Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Złóżmy się wszyscy na Dentobusy!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Złóżmy się wszyscy na Dentobusy!

Złóżmy się wszyscy na Dentobusy!

Zgodnie z polskim prawem możemy przekazać 1% podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Uważamy, iż zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości i wesprzeć konkretne stowarzyszenie albo fundację.
Weźmy pod uwagę fakt, iż dla instytucji prowadzących działalność pro publico bono jeden procent podatku stanowi ważne źródło finansowania i – wobec niewystarczającej pomocy ze strony państwa – umożliwia realizację społecznie ważnych zadań. Istotne jest to, iż przekazując na określony cel jeden procent podatku dochodowego nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, gdyż przekazana przez nas kwota tak czy siak zasiliłaby skarb państwa i została rozdysponowana przez ministerialnych urzędników.
W przypadku owego jednego procenta Ministerstwo Finansów wspaniałomyślnie dało nam wolny wybór – sami możemy podjąć decyzję, na jaki szlachetny cel chcemy przeznaczyć ułamek naszych podatków.

90% sześciolatków ma problem z próchnicą, jednak państwo nie widzi problemu
– Kiedyś w szkołach były gabinety stomatologiczne, fluoryzacje. Teraz gabinet jest może w jednej na sto szkół. Dlatego chcemy stworzyć pierwszy w Polsce Dentobus, w którym byłyby trzy stanowiska dentystyczne – mówi dr Dżulietta Kiworkowa, Prezes Fundacji Wiewiórki Julii.
Mobilna opieka medyczno-stomatologiczna działa z powodzeniem w wielu krajach świata. Fundacja Wiewiórki Julii planuje, że Dentobus – czyli autobus z gabinetem i zespołem stomatologów – powinien w pierwszej kolejności trafić do wsi i małych miasteczek, czyli wszędzie tam, gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.
Fundacja Wiewiórki Julii docelowo planuje zakupić i wyposażyć trzy autobusy. Niestety, jak na razie Fundacji nie stać nawet na jeden mobilny gabinet, gdyż koszt samego Dentobusu wynosi 800 tys. zł, nie licząc kosztów wyposażenia medycznego.

Fundacja Wiewiórki Julii – diagnozuje i edukuje
Fundacja Wiewiórki Julii z jednej strony gromadzi środki umożliwiające zakup Dentobusu, z drugiej – prowadzi akcję pomostową, polegającą na bezpłatnych badaniach zębów w polskich szkołach i przedszkolach. Wjazdy odbywają się dwa razy w tygodniu – w każdy czwartek lub piątek. Pobyt w poszczególnej placówce trwa jeden dzień i obejmuje także szkolenia z prawidłowego szczotkowania. Policzyliśmy – tylko w 2013 roku wolontariusze Fundacji odwiedzili ponad 60 placówek i zdiagnozowali przeszło 5 000 dzieci.
Ponadto wolontariusze Fundacji leczą dzieci chore, niepełnosprawne, z domów dziecka czy ubogich rodzin, nie pobierając za swoje usługi żadnego wynagrodzenia.

Jak przekazać 1% – praktyczne wskazówki
Składając rozliczenie roczne uprawniające do przekazania jednego procenta podatku, pamiętajmy o kilku wymogach, wpływających na poprawność wypełnionej deklaracji.
– w rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" wpiszmy poprawny numer KRS organizacji, której chcemy przekazać jeden procent podatku (w przypadku błędu korekta tych danych może się okazać niemożliwa),
– przekazywaną kwotę zawsze zaokrąglamy do pełnych dziesiątek groszy w dół,
– kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego.

Apelujemy! Wpisz KRS 0000241384 i nazwę Fundacji Wiewiórki Julii do swojej deklaracji podatkowej lub pobierz bezpłatny formularz PIT ze strony www.wiewiorkajulia.pl i wesprzyj inicjatywę stomatologów z pasją!
 

B.Sz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Fundacja Lekarze Lekarzom - Dentonet.pl
1% dla Fundacji Lekarze Lekarzom - apel Naczelnej Izby Lekarskiej Lekarz

Fundacja Lekarze Lekarzom zwróciła się do środowiska lekarskiego z prośbą o przekazanie 1% podatku za 2016 r. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS 0000409693 oraz przekazywaną kwotę.Fundacja Lekarze Lekarzom została...

Wolontariusze_Fundacji_Wiewiórki_Julii_podczas_badań_w_Słupsku.JPG
Fatalny stan uzębienia małych mieszkańców Słupska Pacjent

Fundacja Wiewiórki Julii zakończyła realizację projektu bezpłatnych badań stomatologicznych w Słupsku. Lekarze i wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii w ramach I i II etapu projektu ......

wklucie_w_dziaslo.jpg
Bolesne znieczulenie zniechęca do wizyt u dentysty Pacjent

Jak donosi Dental Tribune, negatywne doświadczenia związane ze znieczuleniem u dentysty są udziałem aż 3 na 4 Polaków. Zdaniem specjalistów, jest to jeden z kluczowych powodów wys......

ROZWIŃ WIĘCEJ
Kiworkowa.JPG
Gratulacje dla Fundacji Wiewiórki Julii! Pacjent

W poniedziałek w warszawskim Ufficio Primo po raz trzynasty wyłoniono laureatów plebiscytu Róże Gali. Jak co roku, Kapituła Róż w składzie: Anna Zejdler-Ibisz, Jerzy Kapuściński, ......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres