Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2


Implanty od chirurga czy protetyka?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Implanty od chirurga czy protetyka?

Implanty od chirurga czy protetyka?

Leczenie implantologiczne w Polsce rozwija się najbardziej dynamicznie ze wszystkich dziedzin stomatologii. Niektórzy pacjenci już pokochali implanty i mają wielkie oczekiwania wobec specjalistów tej dziedziny.

Temat, kto powinien zakładać pacjentom implanty, co jakiś czas podgrzewa atmosferę w środowisku stomatologów. W wywiadzie udzielonym portalowi Dentowizja.pl, mówił o tym dr Tomasz Śmigiel z Implant Masters Poland. Jego zdaniem nadal trwają dyskusje nad wypracowaniem wytycznych i ostateczną wykładnią czy implantolog powinien mieć specjalizację z protetyki czy chirurgii stomatologicznej.

Implantologia oznacza stałe doskonalenie zawodowe

Wydziały stomatologiczne uczelni nie kształcą lekarzy na wydzielonej specjalizacji implantologicznej, ale wstawianiem implantów zajmują się lekarze stomatolodzy wyposażeni w bogatą wiedzę i doświadczenie w chirurgii, protetyce i periodontologii. A dodatkowo implantologia wymaga ciągłego specjalistycznego doszkalania.

Postęp w rozwoju nowoczesnych technologii i systemów implantologicznych jest imponujący, ale oznacza także konieczność szkoleń i kursów. Implantolog musi posiadać certyfikat danego systemu implantologicznego. Trzeba zaznaczyć, że chodzi zarówno o certyfikaty krajowe jak i międzynarodowe.

Kursy i szkolenia implantologiczne

Oferta kursów jest bardzo bogata i różnorodna. Producenci prześcigają się w propozycjach. Stomatolodzy korzystają z tych ofert ponosząc koszty i to nie małe. Nie ma co ukrywać, że te szkolenia są drogie. Podnoszenie kwalifikacji to także sympozja, seminaria, kongresy naukowe i literatura fachowa.

Leczenie implantologiczne nie jest jeszcze rozwiązaniem standardowym, ale powoli staje się bardziej dostępne zarówno dla pacjentów, jak i dla stomatologów i szybko się rozwija. Więcej na temat rozwoju i edukacji implantologicznej można zobaczyć w materiale zamieszczonym w portalu Dentowizja.pl tutaj.

 POWIĄZANE ARTYKUŁY

shutterstock_92228908.jpg
Asystowanie przy zabiegach implantologicznych Asysta

Implantologia jedna z dziedzin stomatologii, która rozwija się bardzo dynamicznie. Zapotrzebowanie na zabiegi nadal będzie rosło. Jednak to już zdecydowanie wyższa szkołą jazdy jeśli chodzi o s......

implant_rysunek.jpg
Czy wszczepianie implantów jest bolesne? Pacjent

Wielu pacjentom wszczepienie implantów wydaje się wyjątkowo inwazyjną, a tym samym – bardzo nieprzyjemną i bolesną procedurą. Już sam opis zabiegu – nawiercanie kości, wkręcanie śru......

ROZWIŃ WIĘCEJ
wklucie_w_dziaslo.jpg
Bolesne znieczulenie zniechęca do wizyt u dentysty Pacjent

Jak donosi Dental Tribune, negatywne doświadczenia związane ze znieczuleniem u dentysty są udziałem aż 3 na 4 Polaków. Zdaniem specjalistów, jest to jeden z kluczowych powodów wys......

recepcja.jpg
Asystentki stomatologiczne chcą zmienić pracę Asysta

Czy asystentki stomatologiczne są zadowolone ze swojej pracy? Bywa różnie. Ale zawsze może być lepiej. Niektórzy w życiu zawodowym wyznają zasadę, że pracę zawsze można zmienić na lepszą......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres