Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

Kongresy FDI rozwijają kompleksowo – wywiad z prof. dr hab. n. med. Honoratą Shaw

Uczestnictwa w Kongresie FDI nie należy rozpatrywać jedynie poprzez pryzmat doskonalenia wiedzy i warsztatu, ale przede wszystkim jako udział w unikalnym na skalę światową wydarzeniu, rozwijającym lekarza w sposób kompleksowy – mówi w rozmowie z portalem Dentonet.pl prof. dr hab. n. med. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu, Wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Czy jest Pani zadowolona z przebiegu przygotowań do rozpoczęcia Kongresu?

Wszystko przebiega zgodnie z planem, ponieważ ludzie, którzy zobowiązali się do podjęcia tego wyzwania, poważnie traktują obowiązki. Jak to zwykle bywa podczas złożonych projektów, zdarzają się trudne chwile, ale dużo więcej jest tych dobrych.

Czy w określaniu FDI AWDC Poznań 2016 najważniejszym wydarzeniem w historii polskiej stomatologii nie ma cienia przesady?

Nie, ponieważ to fakt, z którym trudno polemizować. Najbardziej prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie branży stomatologicznej odbędzie się w Polsce. Bogate tradycje, unikalna atmosfera i niepowtarzalna formuła spotkania wysoko pozycjonują Kongres. Skala organizacji tego przedsięwzięcia, wysokość kosztów oraz zakres promocji pozwalają już teraz na stwierdzenie, że Kongres jest najważniejszym w historii polskiej stomatologii wydarzeniem. Oczywiście ostateczną ocenę przyjdzie nam wszystkim wystawić dopiero po jego zakończeniu.

We wrześniu 2015 r., kiedy ruszyła promocja Kongresu, organizatorzy nie ukrywali, iż zdają sobie sprawę ze słabej świadomości tego wydarzenia wśród polskich uczestników branży.

Tak, to prawda – rozpoznawalność Kongresu FDI poza granicami Polski jest daleko wyższa. Dlatego też staramy się przekazywać zarówno podstawowe informacje o wydarzeniu i jednocześnie zachęcać do udziału w nim. Jestem przekonana że nasi stomatolodzy takiej promocji, jak poznański Kongres FDI nie obserwowali podczas żadnego z dotychczasowych wydarzeń naukowo-szkoleniowych w naszej specjalności. Bogata w treści strona internetowa, mailingi, promocja w social media, polskie oraz obcojęzyczne wydania „See You in Poznań magazine”, kanał YouTube, stoiska na najważniejszych targach w kraju i zagranicą, informacje prasowe, dziesiątki wywiadów i artykułów i jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu – to formy, którymi staramy się zainteresować potencjalnych uczestników. Treści przekazywanych komunikatów wynikają z kalendarza organizacyjnego. Na nieco ponad trzy miesiące przed rozpoczęciem Kongresu znane są szczegóły najważniejszych elementów z punktu widzenia uczestnika: program naukowy, lista wystawców (ciągle ich przybywa) oraz program wydarzeń towarzyszących.

Gdyby Pani nie była w Komitecie Organizacyjnym i nie posiadała całej tej wiedzy o Kongresie, dlaczego zdecydowałaby się na uczestnictwo w nim?

Przede wszystkim dlatego, że nie wolno pozwolić sobie na myślenie że się już wie i umie wszystko. Doskonalenie w naszym zawodzie jest podstawą sukcesu i zadowolenia z wykonywania tego, w mojej opinii, ciekawego i nobilitującego zawodu. Czy może być więc lepszy sposób niż zdobywanie wiedzy od ekspertów z całego świata bez wyjeżdżania z kraju? Po drugie, z potrzebą samokształcenia idą w parze nowoczesne technologie. Możliwości wyposażenia gabinetu stomatologicznego nie odbiegają obecnie od tych, jakie są dostępne w najbardziej rozwiniętych krajach, a coraz bardziej świadomi tego pacjenci wybierają tych lekarzy, którzy potrafią zaopatrzyć swoje praktyki w środki pozwalające na bezbolesne znieczulenie czy tez dysponują ultranowoczesnymi metodami planowania. W Poznaniu podczas World Dental Exhibition nie zabraknie produktów, z którymi warto się zapoznać, nawet jeżeli niekoniecznie już teraz ich potrzebujemy. Po trzecie, przyjechałabym do Poznania z czystej ciekawości. FDI powierzyło Polsce rolę gospodarza Kongresu po raz pierwszy i pewnie szybko się to nie powtórzy, ponieważ chętnych do organizowania tego prestiżowego wydarzenia jest wielu. Spotkania w międzynarodowym gronie poszerzają horyzonty, nie tylko te edukacyjne, ale również towarzyskie, a także pozwalają poznać nowy kraj i jego kulturę.

Organizatorzy apelują do uczestników o dobre przygotowanie się do Kongresu – czy to nie paradoks?

W żadnym wypadku. Proszę wziąć do ręki program naukowy Kongresu – to nie jest lektura, którą ktokolwiek jest w stanie zgłębić w minutę. Sesje (wykłady, warsztaty, sesje ustne i plakatowe, meet-the-expert) odbywają się równolegle. Niewykluczone, że tematy, które zainteresują uczestnika będą omawiane w tym samym czasie. Warto zatem poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio zaplanować udział w wykładach i warsztatach. Nikt nie jest w stanie uczestniczyć we wszystkich, zresztą nie sądzę, żeby ktoś miał taką potrzebę. Szkoda byłoby jednak dowiedzieć się po Kongresie, że ominęła nas interesująca prelekcja przez brak odpowiedniego zaplanowania. A przecież trzeba jeszcze znaleźć czas na komunikację pomiędzy pawilonami, odwiedzenie Wystawy czy po prostu lunch. Uwagi wymaga również program kulturalny. Każdego wieczora w Poznaniu będą odbywały się koncerty, spektakle, musicale. Naprawdę warto wcześniej zapoznać się ofertą.

Fot. Materiały prasowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kongres Unii Stomatologii Polskiej - Dentonet.pl
Rejestracja na Kongres Unii Stomatologii Polskiej Lekarz

Od 10 kwietnia można rejestrować się na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, który będzie towarzyszył 26. edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE. W Poznaniu w dniach 14-16 września dojdzie do spotkania na szczycie – bizne...

Dentonet - wywiad z Marzeną Dominiak
Nauka dla praktyków i biznesu - wywiad z prof. Marzeną Dominiak Lekarz

- Liczymy, że sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” pozwoli na przegląd najważniejszych osiągnięć polskiej stomatologii z ostatnich lat i przede wszystkim zainteresowanie nimi praktyków oraz przemysłu. Czy można lepiej zdefiniować nasz pomys...

Nie będzie CEDE
Naukowy zawrót głowy podczas wystawy stomatologicznej CEDE 2017 Lekarz

Takiej propozycji dla autorów obronionych prac doktorskich i habilitacyjnych z różnych dziedzin stomatologii oraz studentów w Polsce jeszcze nie było. Organizatorzy Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, towarzyszącego 26. edycji CEDE (14-16 września 2...

ROZWIŃ WIĘCEJ
parlament FDI GL
Kongres FDI 2016 w Poznaniu – 16 tys. osób ze 152 państw Lekarz

We wszystkich punktach Kongresu FDI, m.in. wykładach, warsztatach, sesjach ustnych i plakatowych, obradach Światowego Parlamentu FDI i Światowej Wystawie Stomatologicznej FDI czy ceremonii otwarcia, w sumie wzięło udział ok. 16 tys. osób ze 152 państ...

shaw
Jestem dumna z Polski - wywiad z prof. Shaw Lekarz

Światowy Kongres FDI po raz pierwszy w PolsceZapraszamy na wywiad z prof. Honoratą Shaw. Wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w rozmowie z Dentowizją opowiada o swoich wrażeniach ze światowego kongresu FDI. Kongres po raz pierwszy od...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres