Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

15-ty Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny DENTAL SPAGHETTI

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
15-ty Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny DENTAL SPAGHETTI

15-ty Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny DENTAL SPAGHETTI

Już po raz piętnasty w Krakowie spotkają się uczestnicy wyjątkowego wydarzenia. Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny DENTAL SPAGHETTI to inspiracja dla stomatologów i warto skorzystać z okazji i zarezerwować sobie czas w dniach od 11 do 12 marca. Zachęca do tego dr n. med. Maciej Żarow od lat związany z kongresem:

„Gdy w 2000 roku marzyliśmy z Profesorem Krupińskim i Kamillą Siekierski o kongresie z prawdziwego, europejskiego zdarzenia, nie spodziewaliśmy się, że coś, co wymyślimy przetrwa następne 15 lat i będzie znane w całej Europie!

Tak! To już 15 – jubileuszowy Kongres! Mnóstwo wspomnień, wspaniałych wykładowców, genialnych slajdów klinicznych, nowych pomysłów i technik stomatologicznych, które przynosiły nam kolejne edycje Dental Spaghetti i mamy nadzieje, że przynosić będą jeszcze przez wiele lat.

A więc dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, skąd nazwa Dental Spaghetti?

Wszystko zaczęło się od dr Marco Nicastro, który podczas pierwszego pobytu w Polsce (rok 2001) wprowadził modę nie tylko na piękną i estetyczną włoską stomatologię, ale miał też czas przyrządzać smakowite makarony. W ten sposób rozmawiając o stomatologii zajadaliśmy się włoskimi pastami przygotowanymi zawsze “al dente”.

Przez ostatnie 15 lat na Dental Spaghetti zdarzyło się naprawdę wiele. Prof. Lorenzo Vanini i Prof. Camilo D’Arcangelo podczas sesji honorowych naszego kongresu i nieustannych burzy mózgów wpadali na nowe techniki zastosowania kompozytów…wydają teraz na ten temat nową książkę… Dr Walter Devoto spotykając się z Prof. Angelo Putigniano tworzył zalążki słynnej Study Group: “Style Italiano”. Dyskusje w czasie i po Dental Spaghetti były inspiracją twórczą do nowych projektów, badań, innowacji… a dla nas inspiracją do jeszcze lepszej pracy z naszymi pacjentami. Przez 14 ostatnich lat kongresy i kursy Dental Spaghetti gościły ponad 3000 polskich i zagranicznych stomatologów… wielu z nich zaraziło się szeroko pojętą dyscypliną określaną mianem “stomatologii estetycznej”. Muszę przyznać, że Włosi “zarazili” także mnie i Prof. Krupińskiego :)))

Ale do rzeczy! Czego możemy oczekiwać od 15-tego Kongresu Dental Spaghetti? Jak zainteresować nowe pokolenie stomatologów, aby nie powiedzieli, że na każdym kongresie jest dzisiaj to samo “ble, ble, ble”…:)

Tworząc nową edycję Dental Spaghetti zawsze dużo rozmawiamy, bierzemy też pod uwagę dyskusje pokongresowe z ubiegłych lat. Dlatego też zmieniamy grono wykładowców – wszyscy podczas tegorocznego kongresu będą wykładać w Krakowie po raz pierwszy.

Doszliśmy do wniosku, iż dzisiaj dla nas, stomatologów, niezmiernie ważne jest uzyskanie wiedzy na temat wprowadzenia prostych technologii komputerowo-fotograficznych do naszej codziennej pracy. Mówiąc o prostych technologiach mam na myśli proste urządzenia jak telefon komórkowy, I-pad, najprostszy komputer.
Prof. Louis Hardan z Katolickiego Uniwersytetu w Bejrucie (Liban) jest światowym prekursorem zastosowania fotografii z telefonów komórkowych w gabinetach stomatologicznych. Jego wykład będzie dotyczył komunikacji lekarz – laboratorium – pacjent, za pomocą tych niezwykle prostych, tanich i pożytecznych urządzeń. Oczywiście nie zabraknie przypadków klinicznych – bo Louis to doskonały praktyk, szczególnie jeśli chodzi o pracę z materiałami kompozytowymi.

Kontynuacją tego tematu będzie wykład Dr Mario Imburgii, który napisał światowy bestseller dotyczący wykorzystania i-pada w planowaniu leczenia stomatologicznego. Dr Imburgia jest mistrzem planowania uśmiechu i wykonywania pięknej porcelany – nie zabraknie więc dokumentacji klinicznej. Jego wykład dostarczy nam informacji jak planować i komunikować się z laboratorium, a także z pacjentem za pomocą i-pada i prostych, darmowych aplikacji.

Obydwaj wykładowcy opowiedzą nam, jak przy odrobinie nowego “know-how” i bez inwestycji finansowych można zmienić i unowocześnić funkcjonowanie i postrzeganie naszego gabinetu.
Dr Mario Imburgia pochodzący z Rzymu będzie też mówił o pięknej ceramice, natomiast jego kolega Bolonii – dr Marco Degidi opowie nam o estetycznych rozwiązaniach implantologicznych. Dr Degidi jest twórcą kilku innowacyjnych technik dotyczących implantologii i implanto-protetyki – czy są one na kieszeń naszych pacjentów i nie tylko dla milionerów ? Tego dowiecie się Państwo z wykładu Marco.

Ponieważ to kongres Dental Spaghetti, mamy w zestawie jeszcze jednego znanego Włocha. Prof. Francesco Manocci pochodzi z włoskiego miasta, gdzie wieże nie chcą stać prosto :), jest absolwentem Uniwersytetu w Pizie. Ale nietypowo dla Włochów wybrał “fish and chips” zamiast makaronu al dente, przeprowadzając się do deszczowego Londynu. Prof. Manocci poruszy trudny temat “retreatmentu w endodoncji” – gwarantuję, że zainteresuje wszystkich obecnych…

Od lat jeden z wykładów zarezerwowany jest dla zaprzyjaźnionego z nami Uniwersytetu w Barcelonie (UIC). Tym razem będziemy gościć damsko-męski duet młodych wykładowców: dr Anais Ramirez oraz dr Joan de Ribot Porta. Nasi przyjaciele “Polacos de Barcelona” (bo tak Hiszpani nazywają Barcelończyków) przedstawią najnowsze protokoły postępowania w przypadku urazów zębów, wszystko podparte przypadkami klinicznym …. znając wykłady ich kolegów z ubiegłych lat zapowiada się niezwykle interesująco klinicznie i … muzycznie 🙂

Na koniec Kongresu tradycyjnie Dyskusja Okrągłego Stołu – i pytania, na które odpowiedzą nam wszyscy główni aktorzy kongresu. A dzień przed kongresem dla wszystkich chętnych do dodatkowych szkoleń : dwa kursy praktyczne (fotografia mobilna, retreatment) oraz seminarium przedkongresowe dotyczące nowych technik przygotowania zębów do prac ceramicznych.

Jesteśmy przekonani że ta edycja kongresu będzie absolutną inspiracją dla stomatologów różnych pokoleń do jeszcze lepszej i bardziej efektywnej pracy z naszymi pacjentami. Będzie też motywacją przekazaną od najlepszych praktyków … a motywacji nigdy w naszej pracy nie jest za dużo 🙂

Do zobaczenia na 15-tym Kongresie Dental Spaghetti!

dr n. med. Maciej Żarow


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Master Implantologii w Athenea Dental Institute Lekarz

Master Implantologii w Athenea Dental Institute to studia adresowane do lekarzy dentystów pragnących przejść odpowiednie przeszkolenie zawodowe, dzięki któremu będą potrafili radzić sobie z przypadkami bezzębia i przeprowadzać zabiegi implantologiczn...

Przed nami Kongres CAD/CAM 2020 dla stomatologów i techników Lekarz

Protetyka cyfrowa... Czym tak naprawdę jest i jak może zmienić każdy gabinet stomatologiczny? Jak ją wdrożyć? Od czego zacząć? Przed nami Kongres CAD/CAM dla stomatologów i techników dentystycznych. Jej organizatorem jest Optident.Dlaczego Kongres?Po...

dental holidays - Dentonet.pl
Dental holidays w Polsce coraz bardziej popularne. Dlaczego? Lekarz

Według danych firmy doradczej PwC, co roku do Polski przyjeżdża blisko 400 tys. zagranicznych pacjentów. Jak podaje Polskie Towarzystwo Turystyki Medycznej, w 2015 r. wartość rynku turystyki medycznej w naszym kraju wyniosła około 1,5 mld zł. W czołó...

ROZWIŃ WIĘCEJ
implanty - Dentonet.pl
Kongres naukowy w Lizbonie o implantologii stomatologicznej Lekarz

Dr hab. Anna Starzyńska, kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wzięła udział w odbywającym się w Lizbonie kongresie Annual Scientific Meeting of the European Association for Osseointegration.Lizbona była mie...

Polski kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego Lekarz

Konferencja naukowa Europejskiego Towarzystwa Protetycznego w 2023 roku odbędzie się w Białymstoku. Taką decyzję podjął zarząd EPA, a poinformowano o niej podczas 43. edycji tej międzynarodowej konferencji, która w tym roku odbyła się w Amsterdamie.-...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres