Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

5 powodów, dla których asysta stomatologiczna powinna się dokształcać

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
5 powodów, dla których asysta stomatologiczna powinna się dokształcać

5 powodów, dla których asysta stomatologiczna powinna się dokształcać

Medycyna – w tym również stomatologia – to dział nauki, który nieustannie się rozwija. Z tego powodu wszystkie osoby pracujące w szeroko rozumianych usługach zdrowotnych powinny dbać o swój rozwój zawodowy. Nie wystarczy jedynie skończyć szkołę zawodową czy studia. We współczesnym świecie konieczne jest rozwijanie swoich kwalifikacji na specjalistycznych kursach czy szkoleniach.

Zakres obowiązków asysty stomatologicznej ciągle się zmienia. Rozwój stomatologii, wprowadzane coraz to nowe technologie oraz metody leczenia wymuszają na przedstawicielach tego zawodu nieustanne rozwijanie kompetencji. Specjalistycznych kursów czy szkoleń nie warto traktować jako przykrego obowiązku – mają one duże znaczenie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których asysta stomatologiczna powinna się dokształcać.

1. Warto być na bieżąco

W przeciągu ostatnich lat stomatologia zanotowała olbrzymi postęp. Pacjentom oferuje się coraz bardziej zaawansowane metody leczenia, czy to protetycznego czy ortodontycznego. Wiedza, którą asystentki stomatologiczne – zwłaszcza z dłuższym stażem pracy – zyskały podczas nauki oraz wykonywania codziennych obowiązków, w wielu przypadkach może już być nieaktualna. Kursy, wykłady, konferencje czy szkolenia pomagają uzupełnić braki w wykształceniu wynikające z szybkiego rozwoju stomatologii.

2. Atut w rozmowach o podwyżce

Statystyki są nieubłagane – każde ukończone szkolenie, zdobyty dyplom czy certyfikat mają wpływ na poziom wynagrodzenia we wszystkich grupach zawodowych. Oczywiście również wśród asystentek stomatologicznych. Zapisałaś się na kurs, ukończyłaś szkolenie, rozwinęłaś swoje kompetencje w asystowaniu w zakresie implantologii lub ortodoncji? To świetna okazja, aby rozpocząć z przełożonym rozmowy o podwyżce. Przy takich argumentach szanse są naprawdę duże.

3. Nie daj się zwolnić!

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, że w klinice stomatologicznej z powodów finansowych dochodzi do redukcji etatów. Kto pierwszy straci pracę? Na pewno nie wszechstronnie wykształcona, kreatywna i znająca realia współczesnej stomatologii asystentka. Z drugiej strony, osobie, która może pochwalić się licznymi certyfikatami również szukanie pracy nie powinno być straszne. Po pierwsze, świadczą one o wysokich kompetencjach, zaś z drugiej – pokazują rekruterowi, że kandydatka poważnie traktuje inwestycje w swój rozwój intelektualny.

4. Znajomości wcale nie są złe

Szkolenia, warsztaty i kursy to świetna okazja, aby poznać nowych ludzi i zrobić na innych dobre wrażenie. Kontakty oraz znajomości nie są niczym złym, a wręcz przeciwnie – ułatwiają wiele spraw, zwłaszcza na rynku pracy. Osoba zamknięta w sobie i mało komunikatywna często sama odcina sobie drogę do interesujących ofert zatrudnienia.

5. Zdobądź nietypowe kompetencje

Asysta stomatologiczna wcale nie musi koncentrować się na dokształcaniu jedynie w zakresie stomatologii. Podstawy komunikowania się w języku migowym, kurs języka angielskiego, szkolenie z zakresu aplikowania o fundusze unijne, warsztaty z prowadzenia recepcji – wszystkie tego typu kompetencje sprawiają, że asystentka staje się niezastąpionym pracownikiem gabinetu stomatologicznego, pewnym swojej wiedzy i umiejętności. A o to przecież chodzi w każdej pracy!

Jednym z najważniejszych wydarzeń przeznaczonych dla asystentek i higienistek stomatologicznych jest konferencja Asysdent. Sterylizacja w gabinecie, przygotowanie do zabiegów chirurgicznych i biofilm w stomatologii – to niektóre tematy części tegorocznej konferencji. Jak wykładowcy oceniają konferencję i co chcieli przekazać jej uczestniczkom? Odpowiedź w materiale filmowym.

AF
Fot. DariuszSankowski, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Wirtualny Asysdent - Dentonet.pl
6 powodów, by kupić bilet na WIRTUALNY ASYSDENT 2020 Asysta

ASYSDENT przez lata stał się prawdziwym świętem asystentek i higienistek stomatologicznych. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć się z Tobą osobiście w Łodzi 3 października, ale ze względów bezpieczeństwa zamknęliśmy już sprzedaż biletów stacjonarnych. Mamy ...

telefoniczna informacja pacjenta - Dentonet.pl
Czy i jak NFZ wyceni teleporadę stomatologiczną? [video] Lekarz

Jeszcze jej w koszyku świadczeń NFZ nie ma, ale dyskusje o potrzebie jej wprowadzenia trwają od lat, a nasiliły się od początku pandemii koronawirusa. Mowa oczywiście o teleporadzie. Krajowi konsultanci różnych specjalności wskazują, że teleporada mo...

środki ochrony dla asysty - Dentonet.pl
Pacjent z SARS-CoV-2 w gabinecie – jak musi chronić się asysta? Asysta

W wytycznych ministerstwa zdrowia dotyczących leczenia stomatologicznego w czasie pandemii koronawirusa znalazł się opis wymaganych środków ochrony dla zespołu stomatologicznego w przypadku leczenia pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, w tra...

ROZWIŃ WIĘCEJ
środki ochrony dla asysty-stomatologicznej - Dentonet.pl
Pacjent bez podejrzenia SARS-CoV-2 – jak musi chronić się asysta? Asysta

Kilka dni temu ministerstwo zdrowia opublikowało wytyczne dla praktyk stomatologicznych przyjmujących pacjentów w czasie pandemii koronawirusa. Znalazły się w nich zapisy nie tylko dla lekarzy dentystów, ale również asystentek stomatologicznych. Doty...

opieka stomatologiczna - Dentonet.pl
Jak powinna wyglądać opieka stomatologiczna w czasie epidemii Lekarz

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej ukazał się komunikat prezentujący propozycję systemu opieki stomatologicznej, który powinien zacząć działać w Polsce w dobie epidemii koronawirusa. Już ponad dwa tygodnie temu NIL zaproponowała utwor...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres