożyć, ale żaden z nich, nawet najbardziej surowy w ocenie, nie zmienia pozytywnego wrażenia, jakie na gościach wywiera ponadtrz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres