Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Kompleksowy teoretyczno-praktyczny kurs ortodontyczny techniki łuku prostego Straight Wire

Prowadzący:
prof. Davide Mirabella, dr Gabriella Giunta, prof. Luca Lombardo, dr Enzo Pasciuti
Miejsce:
Warszawa, Katania Włochy
Data:
20 lipca 2017
Punkty edukacyjne:
tak

Data:
20-22 lipca 2017,
16-18 listopada 2017,
15-17 marca 2018,
20-21 lipca 2018,
8-10 listopada 2018

Szczegółowy program kursu, informacje organizacyjne oraz zapisy na stronie: www.kursy.ortotech.pl

Dwuletni kurs techniki łuku prostego Straight Wire. Teoretyczno-praktyczny kurs ortodontyczny.

Filozofia leczenia według lekarzy McLaughlin, Bennet i Trevisi.
15 lat udokumentowanego doświadczenia klinicznego i ewolucja techniki.

Kurs przeznaczony jest dla lekarzy stomatologów, którzy posiadają już doświadczenie ortodontyczne, ale chcieliby ugruntować, usystematyzować, poszerzyć posiadaną wiedzę i umiejętności, jak również dla lekarzy, którzy chcą dopiero rozpocząć samodzielną praktykę ortodontyczną.

Kompleksowy kurs ortodontyczny cieszy  się od wielu lat ogromną popularnością wśród lekarzy we Włoszech. Kolejne edycje odbywają się rok rocznie, nieprzerwanie od 1997r. Przez pierwsze lata prowadzony był w prywatnej klinice prof. dr A. Davide Mirabella w Katanii, na Sycylii. Duża popularność kursu spowodowała, że od 2007r. odbywa się on w edycji ogólnokrajowej w Mediolanie i dołączył do grupy kursów podstawowych, jakie rekomendowane są dla lekarzy zajmujących się ortodoncją.

Do tej pory kurs ukończyło blisko tysiąc stomatologów zarówno w trakcie jak i po ukończeniu specjalizacji.
I edycja kursu w Polsce odbyła się w 2013r.

Kurs składa się z 5 sesji (łącznie 15 dni) odbywających się co ok. 3-4 miesiące od lipca 2017r. do listopada 2018 roku.

Trzy spotkania odbędą się w Warszawie. Pierwsze i ostatnie spotkania przewidziane są we Włoszech (Katania i Werona). Będą to spotkania międzynarodowe razem ze słuchaczami z innych krajów. Program szkolenia edycji europejskiej jest w pełni wzorowany na schemacie włoskim. Jest to autorski program przygotowany przez prof. dr  A. Davide Mirabella.

Zajęcia będą prowadzone przez ten sam zespół wykładowców, którzy prowadzą kurs w edycji włoskiej:
prof. dr A. Davide Mirabella, dr Gabriella Giunta, prof. Luca Lombardo oraz dr Enzo Pasciuti.

Cechą charakterystyczną kursu jest jego kompleksowość oraz ograniczona wielkość grupy. Przewidujemy do 25 uczestników, co pozwala na bliski kontakt z wykładowcami i daje możliwość zadawanie pytań.

Zajęcia praktyczne będą prowadzone pod kierunkiem instruktorów. Celem ćwiczeń jest samodzielne wykonanie wszystkich procedur klinicznych, typowych dla leczenia ortodontycznego. Szczególną uwagę zwrócimy na nauczanie precyzyjnych wygięć łuków ortodontycznych, niezbędnych do właściwego zakończenia leczenie ortodontycznego.​

Organizator, firma ORTOTECH jest wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Szkolenia Podyplomowe Lekarzy oraz Lekarzy Dentystów w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Uczestnikom kursu zostaną przyznane punkty edukacyjne w ilości zgodnej z decyzją OIL w Warszawie. Każdy uczestnik otrzyma również dyplom ukończenia kursu.