Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2Nowoczesne podejście do pacjentów w stomatologii

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nowoczesne podejście do pacjentów w stomatologii

Nowoczesne podejście do pacjentów w stomatologii

– Pacjent tak naprawdę przychodzi do nas po piękno, po swoje marzenia. Piękny uśmiech, fryzura – to jest komplet. Nie można wyizolować uśmiechu z całej twarzy – mówi w wywiadzie dla Dentowizji lek. dent. Konrad Rylski, właściciel kliniki DenticaNova (Stara Iwiczna).

Czasem widzimy w gabinetach fragmenty twarzy, gdzie pokazywane są zęby, a przecież one są osadzone w całym człowieku, który ma też oczy, włosy… Tworzy całość. Jak można tylko i wyłącznie mówić o uśmiechu?

– Dla mnie w stomatologii i prowadzeniu kliniki bardzo ważne jest kompleksowe podejście do pacjenta – holistyka – współpraca ze stylistą fryzur, z kreatorem wizażu, logopedą, a nawet z psychologami, którzy dają możliwość pełnego zaopiekowania się pacjentem.

Podobny pogląd wyraża Dorota Gardias, prezenterka TV: – Przychodzimy do stomatologa po to, aby dobrze wyglądać, abyśmy mogli naprawdę bardzo szeroko się uśmiechać i być z tego uśmiechu zadowoleni, a jeśli połączymy to z wizytą u stylisty fryzur i make-up-isty, to wyjdziemyz tej wizyty mega-zadowoleni – zwłaszcza kobiety.

– Obecnie w gabinecie pacjent może słuchać muzyki, być leczony na leżąco, może być znieczulony podczas samego leczenia, a jeśli jest tego ciekawy, to może oglądać na monitorze, co mu lekarz aktualnie robi w zębie – mówi Bartek Jędrzejak, prezenter TV.

– Gabinety stomatologiczne są na pewno coraz bardziej nowoczesne, coraz mniej bólu dociera do naszej świadomości poprzez różne specyfiki. Coraz więcej mamy kontaktu z super nowościami, które funkcjonują w świecie dentystycznym – jest coraz lepiej, coraz fajniej – mówi Rafał Królikowski, aktor.

– Dużo rozmawiam z pacjentami, i to jest efekt tych rozmów – czego pacjenci ode mnie oczekują – podsumowuje Konrad Rylski.

BZ
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dostepna stomatologia1
Leczenie kanałowe w pełnym komforcie. Czy to możliwe? [WYWIAD] Pacjent

Leczenie kanałowe, z definicji polegające na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, wielu pacjentom kojarzy się bardzo negatywnie. Endodoncja obrosła mitami bardzo skomplikowanych i bolesnych zabiegów. Czy dzisiaj, w dobie tak...

ortodoncja-bezestrakcyjna
Ortodoncja bezekstrakcyjna pilnie poszukiwana Pacjent

Dzisiejsza ortodoncja stoi przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Zdefiniowane potrzeby w zakresie leczenia wad zgryzu rozszerzyły się o konkretne oczekiwania pacjentów, którzy wciąż pragną pięknego uśmiechu, jednak coraz częściej stawiając warunek braku ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentonet - wywiad z Jerzym Krupińskim
Możemy uratować zęby, które kiedyś usuwaliśmy – wywiad Lekarz

Głównym celem współczesnej endodoncji jest utrzymanie zębów w jamie ustnej, nawet tych bardzo uszkodzonych, z różnymi powikłaniami. – Okazuje się, że obecnie możemy uratować zęby, które kiedyś bezwzględnie przeznaczaliśmy do ekstrakcji – mówi w rozmo...

seksowna_blondynka.jpg
Uśmiech ułatwia życie Pacjent

Z ankiety przeprowadzonej przez Amerykańską Akademię Stomatologiczną wynika, że piękny, szczery i zdrowy uśmiech naprawdę jest naszą najlepszą wizytówką. Prawie 50% uczestników sondażu p......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres