Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Gdy przyroda nacieszy już wystarczająco oko Twojego aparatu i zaznasz spokoju po kontemplacji nad krajobrazami, dynamicznie i prędko wyrusz w teren, gdzie monumentalne często budynki sięgają chmur! Czasem zaś wystarczy mały, uroczy domek, w którego oknach odbijasz się razem z aparatem zawieszonym na szyi. Nie potrzebując wielkiej wiedzy na temat architektury, patrz na nią z odpowiedniego kąta!

Zacznijmy od fotografii wakacyjnej, która jest obecna w Twoim życiu za sprawą naszego konkursu, w którym warto wziąć udział! Znów pamiętając o tym, by z podróży nie tylko odwiedzić te charakterystyczne miejsca, które możesz znaleźć na każdej stronie wpisując „atrakcje turystyczne, które należy zobaczyć”. Należy, owszem, ale nie tylko. Dla atrakcyjności Twojej przygody namawiam Cię do bycia poszukiwaczem skarbów w danym obszarze. Niech skarbem będą przestrzenie, do których trafisz za pomocą długich spacerów. Niech mapa prowadzi Cię do odkrywania miejsc, o jakich nie miałeś wcześniej pojęcia. Ja natomiast podpowiem Ci znów, jak je uchwycić!

Zaczniemy naturalnie od światła jako podstawy do stworzenia odpowiedniego nastroju i plastyki obrazu. Świadomość kierunku jego padania jest w tym wypadku niezwykle istotna. Boczne oświetlenie urozmaicić może szary budynek za sprawą tego, że często tworzy interesujące cienie. Oszklone wieżowce zaś prezentują się znakomicie w słoneczny dzień, gdy błękit nieba odbija się w ich zwierciadłach. Jeśli zależy Ci na wydobyciu jak największej ilości szczegółów, udaj się na zdjęcia w pochmurny dzień.

Rozproszenie

W fotografii artystycznej, architektura jest bardziej fotogeniczna jeśli skorzystasz z uroku światła zastanego, niż z lampy błyskowej, która spłaszczy obiekt.

Perspektywa

Staraj się wybierać szerokokątny obiektyw. Dzięki niemu uchwycisz budynek w całości. Inaczej musiałbyś stanąć bardzo daleko, by go zarejestrować.

Często zaś to pewien detal sprawia, że zdjęcie nabiera atrakcyjności. Nie bój się podejść bliżej i obserwować ciekawą fakturę i liczne zdobienia. Zwracaj mocną uwagę na wszelakie linie. Fotografując z bliska obszerną budowle możemy ją optycznie przewrócić. Staraj się patrzeć na fotografie architektury nie tylko jako zdjęcia zabytków – szukaj nietypowych kształtów, nie obawiaj się zniszczonych powierzchni, eksperymentuj ze światłem, zwracaj uwagę na okna i na to, co się w nich odbija. Z tymi drobnymi wskazówkami, będziesz w stanie uwiecznić miejsce, do którego i nas zabierzesz za sprawą wysłanego zdjęcia!

Autorką tekstu i zdjęcia jest Aleksandra Pawłowska

„Stomatologiczne wakacje” to nasz wakacyjny konkurs fotograficzny. Do udziału w nim zapraszamy lekarzy dentystów, higienistki i asystentki stomatologiczne oraz techników. Zasady konkursu są bardzo proste.

Czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji. Treść i forma są dowolne – ludzie, obiekt, architektura, przyroda i wiele innych. Liczy się przede wszystkim pomysł. Profesjonalny aparat czy telefon? To nie ma znaczenia, bo zdjęcie ma przede wszystkim urzec jak największą liczbę Czytelników Dentonetu. Ostatecznie to oni wskażą w głosowaniu zwycięzcę.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej www.konkurs-foto.pl.

Nagrodą główną jest najnowsza piaskarka Lunos firmy Dürr Dental. Kolejne nagrody to m.in. wejściówki na najbardziej prestiżowe konferencje naukowe w Polsce (m.in. Akademii Dawsona czy CEIA w Krakowie). Nagrodzimy blisko 30 osób!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Konkurs foto
Piaskarka do wygrania Asysta

Bartosz Sywula, reprezentant firmy Dürr Dental w Polsce, zaprasza do udziału w drugiej edycji fotograficznego konkursu Dentonetu. Nagrodą główną w konkursie jest najnowsza piaskarka My Lunos.===============Zapraszamy do udziału w naszym wakacyjnym ko...

konkurs foto5
Kontemplacja nad krajobrazem [wakacyjny konkurs foto] Lekarz

Czytałeś o fotografii w ciemności? Już się w niej fotograficznie nie zgubisz. Teraz pora na coś, co sprawia największą frajdę urlopowiczom! Kontemplacja nad krajobrazem! Ile razy patrzysz przed siebie i masz ochotę zrobić zdjęcie za pomocą zamknięcia...

DSI
Dental Skills Institute zaprasza do udziału w konkursie foto Lekarz

– W imieniu Dental Skills Institute chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do wspólnej zabawy i nauki – mówi Edyta Mieleszko z firmy DSI. – Jako partner wakacyjnego konkursu fotograficznego Dentonetu przygotowaliśmy jako nagrody wejściówki na szkoleni...

ROZWIŃ WIĘCEJ
konkurs foto6
Otworzyć oczy na ciemność [wakacyjny konkurs foto] Lekarz

Po naszej ostatniej wskazówce z pewnością udało Ci się być doskonałym obserwatorem i pamiętałeś o odpowiedniej bliskości z osobą, która stanęła przed Twoim obiektywem. Wakacje nadal trwają, a wraz z nimi nasz konkurs! Mamy dla Ciebie kolejną podpowie...

Kamil Kuczewski - Dentonet.pl
"Brak kompetencji w zarządzaniu odbija się na pracy gabinetu" Lekarz

W pierwszej części wywiadu z Kamilem Kuczewskim – wykładowcą, szkoleniowcem, doradcą i trenerem rozwoju praktyk stomatologicznych – rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest dobra atmosfera w zespole stomatologicznym, jak przekłada się ona na personel i pa...

Kamil Kuczewski
"Nie ma rozwoju gabinetu bez dobrej atmosfery" - wywiad Lekarz

O tym, jak ważna jest dobra atmosfera w zespole stomatologicznym, jak przekłada się ona na personel i pacjenta rozmawiamy z Kamilem Kuczewskim – wykładowcą, szkoleniowcem, doradcą i trenerem rozwoju praktyk stomatologicznych.Jakie typy relacji można ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres