Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana

Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana

Dzisiejsza ortodoncja stoi przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Zdefiniowane potrzeby w zakresie leczenia wad zgryzu rozszerzyły się o konkretne oczekiwania pacjentów, którzy wciąż pragną pięknego uśmiechu, jednak coraz częściej stawiając warunek braku ekstrakcji. Jak dowodzą przeprowadzone badania na grupie par bliźniaczych, gdzie jednej usunięto zęby przedtrzonowe w celu leczenia ortodontycznego, a drugiej zaaplikowano leczenie bez usuwania zębów, efekty leczenia bezekstrakcyjnego są bezdyskusyjnie lepsze, przede wszystkim w zakresie uzyskania ładnego profilu twarzy. Zatem ortodoncja bez ekstrakcji, to nie tylko potrzeba pacjentów obawiających się usuwania zębów, ale także możliwość zachowania lub uzyskania estetycznego profilu i pięknego uśmiechu.

Wady zgryzu bywają bagatelizowane, a to nie tylko problem estetyczny

Ortodoncja bywa omijana przez pacjentów szerokim łukiem, między innymi z powodu obaw i wątpliwości, jakie maja pacjenci kojarząc leczenie ortodontyczne z koniecznością usuwania zębów. Ortodoncja bezekstrakcyjna wychodzi zatem im naprzeciw. A przecież leczenie wad zgryzu to pozbywanie się problemu nie tylko natury estetycznej.

Poza oczywistą poprawą urody i samopoczucia pacjenta, właściwie przeprowadzone leczenie ortodontyczne pozwala na opóźnienie procesu starzenia się twarzy, umożliwia poprawę wymowy i ułatwia higienę jamy ustnej. Przede wszystkim jednak leczenie ortodontyczne poprawia zdrowie zębów i przyzębia oraz eliminuje dysfunkcje stawów skroniowo – żuchwowych, jednocześnie wpływając zasadniczo na możliwość zredukowania uciążliwego bólu głowy związanego bezpośrednio ze wspomnianymi dysfunkcjami.

Wady zgryzu stanowią często źródło zaburzeń podstawowych czynności jamy ustnej, między innymi oddychania, gryzienia, przeżuwania, połykania i mowy, w ciężkich przypadkach wpływają nie tylko na estetykę twarzy, ale wręcz zaburzają jej profil. Niezależnie od tego, czy wady zgryzu są wrodzone, czy też nabyte, czy mają charakter nasilony, czy umiarkowany, bezwzględnie konieczne jest ich leczenie.

Oczekiwania pacjentów determinują ofertę klinik ortodontycznych

I takie zjawisko staje się bardzo powszechne, co jednocześnie sprzyja rozwojowi i poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań w tej dziedzinie. Ortodoncja zapewnia dzisiaj kompleksowe i w pełni bezpieczne leczenie, między innymi dzięki nowoczesnemu sprzętowi i materiałom światowej klasy.

Nowoczesny aparat ortodontyczny alternatywą dla leczenia ekstrakcyjnego

Dzisiejsza oferta aparatów ortodontycznych jest imponująca. Zastosowanie wielu z nich eliminuje konieczność, jaką często jest usuwanie zębów. Generalnie wyróżnia się dwa typy aparatów: wyjmowane oraz stałe. To, jaki aparat ortodontyczny zostanie zastosowany determinuje między innymi wiek pacjenta, stan jego uzębienia, rodzaj i stopień zaawansowania wady zgryzu oraz charakter praktykowanej higieny jamy ustnej.

Z  pewnością środek ciężkości w prowadzonym obecnie leczeniu ortodontycznych przenosi się na rozwiązania eliminujące konieczność usuwania zębów. Staje się to coraz częściej możliwe dzięki stosowaniu najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych. Efektem takich działań jest harmonijny, estetyczny profil twarzy, pełniejszy uśmiech i oczywiście lepsze ogólne samopoczucie pacjenta.

Rozwiązania bezekstrakcyjne bywają możliwe dzięki, między innymi, zastosowaniu tzw. miniśrub, będących tytanowymi implantami ortodontycznymi. Dając dodatkowe zakotwienie, śruby przyspieszają proces leczenia. To dobre rozwiązanie dedykowane pacjentom dorosłym, posiadającym liczne braki w uzębieniu. Miniśruby pozwalają bowiem na efektywne i szybkie przesunięcia zębowe, co umożliwia realizację dalszego leczenia protetycznego.

Leczenie bezekstrakcyjne umożliwiają także nowoczesne aparaty stałe przyklejane do powierzchni żujących zębów stałych przedtrzonowych oraz trzonowych. Okres ich stosowania jest stosunkowo krótki, wynosi bowiem około 4 – 5 miesięcy. Tego typu aparaty ortodontyczne poszerzają łuk zębowy, wycofują pierwsze trzonowce górne, pozwalają na uzyskanie prawidłowego zwarcia w odcinkach bocznych łuków zębowych oraz umożliwiają uzyskanie niezbędnego miejsca w odcinku przednim szczęki.

Ortodoncja bez usuwania zębów jest coraz częściej możliwa, co zaspokaja niezwykle częste potrzeby pacjentów w tym zakresie. Z całą pewnością wielu z nich zdecyduje się podjąć leczenie, jeśli uzyskanie pięknego uśmiechu pozwoli jednocześnie na zachowanie kompletnego uzębienia. Warto jednak wspomnieć w tym miejscy, że kliniki ortodontyczne, kierując się zdrowiem pacjenta, zawsze wybierają rozwiązanie, które będzie dla niego najlepsze, co oznacza, że ekstrakcja nie jest bezwzględnie wykluczana.

Leczenie ortodontyczne bez usuwania zębów? To możliwe! Sprawdź na http://www.orto.info.pl/ jak prosta jest droga do pięknego, zdrowego uśmiechu!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szynowanie zębów - Dentonet.pl
Szynowanie zębów – co to za zabieg? Pacjent

Szynowanie zębów to jeden z końcowych etapów leczenia chorób przyzębia, mający na celu unieruchomienie zębów rozchwianych np. z powodu parodontozy lub obluzowanych na skutek urazów mechanicznych. Zabieg ten może być wykonany na stałe lub tymczasowo.C...

Leczenie chrapania u dentysty - Dentonet.pl
Leczenie chrapania w gabinecie stomatologicznym - na czym polega? Asysta

Nowoczesna stomatologia umożliwia nie tylko leczenie najbardziej powszechnych chorób zębów, przyzębia czy błon śluzowych. Do gabinetów stomatologicznych coraz częściej zgłaszają się też pacjenci, którzy oczekują pomocy w terapii chrapania. Czy leczen...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Aparat językowy - Dentonet.pl
Aparat językowy – czym się wyróżnia na tle innych aparatów? Pacjent

Leczenie ortodontyczne przestaje być w naszym kraju tematem tabu – coraz większa liczba Polaków zgłasza się do gabinetów stomatologicznych, aby dzięki nowoczesnym aparatom zniwelować wady zgryzu. Jednym z najnowszych osiągnięć ortodoncji są aparaty j...

Dentonet - metody leczenia bruksizmu
Skuteczne metody leczenia bruksizmu - warto je poznać! Pacjent

Bruksizm to choroba, objawiająca się mimowolnym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów. Może do niego dochodzić w sytuacjach stresowych albo w nocy. Bruksizmu nie wolno lekceważyć – często prowadzi bowiem do uszkodzeń szkliwa, pęknięć, a nawet ukruszeń zębó...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
matusiak matusiak
Już jako nastolatce, przeszkadzał mi wygląd moich zębów. Niestety nie bardzo miałam możliwości, żeby poddać się leczeniu ortodontycznemu. Dopiero w wieku 30 lat zdecydowałam się na założenie aparatu. Szukając w internecie informacji na ten temat trafiłam na stronę gabinetu (komentarz edytowany - treść reklamowa). Dowiedziałam się, że aparat na zęby można nosić w każdym wieku. Bez zastanowienia wybrałam aparat lingwalny - ukryty od zewnętrznej strony zębów - dzięki czemu jest niewidoczny i nie ogranicza mnie na co dzień. Nie żałuję decyzji i polecam każdemu, kto jeszcze się waha.
Oceń komentarz:     1: : 0 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres