Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana

Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana

Dzisiejsza ortodoncja stoi przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Zdefiniowane potrzeby w zakresie leczenia wad zgryzu rozszerzyły się o konkretne oczekiwania pacjentów, którzy wciąż pragną pięknego uśmiechu, jednak coraz częściej stawiając warunek braku ekstrakcji. Jak dowodzą przeprowadzone badania na grupie par bliźniaczych, gdzie jednej usunięto zęby przedtrzonowe w celu leczenia ortodontycznego, a drugiej zaaplikowano leczenie bez usuwania zębów, efekty leczenia bezekstrakcyjnego są bezdyskusyjnie lepsze, przede wszystkim w zakresie uzyskania ładnego profilu twarzy. Zatem ortodoncja bez ekstrakcji, to nie tylko potrzeba pacjentów obawiających się usuwania zębów, ale także możliwość zachowania lub uzyskania estetycznego profilu i pięknego uśmiechu.

Wady zgryzu bywają bagatelizowane, a to nie tylko problem estetyczny

Ortodoncja bywa omijana przez pacjentów szerokim łukiem, między innymi z powodu obaw i wątpliwości, jakie maja pacjenci kojarząc leczenie ortodontyczne z koniecznością usuwania zębów. Ortodoncja bezekstrakcyjna wychodzi zatem im naprzeciw. A przecież leczenie wad zgryzu to pozbywanie się problemu nie tylko natury estetycznej.

Poza oczywistą poprawą urody i samopoczucia pacjenta, właściwie przeprowadzone leczenie ortodontyczne pozwala na opóźnienie procesu starzenia się twarzy, umożliwia poprawę wymowy i ułatwia higienę jamy ustnej. Przede wszystkim jednak leczenie ortodontyczne poprawia zdrowie zębów i przyzębia oraz eliminuje dysfunkcje stawów skroniowo – żuchwowych, jednocześnie wpływając zasadniczo na możliwość zredukowania uciążliwego bólu głowy związanego bezpośrednio ze wspomnianymi dysfunkcjami.

Wady zgryzu stanowią często źródło zaburzeń podstawowych czynności jamy ustnej, między innymi oddychania, gryzienia, przeżuwania, połykania i mowy, w ciężkich przypadkach wpływają nie tylko na estetykę twarzy, ale wręcz zaburzają jej profil. Niezależnie od tego, czy wady zgryzu są wrodzone, czy też nabyte, czy mają charakter nasilony, czy umiarkowany, bezwzględnie konieczne jest ich leczenie.

Oczekiwania pacjentów determinują ofertę klinik ortodontycznych

I takie zjawisko staje się bardzo powszechne, co jednocześnie sprzyja rozwojowi i poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań w tej dziedzinie. Ortodoncja zapewnia dzisiaj kompleksowe i w pełni bezpieczne leczenie, między innymi dzięki nowoczesnemu sprzętowi i materiałom światowej klasy.

Nowoczesny aparat ortodontyczny alternatywą dla leczenia ekstrakcyjnego

Dzisiejsza oferta aparatów ortodontycznych jest imponująca. Zastosowanie wielu z nich eliminuje konieczność, jaką często jest usuwanie zębów. Generalnie wyróżnia się dwa typy aparatów: wyjmowane oraz stałe. To, jaki aparat ortodontyczny zostanie zastosowany determinuje między innymi wiek pacjenta, stan jego uzębienia, rodzaj i stopień zaawansowania wady zgryzu oraz charakter praktykowanej higieny jamy ustnej.

Z  pewnością środek ciężkości w prowadzonym obecnie leczeniu ortodontycznych przenosi się na rozwiązania eliminujące konieczność usuwania zębów. Staje się to coraz częściej możliwe dzięki stosowaniu najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych. Efektem takich działań jest harmonijny, estetyczny profil twarzy, pełniejszy uśmiech i oczywiście lepsze ogólne samopoczucie pacjenta.

Rozwiązania bezekstrakcyjne bywają możliwe dzięki, między innymi, zastosowaniu tzw. miniśrub, będących tytanowymi implantami ortodontycznymi. Dając dodatkowe zakotwienie, śruby przyspieszają proces leczenia. To dobre rozwiązanie dedykowane pacjentom dorosłym, posiadającym liczne braki w uzębieniu. Miniśruby pozwalają bowiem na efektywne i szybkie przesunięcia zębowe, co umożliwia realizację dalszego leczenia protetycznego.

Leczenie bezekstrakcyjne umożliwiają także nowoczesne aparaty stałe przyklejane do powierzchni żujących zębów stałych przedtrzonowych oraz trzonowych. Okres ich stosowania jest stosunkowo krótki, wynosi bowiem około 4 – 5 miesięcy. Tego typu aparaty ortodontyczne poszerzają łuk zębowy, wycofują pierwsze trzonowce górne, pozwalają na uzyskanie prawidłowego zwarcia w odcinkach bocznych łuków zębowych oraz umożliwiają uzyskanie niezbędnego miejsca w odcinku przednim szczęki.

Ortodoncja bez usuwania zębów jest coraz częściej możliwa, co zaspokaja niezwykle częste potrzeby pacjentów w tym zakresie. Z całą pewnością wielu z nich zdecyduje się podjąć leczenie, jeśli uzyskanie pięknego uśmiechu pozwoli jednocześnie na zachowanie kompletnego uzębienia. Warto jednak wspomnieć w tym miejscy, że kliniki ortodontyczne, kierując się zdrowiem pacjenta, zawsze wybierają rozwiązanie, które będzie dla niego najlepsze, co oznacza, że ekstrakcja nie jest bezwzględnie wykluczana.

Leczenie ortodontyczne bez usuwania zębów? To możliwe! Sprawdź na http://www.orto.info.pl/ jak prosta jest droga do pięknego, zdrowego uśmiechu!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

diastemy - Dentonet.pl
Diastemy i zastosowanie licówek porcelanowych w ich leczeniu Lekarz

Diastemy to patologiczne przerwy między siekaczami przyśrodkowymi. Mogą mieć etiologię wrodzoną lub nabytą. Poznanie przyczyny ich powstania wpływa na sukces leczenia. W leczeniu należy rozważyć postępowanie ortodontyczne. Jeśli pacjenci nie wyrażają...

Glimbax gif
Stałe aparaty ortodontyczne i metody na łagodzenie bólu zębów Pacjent

Stały aparat ortodontyczny jest najlepszą metodą walki o piękny uśmiech. Współczesne aparaty mogą być praktycznie niezauważalne, co nie ma jednak żadnego wpływu na ich efektywność. Mimo wszystkich zalet warto mieć na uwadze również wady, a przede wsz...

leczenie-ortodontyczne-850x478
Stały aparat ortodontyczny nie musi sprawiać pacjentowi bólu Pacjent

Decyzja o założeniu stałego aparatu ortodontycznego przynosi liczne korzyści. Jednak w wielu momentach wiąże się także z bólem. Ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu? Zwłaszcza że ból można skutecznie łagodzić!Aparaty ortodontyczne możemy podz...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie ortodontyczne - Dentonet.pl
Aparat ortodontyczny dla dziecka w Wielkopolsce? Za 2 lata Lekarz

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, w większości posiadających kontrakty z NFZ-em gabinetach stomatologicznych oferujących leczenie ortodontyczne, na aparat dla dziecka trzeba czekać około dwóch lat, choć w niektórych przychodniach czas oczekiwania wy...

wady zgryzu - Dentonet.pl
Wady zgryzu – trzeba je leczyć! Dlaczego to takie istotne? Pacjent

Według rozmaitych statystyk, wady zgryzu o różnym nasileniu oraz przyczynach dotyczą nawet około 60% populacji. Niestety, jedynie niewielki odsetek pacjentów z wadami zgryzu zgłasza się do ortodontów celem podjęcia leczenia. Tymczasem nieleczone wady...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
matusiak matusiak
Już jako nastolatce, przeszkadzał mi wygląd moich zębów. Niestety nie bardzo miałam możliwości, żeby poddać się leczeniu ortodontycznemu. Dopiero w wieku 30 lat zdecydowałam się na założenie aparatu. Szukając w internecie informacji na ten temat trafiłam na stronę gabinetu (komentarz edytowany - treść reklamowa). Dowiedziałam się, że aparat na zęby można nosić w każdym wieku. Bez zastanowienia wybrałam aparat lingwalny - ukryty od zewnętrznej strony zębów - dzięki czemu jest niewidoczny i nie ogranicza mnie na co dzień. Nie żałuję decyzji i polecam każdemu, kto jeszcze się waha.
Oceń komentarz:     1: : 1 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres