Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Amnesty International: 3000 ofiar pandemii w służbie zdrowia

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Amnesty International: 3000 ofiar pandemii w służbie zdrowia

Amnesty International: 3000 ofiar pandemii w służbie zdrowia

Amnesty International opublikowała raport na temat sytuacji pracowników służby zdrowia w wybranych państwach w obliczu pandemii koronawirusa. Podano w nim, że z powodu COVID-19 na całym świecie życie straciło więcej niż 3000 osób związanych zawodowo z medycyną. Organizacja zaznacza przy tym, że liczba ta jest bez wątpienia niedoszacowana – z powodu zaniżania statystyk w niektórych państwach.

Raport AI obejmuje 63 państwa, a liczba ofiar jest co kilka dni aktualizowana. Zgodnie z pozyskanymi informacjami, państwa o największej liczbie zgonów pracowników służby zdrowia od początku wybuchu pandemii to (dane na dzień 4 września): Meksyk (1320 ofiar), Stany Zjednoczone (1077), Wielka Brytania (649, w tym 312 pracowników socjalnych), Brazylia (634), Rosja (631), Indie (573), RPA (240), Włochy (188), Peru (183), Indonezja (181), Iran (164), Egipt (159) i Boliwia (130).

Z danych, jakimi dysponuje Amnesty International wynika, że w Polsce z powodu pandemii zmarły dotychczas 2 osoby związane zawodowo z medycyną.

W raporcie stwierdzono, że w niemal wszystkich państwach, w których prowadzone były badania Amnesty International występują znaczne niedobory środków ochrony osobistej, co może mieć ścisły związek z liczbą ofiar wśród lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych pracowników służby zdrowia.

Ponieważ pandemia wciąż nabiera tempa na całym świecie, prosimy rządy o poważne traktowanie zdrowia i życia tych pracowników. – powiedziała Sanhita Ambast, badaczka i konsultantka ds. praw ekonomicznych, społecznych i kulturowych w Amnesty International.

Ambast zwróciła również uwagę na niebezpieczne warunki pracy, z którymi musi się zmierzyć wielu pracowników służby zdrowia podczas kryzysu. Było to bezpośrednią przyczyną strajków, gróźb strajków oraz protestów ze strony tych pracowników w co najmniej 31 krajach ankietowanych przez Amnesty International.

Szczególnie niepokojące jest to, że niektóre rządy karzą pracowników, którzy wyrażają swoje obawy co do warunków pracy zagrażających ich życiu. Postawieni na pierwszej linii frontu pracownicy służby zdrowia wiedzą jako pierwsi, czy polityka rządu działa, a władze, które ich uciszają, nie mają prawa twierdzić, że traktują priorytetowo zdrowie publiczne. – dodała ekspertka Amnesty International.

Raport zatytułowany „Narażeni, uciszeni, atakowani: błędy w ochronie pracowników służby zdrowia niezbędnych podczas pandemii COVID-19” („Exposed, silended, attacked: failures to protect health and essential workers during the COVID-19 pandemic”) jest dostępny online.

T.H., źródło: www.br.dental-tribune.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

stomatologia - Dentonet.pl
Stomatologiczny przegląd tygodnia - część XVII Lekarz

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami ze świata stomatologii z ostatniego tygodnia! Amnesty International opublikowała raport na temat sytuacji pracowników służby zdrowia w wybranych państwach w obliczu pandemii koronawirusa. P...

higienistka - Dentonet.pl
Wielka Brytania: tysiące asystentek odchodzi z zawodu! Asysta

W dyskusji na temat przyszłości brytyjskiej stomatologii w dobie pandemii najwięcej mówi się o sytuacji finansowej lekarzy dentystów – zwłaszcza tych, którzy nie mają podpisanej umowy z Narodową Służbą Zdrowia (NHS) i z tego względu nie mogą liczyć n...

zachowania pacjentów - Dentonet.pl
COVID-19 a przemoc domowa: jaką rolę mogą spełnić dentyści? Lekarz

Wprowadzone w ostatnich miesiącach środki zapobiegawcze w postaci dystansu społecznego oraz izolacji bez wątpienia pomogły ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2. Jednak jednym z niezamierzonych i negatywnych skutków ubocznych przedłużaj...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Stomatolodzy z USA i Niemiec przeciw rekomendacjom WHO! Lekarz

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że ze względu na mikrocząsteczki unoszące się w powietrzu, gabinety dentystyczne mogą być źródłem rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 w większym zakresie niż dotychczas sądzono. W związku z tym WHO zaleca, by ruty...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
ADA do WHO: stomatologia to kluczowy dział służby zdrowia! Lekarz

W komunikacie prasowym opublikowanym 12 sierpnia władze Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADA) stwierdziły, że zdecydowanie nie zgadzają się z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby w niektórych sytuacjach – z powodu pandemii...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres