Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD]

Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD]

– Przede wszystkim jest to solidna wiedza, dobrze ugruntowana, dająca lekarzom poczucie bezpieczeństwa tego, co robią – mówi w rozmowie z Dentonetem lek. stom. Dorota Stankowska, członek prestiżowej The Dawson Alumni Association w USA i współorganizatorka The Dawson Academy Polska.

Akademia Dawsona w Polsce działa od kilku lat. Jaki cel postawili Państwo sobie sprowadzając nad Wisłę edukację w tej formule? Jak oferta została odebrana przez polską stomatologię?

Celem jest edukacja okluzji z taką samą jakością, jak jest to robione w USA. Nasza oferta odebrana została bardzo dobrze. Dzięki temu, że powstała Akademia, wielu lekarzy zaczęło leczyć pacjentów kompleksowo, pacjenci są bardziej świadomi tego, że mogą zachować swoje zęby na całe życie, dentyści edukują i rozmawiają ze swoimi pacjentami. Pobudziliśmy rynek do rozwoju.

Wielu lekarzy, absolwentów Akademii Dawsona w Polsce, podkreśla, że wraz z wiedzą czysto medyczną udział w kursach przynosi też często zmianę mentalną, większą pewność siebie, ale nawet zmienia podejście do pracy. Z czego to wynika?

Przede wszystkim jest to solidna wiedza, dobrze ugruntowana, dająca lekarzom poczucie bezpieczeństwa tego, co robią. Lekarze uczestniczący w naszych szkoleniach mają wsparcie z naszej strony w każdym momencie, nawet jak już skończy się szkolenie, dajemy dużo możliwości, aby tę wiedzę poszerzać, również w postaci webinarow, konsultacji, obserwacji w gabinecie, staży, artykułów, filmów z edukacją.

W momencie, w którym lekarze zrozumieją ideę AD, jaką jest zachowanie przez pacjenta swoich zębów przez cale życie, a także posiadanie zbalansowanego życia przez dentystę, który dzięki dobrze wykonywanej pracy nie ma stresów, ponieważ jest ona przewidywalna, odzyskują radość z wykonywanego zawodu.

Ukończyła Pani Curriculum The Dawson Academy w USA. Co zmieniło to w Pani pracy zawodowej?

Wszystko! Zrozumiałam, że celem lekarza jest wyedukowanie pacjenta tak, aby rozumiał problemy, i to dlaczego ważne jest dla niego podjęcie leczenia. Pokazanie pacjentowi oznak choroby okluzyjnej i zaproponowanie mu leczenia, dzięki któremu będzie mógł mieć swoje zęby przez całe życie, a co najważniejsze, nauczyłam się etycznie przeprowadzać badanie pacjenta, dzięki poznanym kompetencjom: badanie narządu żucia – zębów mięśni i stawu skroniowo-żuchwowego oraz nauczyłam się rozpoznawać, kiedy należy pacjenta leczyć w centralnej relacji, a kiedy w zwarciu nawykowym.

Ilu lekarzy dotychczas skorzystało z Państwa usług?

Ponad 2000 lekarzy.

Jakie tematy kursów i szkoleń cieszą się największa popularnością? Z czego to wynika?

Funkcjonalna okluzja to nasz hit. To szkolenie w prosty i logiczny sposób przedstawia niesamowicie dużą ilość informacji do wykorzystania od zaraz. Jest to kurs, który powinien zrobić każdy dentysta, ponieważ wyjaśnia wiele wątpliwości związanych z okluzją.

Akademia Dawsona jest jednym z partnerów naszego wakacyjnego konkursu fotograficznego „Stomatologiczne wakacje” (więcej o konkursie www.konkurs-foto.pl). Skąd pomysł na udział w takiej akcji? Moim zdaniem, doskonale podkreśla to format szkoleń Akademii Dawsona, a więc połączenie pracy zawodowej z innymi aspektami życia codziennego, ale też pasji.

Jak wspomniałam, Akademia Dawsona poza szkoleniami medycznymi, prowadzi również kampanię, która ma na celu poprawienie jakości samopoczucia w zawodzie lekarza dentysty. My dentyści wiemy, że nasza praca jest pracą ciężką, odpowiedzialną, niejednokrotnie pracujemy ponad normę, to znaczy przeznaczamy mniej czasu na wypoczynek i prywatne przyjemności, kosztem pracy w gabinecie. O ile praca kompletnego lekarza dentysty również powinna być jego pasją, o tyle każdy z nas zasługuje na wypoczynek, oddanie się swojemu hobby, czy w końcu na wyjazd na wakacje, może nawet częściej niż raz w roku.

W konkursie „Stomatologiczne wakacje” nagrodami w konkursie są wejściówki na szkolenia „Funkcjonalna okluzja – Od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu” oraz „Droga dentysty do sukcesu”. Dlaczego właśnie tymi szkoleniami chcą Państwo nagradzać laureatów konkursu?

Są to szkolenia które są w stanie najwięcej zmienić w życiu dentysty. Funkcjonalna Okluzja – nauczy kompleksowo leczyć pacjenta. Droga Dentysty do Sukcesu – zmieni wewnętrzne przekonania, tak aby każdy mógł uwierzyć w to, że możliwe jest leczenie pacjenta z wysoką jakością, prowadzenie praktyki przynoszącej zyski z jednoczesnym posiadaniem czasu dla rodziny.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Piotr Łukaszewicz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

paulina pokusa
Paulina Pokusa – nowa blogerka Dentonetu Lekarz

Z Pauliną Pokusą – technikiem dentystycznym i pasjonatką stomatologii cyfrowej, która już wkrótce rozpocznie prowadzenie bloga w serwisie Dentonet, porozmawialiśmy podczas odbywającej się w Poznaniu wystawy CEDE.Spotykamy się w Poznaniu podczas wysta...

Michal Katarzynski poz2
7 potrzeb pacjentów stomatologicznych - wywiad z Michałem Katarzyńskim Lekarz

Jak zaspokoić 7 podstawowych potrzeb pacjentów stomatologicznych – to nowa pozycja na rynku poradników dla lekarzy stomatologów. Książka ma premierę 14 września podczas targów CEDE w Poznaniu, a jej autorem jest Michał Katarzyński, który od 5 lat prz...

tel
A może telefon? [WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY] Lekarz

Drogi Czytelniku, jak Ci idzie realizowanie zadania konkursowego? Czy spadające ostatnio gwiazdy zainspirowały Cię do zrobienia zdjęcia? Tego dowiemy się już niebawem… Tymczasem… Jeżeli uważasz, że aparat jest zbyt ciężki na Twoje podróże, lub nie po...

ROZWIŃ WIĘCEJ
star
Dosięgnij obiektywem gwiazd! To już dziś! [KONKURS FOTO] Lekarz

Nie wyjechałeś jeszcze nigdzie na wakacje? Brakuje Ci wolnego czasu na opalenie ciała pod palmami? Pamiętaj - to nie powód, by nie wysłać do nas zdjęć z wakacji! Wystarczy tylko, że wyjedziesz za miasto. Już w ten weekend spadnie na Ciebie deszcz… I ...

stomatologiczne wakacje
Jak zrobić dobre zdjęcie z wakacji? [KONKURS DENTONETU] Lekarz

Wbrew pozorom mamy lato. Będąc w Polsce istnieje szansa, że o tym zapomniałeś Czytelniku. Deszcz stuka i spływa po oknie w szalonym tempie, a Ty być może siedzisz właśnie z kubkiem ulubionej herbaty lub czarnej kawy na obudzenie się. Obudź się! Wakac...

plane-841441
Wakacyjny konkurs Dentonetu Lekarz

"Stomatologiczne wakacje" to nasz wakacyjny konkurs fotograficzny. Do udziału w nim zapraszamy lekarzy dentystów, higienistki i asystentki stomatologiczne, techników. Zasady konkursu są bardzo proste.Czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji. Treść i forma ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres