Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Gdy przyroda nacieszy już wystarczająco oko Twojego aparatu i zaznasz spokoju po kontemplacji nad krajobrazami, dynamicznie i prędko wyrusz w teren, gdzie monumentalne często budynki sięgają chmur! Czasem zaś wystarczy mały, uroczy domek, w którego oknach odbijasz się razem z aparatem zawieszonym na szyi. Nie potrzebując wielkiej wiedzy na temat architektury, patrz na nią z odpowiedniego kąta!

Zacznijmy od fotografii wakacyjnej, która jest obecna w Twoim życiu za sprawą naszego konkursu, w którym warto wziąć udział! Znów pamiętając o tym, by z podróży nie tylko odwiedzić te charakterystyczne miejsca, które możesz znaleźć na każdej stronie wpisując „atrakcje turystyczne, które należy zobaczyć”. Należy, owszem, ale nie tylko. Dla atrakcyjności Twojej przygody namawiam Cię do bycia poszukiwaczem skarbów w danym obszarze. Niech skarbem będą przestrzenie, do których trafisz za pomocą długich spacerów. Niech mapa prowadzi Cię do odkrywania miejsc, o jakich nie miałeś wcześniej pojęcia. Ja natomiast podpowiem Ci znów, jak je uchwycić!

Zaczniemy naturalnie od światła jako podstawy do stworzenia odpowiedniego nastroju i plastyki obrazu. Świadomość kierunku jego padania jest w tym wypadku niezwykle istotna. Boczne oświetlenie urozmaicić może szary budynek za sprawą tego, że często tworzy interesujące cienie. Oszklone wieżowce zaś prezentują się znakomicie w słoneczny dzień, gdy błękit nieba odbija się w ich zwierciadłach. Jeśli zależy Ci na wydobyciu jak największej ilości szczegółów, udaj się na zdjęcia w pochmurny dzień.

Rozproszenie

W fotografii artystycznej, architektura jest bardziej fotogeniczna jeśli skorzystasz z uroku światła zastanego, niż z lampy błyskowej, która spłaszczy obiekt.

Perspektywa

Staraj się wybierać szerokokątny obiektyw. Dzięki niemu uchwycisz budynek w całości. Inaczej musiałbyś stanąć bardzo daleko, by go zarejestrować.

Często zaś to pewien detal sprawia, że zdjęcie nabiera atrakcyjności. Nie bój się podejść bliżej i obserwować ciekawą fakturę i liczne zdobienia. Zwracaj mocną uwagę na wszelakie linie. Fotografując z bliska obszerną budowle możemy ją optycznie przewrócić. Staraj się patrzeć na fotografie architektury nie tylko jako zdjęcia zabytków – szukaj nietypowych kształtów, nie obawiaj się zniszczonych powierzchni, eksperymentuj ze światłem, zwracaj uwagę na okna i na to, co się w nich odbija. Z tymi drobnymi wskazówkami, będziesz w stanie uwiecznić miejsce, do którego i nas zabierzesz za sprawą wysłanego zdjęcia!

Autorką tekstu i zdjęcia jest Aleksandra Pawłowska

„Stomatologiczne wakacje” to nasz wakacyjny konkurs fotograficzny. Do udziału w nim zapraszamy lekarzy dentystów, higienistki i asystentki stomatologiczne oraz techników. Zasady konkursu są bardzo proste.

Czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji. Treść i forma są dowolne – ludzie, obiekt, architektura, przyroda i wiele innych. Liczy się przede wszystkim pomysł. Profesjonalny aparat czy telefon? To nie ma znaczenia, bo zdjęcie ma przede wszystkim urzec jak największą liczbę Czytelników Dentonetu. Ostatecznie to oni wskażą w głosowaniu zwycięzcę.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej www.konkurs-foto.pl.

Nagrodą główną jest najnowsza piaskarka Lunos firmy Dürr Dental. Kolejne nagrody to m.in. wejściówki na najbardziej prestiżowe konferencje naukowe w Polsce (m.in. Akademii Dawsona czy CEIA w Krakowie). Nagrodzimy blisko 30 osób!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

aparat
Znamy laureatkę wakacyjnego konkursu fotograficznego! Lekarz

Ponad 100 nadesłanych zdjęć, szesnaścioro finalistów, 2661 oddanych głosów – wakacyjny konkurs fotograficzny Dentonetu uważamy za zakończony! Z przyjemnością informujemy, że nagroda główna – piaskarka My Flow firmy Dürr Dental – trafi do pani Katarzy...

konkurs fotograficzny Dentonetu - Dentonet.pl
Wakacyjny konkurs fotograficzny Dentonetu rozstrzygnięty! Lekarz

To była trudna decyzja, ale jury musiało ją w końcu podjąć! Znamy już laureatów wakacyjnego konkursu fotograficznego Dentonetu – 16 najciekawszych zdjęć weźmie teraz udział w finałowej odsłonie naszej zabawy. Nagrodą główną jest piaskarka My Flow fir...

akadmeia Dawsona
Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD] Lekarz

- Przede wszystkim jest to solidna wiedza, dobrze ugruntowana, dająca lekarzom poczucie bezpieczeństwa tego, co robią - mówi w rozmowie z Dentonetem lek. stom. Dorota Stankowska, członek prestiżowej The Dawson Alumni Association w USA i współorganiza...

ROZWIŃ WIĘCEJ
tel
A może telefon? [WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY] Lekarz

Drogi Czytelniku, jak Ci idzie realizowanie zadania konkursowego? Czy spadające ostatnio gwiazdy zainspirowały Cię do zrobienia zdjęcia? Tego dowiemy się już niebawem… Tymczasem… Jeżeli uważasz, że aparat jest zbyt ciężki na Twoje podróże, lub nie po...

Lunos
Piaskarka może być Twoja [WAKACYJNY KONKURS FOTO] Lekarz

Piaskarka Lunos MyFlow - nowoczesna, przenośna piaskarka do montowania na szybkozłączkę (producent Dürr Dental) to jedna z głównych nagród w naszym konkursie "Stomatologiczne wakacje". Oprócz piaskarki do wygrania są wejściówki na najbardziej prestiż...

star
Dosięgnij obiektywem gwiazd! To już dziś! [KONKURS FOTO] Lekarz

Nie wyjechałeś jeszcze nigdzie na wakacje? Brakuje Ci wolnego czasu na opalenie ciała pod palmami? Pamiętaj - to nie powód, by nie wysłać do nas zdjęć z wakacji! Wystarczy tylko, że wyjedziesz za miasto. Już w ten weekend spadnie na Ciebie deszcz… I ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres