Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Hybrydyzacja kontra Biomineralizacja: Ewolucja w dziedzinie wypełnień stomatologicznych "Hybridization vs Biomineralization: An Evolution for Dental Restorations"

Prowadzący:
DDS, MAGD John C. Comisi (USA)
Miejsce:
CEDE 2017, Poznań, Pawilon 7, sala 7.1C + 7.1D (sala łączona)
Data:
15 września 2017
Cena:
250 zł

JEDYNY i NIEPOWTARZALNY WYKŁAD W POLSCE PODCZAS CEDE 2017! 

Ilość osób ograniczona (pojemność sali 100 osób)

We wczesnych latach 1980-tych zaproponowano model hybrydyzacji zębiny. Został on opisany jako tkanka która została podana bioinżynierii w celu integracji żywicy z żywą tkanką zębinową zęba. Na przestrzeni kolejnych lat pojawiały się generacje hybrydyzujących środków adhezyjnych stworzonych celem eliminacji niedoskonałości preparatów poprzednich generacji oraz w celu uproszczenia schematów klinicznej aplikacji. Wykazano jednocześnie iż średni czas trwałości typowych wypełnień kompozytowych łączonych żywicą wynosi 5,7 roku, i kosztują one około pięciu bilionów dolarów rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. W dążeniu do stworzenia trwalszych wiązań hybrydowych, proponowano i wykorzystywano różnorodne środki. Stwierdzono jednak, że użycie tych środków zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z primerem/środkiem adhezyjnym wydaje się raczej opóźniać niż przeciwdziałać degradacji wiązania. Jest oczywiste, że aby osiągnąć zamierzony cel,  trzeba będzie przejść różne ścieżki pokonać wiele przeszkód, lecz wydaje się, że użycie materiałów bioaktywnych/niemineralizujących jest kierunkiem, w którym należy się udać aby odnieść sukces.
•    Omówienie wyzwań, jakie związane są z użyciem systemów wiążących
•    Omówienie bieżącej definicji bioaktywności i bio-mineralizacji oraz tego jak te definicje być może powinny ewoluować.
•    Odpowiedź na pytanie czy wytwarzanie się odbudowującej łączącej warstwy krystalicznej jest jednoznaczne z bio-mineralizacją.
•    Odpowiedź czy rzeczywista remineralizacja zdemineralizowanej struktury zębinowej może być osiągnięta.

Biografia:
Dr. Comisi prowadzi prywatną praktykę w Ithaca, stan Nowy York od 1983 roku, jest Prezesem i Dyrektorem Generalnym Dental Care with a Difference, Związku zawodowego, „Gdzie wiedza niesie Zdrowie”, i jest Instruktorem Klinicznym Stomatologii w Szkole Medycyny i Stomatologii na Uniwersytecie w Rochester.
Jest absolwentem Szkoły Stomatologicznej Uniwersytetu Northwestern,  otrzymał swój tytuł naukowy z Biologii na Uniwersytecie Fordham. Dr. Comisi jest Magistrem akademii Stomatologii Ogólnej i jest członkiem Międzynarodowej Akademii Stomatologicznej, Amerykańskiego College’u Dentystów, Akademii Pierre  Fauchard’a oraz Międzynarodowego College’u Dentystów.
Dr. Comisi jest członkiem Krajowej Stomatologicznej Sieci Naukowej (NDPBRN), Międzynarodowego i Amerykańskiego Związku Badań Stomatologicznych. Działa on również w Naukowej Radzie Doradczej Badawczej Grupy Biomateriałów Stomatologicznych oraz jako członek Naukowej Rady Doradczej Zdrowia Jamy Ustnej Izun.

Przewidziane są niespodzianki dla uczestników wykładu.

Po wykładzie planowane są:
WARSZTATY PRAKTYCZNE podczas targów CEDE 2017 – Pawilon 7, sala 7.1C, godz 15-16

piątek, 15 września, bezpośrednio po wykładzie, godz 14 – 15 , prowadzący John C. Comisi ( USA )

Balsam dla zębów. Wykorzystanie bezpośrednich wypełnień bioaktywnych w Twojej codziennej pracy – przekonaj się w praktyce pod okiem Dr John C Comisi z USA

Podczas warsztatów dowiesz się jak szybko i efektywnie pracować materiałami bioaktywnymi  wykorzystując je do odbudowy bezpośredniej, której celem jest ochrona, wzmocnienie i uszczelnienie zęba. Wykładowca podzieli się własnymi doświadczeniami i przypadkami, aby zilustrować sposoby, które mogą być łatwo wykorzystane w każdej praktyce dentystycznej, pokaże także jak poradzić sobie z nadwrażliwością pozabiegową, poprawić długowieczność wypełnień oraz ułatwić pracę.

ENGLISH:
Tonic for the tooth: Incorporating Bioactive direct restorations into your day to day work – A hands on experience with John C Comisi, DDS, MAGD.  In this hands on workshop, learn how to work with bioactive dental direct restorative materials that can help protect, heal and seal the tooth in a rapid, reliable fashion. The presenter will share his own personal experiences and cases to illustrate the methods that can easily be employed in your practice to help reduce sensitivity, improve restorative longevity and simplify how you work.  

Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu praktycznym otrzyma materiał Activa BioActive Base Liner oraz Activa Cement a także wiele innych niespodzianek.  

Obowiązują zapisy pod numerem 63 2445577 lub 504 036768.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (max 30).  
Decyduje kolejność zgłoszeń.