Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

10 cech charakteru, które powinna mieć asystentka stomatologiczna

Brak komentarzy | Publikacja:
10 cech charakteru, które powinna mieć asystentka stomatologiczna

10 cech charakteru, które powinna mieć asystentka stomatologiczna

Amerykańska organizacja Dental Assistant Training School opracowała listę 10 cech, którymi powinna się charakteryzować dobra asystentka stomatologiczna.

Chcesz rozpocząć pracę jako asystentka stomatologiczna? Zastanawiasz się nad podjęciem nauki w szkole dla asystentek? Amerykańska Dental Assistant Training School przygotowała listę 10 cech, które powinna posiadać dobra asystentka stomatologiczna.

1. Zamiłowanie do zawodu – asystentka stomatologiczna najzwyczajniej w świecie musi lubić swoją pracę, a zwłaszcza kontakt z ludźmi. To właśnie na nim opierają się przecież jej codzienne obowiązki

2. Chęć niesienia pomocy – asystentka to zawód dużego zaufania, bo pacjenci oczekują od niej – i oczywiście od lekarza – profesjonalnej pomocy.

3. Współczucie i empatia – nowoczesna asystentka stomatologiczna potrafi troszczyć się o uczucia innych ludzi i zależy jej na tym, aby dzięki jej postawie czuli się jeszcze lepiej

4. Inteligencja i chęć nauki – współczesna stomatologia wymaga od asystentek nieustannego podnoszenia swoich kompetencji, a także umiejętności przekazywania tej wiedzy pacjentom.

5. Solidność i odpowiedzialność – w żadnym zawodzie związanym z ochroną zdrowia nie ma miejsca na niechlujstwo, niedokładność czy niesumienność. Chodzi przecież o zdrowie drugiego człowieka.

6. Kultura osobista – asystentka stomatologiczna wie, jak grzecznie i kulturalnie zachowywać się wobec pacjentów, także – a może przede wszystkim – wobec tych trudnych. Żadna nerwowa sytuacja nie wyprowadza jej z równowagi.

7. Zdolności komunikacyjne – asystentka stomatologiczna potrafi rozmawiać z pacjentami, jest wobec nich ciepła i życzliwa, ale jednocześnie pełna profesjonalizmu.

8. Poczucie humoru – chodzi o umiejętność widzenia jasnych stron stresujących sytuacji oraz umiejętność ich rozładowywania, zarówno w stosunku do współpracowników, jak i pacjentów (oczywiście w odpowiedni sposób).

9. Umiejętność pracy w zespole – sukces każdego leczenia czy zabiegu stomatologicznego zależy od zgranego zespołu. Asystentka jest jego częścią.

10. Rozwijanie swoich umiejętności – asystentka nie poprzestaje na tym, co już wie i umie, ale ciągle uzupełnia i doskonali swoją wiedzę.

Co warto mieć na wyposażeniu gabinetu? Ania Makówka, która w portalu dentonet.pl prowadzi bloga dla higienistek stomatologicznych, pokazuje jak powinien wyglądać skuteczny instruktaż higieny jamy ustnej. 

AF


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tomasz Dzieciątkowski - Dentonet.pl
"Będę jedną z pierwszych osób, które się zaszczepią" [WYWIAD] Lekarz

- Dobrowolność i darmowość tych szczepień jest uzasadniona - mówi w rozmowie z Dentonetem wirusolog dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski. Rozmawiamy o nadziejach i obawach związanych z najnowszymi informacjami na temat szczepionki przeciwko SARS-CoV...

Meditrans - Dentonet.pl
Sprzęt i serwis, które szanują Twój czas Lekarz

Nikogo już nie dziwi fakt, że obecnie najważniejszą walutą na świecie wcale nie są pieniądze, ale czas, którego nie da się cofnąć, dostać w prezencie czy kupić. Dla każdego z nas doba ma 24 h, a czas lekarza dentysty poświęcony pracy z pacjentem najc...

ROZWIŃ WIĘCEJ
telefoniczna informacja pacjenta - Dentonet.pl
Czy i jak NFZ wyceni teleporadę stomatologiczną? [video] Lekarz

Jeszcze jej w koszyku świadczeń NFZ nie ma, ale dyskusje o potrzebie jej wprowadzenia trwają od lat, a nasiliły się od początku pandemii koronawirusa. Mowa oczywiście o teleporadzie. Krajowi konsultanci różnych specjalności wskazują, że teleporada mo...

"Każda treść publikowana w social mediach musi mieć wartość" Lekarz

– Social media to narzędzia, które pozwalają budować wizerunek lekarza dentysty zarówno w stosunku do pacjentów, jak i innych lekarzy – mówiła podczas sobotniego webinaru „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” lek. dent. Anna Kuśnierczak, znana również jako ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji