Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

Meridol® – produkty dla ochrony i regeneracji Twoich dziąseł

Kontrola i właściwe usuwanie płytki nazębnej stanowią podstawę profilaktyki chorób przyzębia. Wyjątkową skutecznością w zakresie ochrony i regeneracji dziąseł odznacza się opatentowane połączenie dwóch składników aktywnych: aminofluorku oraz fluorku cynawego, zastosowane w produktach do higieny jamy ustnej z serii Meridol®.

Naturalną metodą usuwania resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych oraz zagłębień na powierzchniach zwarciowych jest występujący w jamie ustnej przepływ śliny. Działa on jednak w sposób ograniczony i jest mniej skuteczny w zakresie usuwania płytki nazębnej, której obecność uważa się za jedną z przyczyn występowania chorób przyzębia. Wyniki badań jednoznacznie dowiodły, że najwyższy poziom usuwania płytki nazębnej gwarantuje właściwa higiena jamy ustnej, na którą składają się:

• prawidłowa kombinacja techniki szczotkowania,
• dobór właściwej pasty do zębów, płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej,
• przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej przez pacjentów.

W wielu przypadkach największym problemem okazuje się właśnie przestrzeganie zaleceń dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej. Często powoduje to nawrót dolegliwości, bowiem warunkiem powodzenia terapii u pacjentów z zapaleniem przyzębia jest przestrzeganie odpowiedniej higieny jamy ustnej przez całe życie.

Meridol® – opatentowana technologia w trosce o Twoje zdrowie

Wyjątkową skutecznością w zakresie ochrony i regeneracji dziąseł cechuje się połączenie dwóch składników aktywnych: aminofluorku i fluorku cynawego. Zostało ono opracowane w latach 80. przez dział badań Meridol® i objęte światowym patentem. Liczne badania potwierdzają jego silne działanie antybakteryjne, hamujące rozwój płytki nazębnej oraz zapalenia dziąseł.

Połączenie aminofluorku z fluorkiem cynawym w produktach Meridol® zapewnia codzienną ochronę przed zapaleniem dziąseł oraz znacząco wpływa na regenerację podrażnionych dziąseł. Badania naukowe potwierdzają, że Meridol® stosowany przez zaledwie 30 dni wpływa na poprawę zdrowia dziąseł nawet o 60%.

Meridol® Parodont Expert – pasta do zadań specjalnych

Nowa pasta Meridol® Parodont Expert powstała z myślą o pacjentach z grupy ryzyka chorób przyzębia, a jej wzmocniona formuła i smak mają motywować do regularnego stosowania. Jej unikatowy skład, łączący właściwości aminofluorku i jonów cyny z wyższą koncentracją składników antybakteryjnych, takich jak glikol kaprylowy i fenylopropanol, działa bezpośrednio na dziąsła i redukuje wzrost biofilmu bakteryjnego. Ponadto, wykazuje działanie przeciwzapalne, co przyspiesza gojenie się dziąseł. Każda z tych substancji ma również właściwości antybakteryjne.

Trwające 12 tygodni badanie kliniczne udowodniło skuteczność działania pasty Meridol® Parodont Expert Przeprowadzono je w Dreźnie, w grupie 240 uczestników z zapaleniem dziąseł (83 mężczyzn i 157 kobiet) w wieku 18-65 lat. Uczestnikom badania zalecono szczotkowanie zębów w domu przydzieloną pastą i szczoteczką dwa razy dziennie przez 2 minuty. Wcześniej przeprowadzono u nich ocenę wskaźnika płytki nazębnej, wskaźnika dziąsłowego oraz wskaźnika krwawienia z kieszonki dziąsłowej. Oceny kliniczne przeprowadzono po upływie 3 i 12 tygodni. Stwierdzono, że pasta do zębów Meridol® Parodont Expert jest istotnie bardziej skuteczna w redukcji płytki nazębnej u pacjentów z zapaleniem dziąseł w porównaniu ze zwykłą pastą do zębów z fluorem, a zalecanie pacjentom jej codziennego stosowania zmniejsza poziom płytki nazębnej u osób z zapaleniem dziąseł.

Ten specjalnie opracowany produkt motywuje pacjentów do przejęcia kontroli nad zdrowiem jamy ustnej i przestrzegania zaleceń higienicznych wydanych przez dentystę. Prowadzi to do lepszych efektów zdrowotnych i zadowolenia zarówno dentysty, jak i jego pacjentów.

Artykuł sponsorowany
Fot. Materiały reklamowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

badania laboratorium
Olejki eteryczne w płynach do płukania jamy ustnej Lekarz

Nawet pięć razy więcej powierzchni wolnych od płytki nazębnej przy stosowaniu płynów na bazie 4 olejków eterycznych – informuje The Journal of the American Dental Association.Pomimo dostępności środków profilaktycznych, na przewlekłe zapalenie dziąse...

ROZWIŃ WIĘCEJ
seniorzy - Dentonet.pl
Seniorzy w domach opieki pod specjalną kontrolą stomatologiczną Asysta

Badanie przeprowadzone na University of Eastern Finland dowiodło, że przypominanie starszym pacjentom przebywającym w domach opieki o konieczności dbania o higienę jamy ustnej znacznie podnosi poziom ich zdrowia, jak i ogólnej jakości życia.Seniorzy ...

szczoteczki międzyzębowe - Dentonet.pl
Szczoteczki międzyzębowe niezbędne do higieny jamy ustnej Asysta

Prof. Denis Bourgeois – dziekan wydziału stomatologii Uniwersytetu w Lyonie, jeden z pionierów badań dotyczących profilaktyki chorób jamy ustnej – po raz kolejny podkreślił, że szczoteczki międzyzębowe są niezbędnym akcesorium do oczyszczania zębów, ...

prezent_dla_dentofoba.jpg
Prezent dla dentofoba Pacjent

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to konieczność, aby zachować zdrowy uśmiech. Jednak czasem strach przed dentystą jest tak duży, że niektóre osoby prawie wcale go nie odwiedzają......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres