Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Poznaj mistrza najnowszego numeru E-dentico – dr Ewa Chomik

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Poznaj mistrza najnowszego numeru E-dentico – dr Ewa Chomik

Poznaj mistrza najnowszego numeru E-dentico – dr Ewa Chomik

Pokora jest bramą prawdziwej wiedzy i prawdziwego poznania – János Pilinszky. To jej naukowe credo, motto, które przyświeca jej każdemu działaniu. Skromność, pracowitość, u fundamentów których leży wspomniana pokora.

Dr n. med. Ewa Chomik

Wrodzone i pielęgnowane w domu rodzinnym zdolności manualne, zmysł techniczny oraz zamiłowanie do precyzji, połączone z wrażliwością na drugiego człowieka oraz kreatywnością, zaowocowały decyzją o podjęciu studiów stomatologicznych w ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Skończyła studia w 2009 roku. (…).

Już podczas studiów protetyka stomatologiczna zaczęła jawić się jako jej największa pasja. Po ukończeniu stażu podyplomowego rozpoczęła pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze i Zakładzie Protetyki Stomatologicznej jako asystent. Rozpoczęła badania nad komórkami macierzystymi pochodzenia zębowego, które w 2012 roku zaowocowały obroną pracy doktorskiej. (…).

Jako członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE) aktywnie uczestniczy w organizowanych przez nią spotkaniach szkoleniowych, ucząc się od największych współczesnych sław protetyki oraz stomatologii estetycznej: dr Johna Koisa (USA) i dr. Christiana Coachmana (Brazylia).

Azymutem pracy zawodowej niezmiennie pozostają dla dr Ery techniki odbudowy funkcji i estetyki zębów na bazie wirtualnego planowania uśmiechu, zarówno na zębach własnych pacjenta, jak i na implantach stomatologicznych.

Doktor Ewa oddaje się pasji dokumentowania swoich prac. Fotografia w jej wykonaniu łączy w sobie doskonałą technikę oraz kobiecą lekkość.

Prywatnie dr Ewa Chomik jest mamą trzyletniego Adasia, miłośniczką aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wyszukanych kulinariów, które sama tworzy z pasją.

Dr n. med. Ewa Chomik to mistrzyni aktualnego wydania E-denctico. W obecnym numerze można znaleźć jej prace:

1. Kreowanie indywidualnej estetyki uzębienia z wykorzystaniem narzędzia Digital Smile Design (DSD).
2. Wykorzystanie precyzyjnych elementów retencyjnych w złożonych pracach protetycznych ze szczególnym uwzględnieniem wymagań estetycznych pacjentów.
3. Możliwości leczenia implantoprotetycznego z uwzględnieniem profilaktyki zapalenia okołowszczepowego – opis przypadku. 
4. Możliwości zastosowania komórek macierzystych pochodzenia zębowego we współczesnej stomatologii – kierunki badań.

Okladka_65

Kup numer z tym mistrzem

Zamów prenumeratę


POWIĄZANE ARTYKUŁY

image001
XVII konferencja naukowa PASE w czerwcu w Warszawie Lekarz

"Team work" – pod takim hasłem w dniach 7-9 czerwca w centrum konferencyjnym Polin w Warszawie odbędzie się XVII konferencja naukowa Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Konferencja PASE daje szansę do nawiązania kontaktów oraz jest inspiracją...

PUM - Dentonet.pl
Pomorski Uniwersytet Medyczny bardzo stomatologicznie! Lekarz

W ostatnich dniach na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym odbyło się szereg wydarzeń dedykowanych studentom stomatologii. Były to m.in. specjalistyczne szkolenia oraz II Międzyuczelniane Zawody Stomatologiczne. 11 i 12 kwietnia na Pomorskim Uniwersytec...

Grzegorz Wasiluk
Rekonstrukcje implantoprotetyczne jako profilaktyka powikłań Lekarz

Ruchome rekonstrukcje implantoprotetyczne jako profilaktyka powikłań biologicznych tkanek okołowszczepowych? Rekonstrukcje wsparte na implantach, a w szczególności rekonstrukcje pełnych łuków zębowych, nie są wolne od powikłań natury zarówno mechanic...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Michał Katarzyński
Poznaj 7 potrzeb pacjentów stomatologicznych! Lekarz

„Jak zaspokoić 7 podstawowych potrzeb pacjentów stomatologicznych” – to nowa pozycja na rynku poradników dla lekarzy stomatologów. Jej autorem jest Michał Katarzyński, który od 5 lat przewodzi idei i filozofii Doskonałej Obsługi Pacjenta. Jest wykład...

uniwersytet zdrowego uśmiechu - Dentonet.pl
"Uniwersytet Zdrowego Uśmiechu" w gdańskich przedszkolach Asysta

Do końca roku 450 gdańskich przedszkolaków weźmie udział w akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Uniwersytet Zdrowego Uśmiechu", prowadzonej przez fundację Vivadental, a finansowanej – przez gdański urząd miasta.Celem programu "Uniwersytet Zdrowego Uśmie...

komorki_macierzyste
Komórki macierzyste w periodontologii - science-fiction? Lekarz

Jednym z celów leczenia periodontologicznego jest regeneracja tkanek zniszczonych w wyniku choroby. Tradycyjnie stosowane schematy leczenia tkanek aparatu zawieszeniowego zęba umożliwiają ograniczone odtworzenie utraconych struktur, dlatego ciągle po...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres