Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Poznaj mistrza najnowszego numeru E-dentico – dr Ewa Chomik

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Poznaj mistrza najnowszego numeru E-dentico – dr Ewa Chomik

Poznaj mistrza najnowszego numeru E-dentico – dr Ewa Chomik

Pokora jest bramą prawdziwej wiedzy i prawdziwego poznania – János Pilinszky. To jej naukowe credo, motto, które przyświeca jej każdemu działaniu. Skromność, pracowitość, u fundamentów których leży wspomniana pokora.

Dr n. med. Ewa Chomik

Wrodzone i pielęgnowane w domu rodzinnym zdolności manualne, zmysł techniczny oraz zamiłowanie do precyzji, połączone z wrażliwością na drugiego człowieka oraz kreatywnością, zaowocowały decyzją o podjęciu studiów stomatologicznych w ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Skończyła studia w 2009 roku. (…).

Już podczas studiów protetyka stomatologiczna zaczęła jawić się jako jej największa pasja. Po ukończeniu stażu podyplomowego rozpoczęła pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze i Zakładzie Protetyki Stomatologicznej jako asystent. Rozpoczęła badania nad komórkami macierzystymi pochodzenia zębowego, które w 2012 roku zaowocowały obroną pracy doktorskiej. (…).

Jako członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE) aktywnie uczestniczy w organizowanych przez nią spotkaniach szkoleniowych, ucząc się od największych współczesnych sław protetyki oraz stomatologii estetycznej: dr Johna Koisa (USA) i dr. Christiana Coachmana (Brazylia).

Azymutem pracy zawodowej niezmiennie pozostają dla dr Ery techniki odbudowy funkcji i estetyki zębów na bazie wirtualnego planowania uśmiechu, zarówno na zębach własnych pacjenta, jak i na implantach stomatologicznych.

Doktor Ewa oddaje się pasji dokumentowania swoich prac. Fotografia w jej wykonaniu łączy w sobie doskonałą technikę oraz kobiecą lekkość.

Prywatnie dr Ewa Chomik jest mamą trzyletniego Adasia, miłośniczką aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wyszukanych kulinariów, które sama tworzy z pasją.

Dr n. med. Ewa Chomik to mistrzyni aktualnego wydania E-denctico. W obecnym numerze można znaleźć jej prace:

1. Kreowanie indywidualnej estetyki uzębienia z wykorzystaniem narzędzia Digital Smile Design (DSD).
2. Wykorzystanie precyzyjnych elementów retencyjnych w złożonych pracach protetycznych ze szczególnym uwzględnieniem wymagań estetycznych pacjentów.
3. Możliwości leczenia implantoprotetycznego z uwzględnieniem profilaktyki zapalenia okołowszczepowego – opis przypadku. 
4. Możliwości zastosowania komórek macierzystych pochodzenia zębowego we współczesnej stomatologii – kierunki badań.

Okladka_65

Kup numer z tym mistrzem

Zamów prenumeratę


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Michał Katarzyński
Poznaj 7 potrzeb pacjentów stomatologicznych! Lekarz

„Jak zaspokoić 7 podstawowych potrzeb pacjentów stomatologicznych” – to nowa pozycja na rynku poradników dla lekarzy stomatologów. Jej autorem jest Michał Katarzyński, który od 5 lat przewodzi idei i filozofii Doskonałej Obsługi Pacjenta. Jest wykład...

uniwersytet zdrowego uśmiechu - Dentonet.pl
"Uniwersytet Zdrowego Uśmiechu" w gdańskich przedszkolach Asysta

Do końca roku 450 gdańskich przedszkolaków weźmie udział w akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Uniwersytet Zdrowego Uśmiechu", prowadzonej przez fundację Vivadental, a finansowanej – przez gdański urząd miasta.Celem programu "Uniwersytet Zdrowego Uśmie...

komorki_macierzyste
Komórki macierzyste w periodontologii - science-fiction? Lekarz

Jednym z celów leczenia periodontologicznego jest regeneracja tkanek zniszczonych w wyniku choroby. Tradycyjnie stosowane schematy leczenia tkanek aparatu zawieszeniowego zęba umożliwiają ograniczone odtworzenie utraconych struktur, dlatego ciągle po...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Grzegorz Wasiluk
Rekonstrukcje implantoprotetyczne jako profilaktyka powikłań Lekarz

Ruchome rekonstrukcje implantoprotetyczne jako profilaktyka powikłań biologicznych tkanek okołowszczepowych? Rekonstrukcje wsparte na implantach, a w szczególności rekonstrukcje pełnych łuków zębowych, nie są wolne od powikłań natury zarówno mechanic...

pracownia symulacji stomatologicznej - Dentonet.pl
GUMed: nowoczesna pracownia symulacji stomatologicznej otwarta Lekarz

Gdański Uniwersytet Medyczny powiększył swoją bazę dydaktyczną o nowoczesną salę symulacyjną do ćwiczeń klinicznych. Uroczyste otwarcie odbyło się 28 czerwca br. w Katedrze i Zakładzie Protetyki Stomatologicznej GUMed, kierowanej przez prof. Zdzisław...

ranking studiów stomatologicznych - Dentonet.pl
Ranking studiów stomatologicznych w Polsce - wygrywa Warszawa Lekarz

Stomatologia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wygrała prestiżowy ranking „Perspektywy”, dotyczący polskiego szkolnictwa wyższego.Coroczny ranking „Perspektywy” przygotowywany jest w oparciu o takie kryteria, ja...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres