Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Gdy przyroda nacieszy już wystarczająco oko Twojego aparatu i zaznasz spokoju po kontemplacji nad krajobrazami, dynamicznie i prędko wyrusz w teren, gdzie monumentalne często budynki sięgają chmur! Czasem zaś wystarczy mały, uroczy domek, w którego oknach odbijasz się razem z aparatem zawieszonym na szyi. Nie potrzebując wielkiej wiedzy na temat architektury, patrz na nią z odpowiedniego kąta!

Zacznijmy od fotografii wakacyjnej, która jest obecna w Twoim życiu za sprawą naszego konkursu, w którym warto wziąć udział! Znów pamiętając o tym, by z podróży nie tylko odwiedzić te charakterystyczne miejsca, które możesz znaleźć na każdej stronie wpisując „atrakcje turystyczne, które należy zobaczyć”. Należy, owszem, ale nie tylko. Dla atrakcyjności Twojej przygody namawiam Cię do bycia poszukiwaczem skarbów w danym obszarze. Niech skarbem będą przestrzenie, do których trafisz za pomocą długich spacerów. Niech mapa prowadzi Cię do odkrywania miejsc, o jakich nie miałeś wcześniej pojęcia. Ja natomiast podpowiem Ci znów, jak je uchwycić!

Zaczniemy naturalnie od światła jako podstawy do stworzenia odpowiedniego nastroju i plastyki obrazu. Świadomość kierunku jego padania jest w tym wypadku niezwykle istotna. Boczne oświetlenie urozmaicić może szary budynek za sprawą tego, że często tworzy interesujące cienie. Oszklone wieżowce zaś prezentują się znakomicie w słoneczny dzień, gdy błękit nieba odbija się w ich zwierciadłach. Jeśli zależy Ci na wydobyciu jak największej ilości szczegółów, udaj się na zdjęcia w pochmurny dzień.

Rozproszenie

W fotografii artystycznej, architektura jest bardziej fotogeniczna jeśli skorzystasz z uroku światła zastanego, niż z lampy błyskowej, która spłaszczy obiekt.

Perspektywa

Staraj się wybierać szerokokątny obiektyw. Dzięki niemu uchwycisz budynek w całości. Inaczej musiałbyś stanąć bardzo daleko, by go zarejestrować.

Często zaś to pewien detal sprawia, że zdjęcie nabiera atrakcyjności. Nie bój się podejść bliżej i obserwować ciekawą fakturę i liczne zdobienia. Zwracaj mocną uwagę na wszelakie linie. Fotografując z bliska obszerną budowle możemy ją optycznie przewrócić. Staraj się patrzeć na fotografie architektury nie tylko jako zdjęcia zabytków – szukaj nietypowych kształtów, nie obawiaj się zniszczonych powierzchni, eksperymentuj ze światłem, zwracaj uwagę na okna i na to, co się w nich odbija. Z tymi drobnymi wskazówkami, będziesz w stanie uwiecznić miejsce, do którego i nas zabierzesz za sprawą wysłanego zdjęcia!

Autorką tekstu i zdjęcia jest Aleksandra Pawłowska

„Stomatologiczne wakacje” to nasz wakacyjny konkurs fotograficzny. Do udziału w nim zapraszamy lekarzy dentystów, higienistki i asystentki stomatologiczne oraz techników. Zasady konkursu są bardzo proste.

Czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji. Treść i forma są dowolne – ludzie, obiekt, architektura, przyroda i wiele innych. Liczy się przede wszystkim pomysł. Profesjonalny aparat czy telefon? To nie ma znaczenia, bo zdjęcie ma przede wszystkim urzec jak największą liczbę Czytelników Dentonetu. Ostatecznie to oni wskażą w głosowaniu zwycięzcę.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej www.konkurs-foto.pl.

Nagrodą główną jest najnowsza piaskarka Lunos firmy Dürr Dental. Kolejne nagrody to m.in. wejściówki na najbardziej prestiżowe konferencje naukowe w Polsce (m.in. Akademii Dawsona czy CEIA w Krakowie). Nagrodzimy blisko 30 osób!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Lunos
Piaskarka może być Twoja [WAKACYJNY KONKURS FOTO] Lekarz

Piaskarka Lunos MyFlow - nowoczesna, przenośna piaskarka do montowania na szybkozłączkę (producent Dürr Dental) to jedna z głównych nagród w naszym konkursie "Stomatologiczne wakacje". Oprócz piaskarki do wygrania są wejściówki na najbardziej prestiż...

star
Dosięgnij obiektywem gwiazd! To już dziś! [KONKURS FOTO] Lekarz

Nie wyjechałeś jeszcze nigdzie na wakacje? Brakuje Ci wolnego czasu na opalenie ciała pod palmami? Pamiętaj - to nie powód, by nie wysłać do nas zdjęć z wakacji! Wystarczy tylko, że wyjedziesz za miasto. Już w ten weekend spadnie na Ciebie deszcz… I ...

krajobraz
Kontemplacja nad krajobrazem [wakacyjny konkurs fotograficzny] Lekarz

Czytałeś o fotografii w ciemności? Już się w niej fotograficznie nie zgubisz. Teraz pora na coś, co sprawia największą frajdę urlopowiczom! Kontemplacja nad krajobrazem! Pełen zachwyt nad skrzącym się światłem na tafli wody. Gdzieś ptak nieoczekiwani...

ROZWIŃ WIĘCEJ
ciemność1
Otworzyć oczy na ciemność [wakacyjny konkurs fotograficzny] Lekarz

Po ostatniej wskazówce z pewnością udało Ci się być doskonałym obserwatorem i pamiętałeś o odpowiedniej bliskości z osobą, która stanęła przed Twoim obiektywem. O tym niedługo sami się przekonamy! Wakacje nadal trwają, a wraz z nimi nasz konkurs! Mam...

Bez nazwy-1
Wskazówka numer dwa! Podejdź bliżej (WAKACYJNY KONKURS FOTO) Lekarz

Po przeczytaniu ostatniego artykułu znasz już magiczne właściwości godziny. Niechaj światło prowadzi Cię do zrobienia zdjęcia, którym koniecznie nam się pochwal! Czekamy nadal na Twój ruch (migawki)!Czas wakacji. Wyjeżdżasz w nieznane Ci miejsce i je...

złota godzina
Dobre zdjęcie? W magiczną godzinę (WAKACYJNY KONKURS FOTO) Lekarz

Słońce (czy może księżyc?) na chodniku! Odejdźmy od kanonu zdjęć z wakacji! Czy zgodzisz się z faktem, że to właśnie światło tworzy zdjęcie? Światło trzeba poczuć, jak czujesz je na sobie w słoneczny dzień - ciepłem. Zacznij dostrzegać jego moc. Z pe...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres