Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

150 zębów wyrwali dentyści olimpijczykom

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
150 zębów wyrwali dentyści olimpijczykom

150 zębów wyrwali dentyści olimpijczykom

Ponad 100 wolontariuszy – wykładowców i studentów objęło kompleksową bezpłatną opieką stomatologiczną uczestników XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015. Specjalny program dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną zaoferowała Szkoła Stomatologiczna Uniwersytetu Południowej Karoliny.

Po raz pierwszy niepełnosprawni sportowcy mieli szansę na dokładne badania i leczenie – w tym ekstrakcje, wypełnienia i leczenie kanałowe. Jak oceniają specjaliści, właśnie niepełnosprawni  mają często gorszy stan zdrowia jamy ustnej, niż ich prawidłowo  rozwijający się rówieśnicy.

Stomatologiczne igrzyska w Los Angeles

Igrzyska trwały 10 dni od 24 lipca. W ciągu tygodnia leczeniem objęto 360 zawodników, u których wykonano ponad 300 wypełnień i prawie 150 ekstrakcji oraz 20 zabiegów leczenia kanałowego.

Przedstawiciele uczelni podkreślali, że możliwość pomocy w leczeniu sportowców była dla nich zaszczytem. A warto podkreślić, że zarówno pracownicy jak i studenci włożyli w akcję dużo wysiłku, ponieważ zwykle mobilne kliniki nie prowadzą wielu przeprowadzonych tu zabiegów, jak np. leczenie kanałowe.

Oprócz skomplikowanych zabiegów dentystycznych studenci higieny stomatologicznej wykonali skaling u ponad 200 uczestników igrzysk, a prawie 600 olimpijczyków przeszło instruktaż higieny jamy ustnej.

Z pomocy stomatologicznej skorzystali między innymi T-Shian Gibson z Trynidadu i Tobago, która powiedziała, że nawet po powrocie do domu, wizyta u dentysty byłaby dla niej zbyt droga oraz Boitmuleo Setshe, 19-letni siatkarz, który po opuszczeniu stomatologicznego busa stwierdził, że jest bardzo szczęśliwy, że może wrócić do Botswany z zdrowszym uśmiechem.

Wolontariusze stomatologicznej uczelni pomagli niepełnosprawnym sportowcom

Julie Jenks wolontariuszka z uczelni przyznała, że pomaganie niepełnosprawnym intelektualnie sportowcom daje ogromną satysfakcję. „Mam nadzieję, że kiedy pacjenci wrócą do swoich krajów będą o nas pamiętać.”

Zaangażowanie Szkoły Stomatologicznej Uniwersytetu Południowej Karoliny w pomoc niepełnosprawnym sportowcom pokazuje, że środowisko akademickie uczelni charakteryzuje się dużą empatią w stosunku do pacjentów i leczy ich z wielką pasją.

ab

 

żródło:dentalproductsreport.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Covid-19 - Dentonet.pl
Szkocja: dentyści NHS „chronieni” 10-letnimi maskami Lekarz

Szkoccy stomatolodzy wyrażają poważne obawy w związku z otrzymaniem przeterminowanych środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Ponieważ lokalny rząd nie przedstawił dowodów potwierdzających bezpieczeństwo maseczek dostarczonych przez tamtejszy NHS, Bryty...

Lekarze dentyści wsparli akcję „Pajacyk” Lekarz

Lekarze dentyści z całej Polski – uczestnicy I Konferencji Dentonet Online – poprzez kupno biletu na konferencję wsparli program „Pajacyk” prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną kwotą 6500 zł. Pieniądze trafiły już na konto PAH. Zorganizowana w d...

Dentyści dobrze radzą sobie z e-dokumentacją Lekarz

Lekarze dentyści dobrze poradzili sobie z wdrożeniem e-dokumentacji medycznej w swoich gabinetach – wynika z ankiety przeprowadzonej przez komisję stomatologiczną NRL. Przypomnijmy – od 24 czerwca do 9 lipca komisja stomatologiczna NRL przeprowadził...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Dentyści boją się koronawirusa i utraty możliwości pracy Lekarz

Jeden z bloków tematycznych przeprowadzonej przez NRL wśród lekarzy dentystów ankiety dotyczył ogólnego stanu podmiotów leczniczych w stomatologii w dobie koronawirusa. Jak się okazuje, największym problemem dla ankietowanych jest zagrożenie zdrowia ...

Marzena Dominiak - Dentonet.pl
Wrocław: lekarze dentyści w kolegium Uniwersytetu Medycznego Lekarz

Prof. Marzena Dominiak – prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – znalazła się w zaproponowanym składzie kolegium rektorsko-dziekańskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w kadencji 2020-2024. Ma pełnić funkcję prorektora ds. strategii...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres