Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej

Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej

W Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi rozpoczęła się III Wojewódzka Konferencja Higieny Stomatologicznej zatytułowana „Dziecko w gabinecie stomatologicznym”.

Centrum kształci asystentki i higienistki stomatologiczne i to do nich zaadresowano tematykę spotkania.

Problematyka konferencji dotyczy szeroko pojętego zagadnienia higieny stomatologicznej najmłodszych pacjentów. Wśród wykładowców znaleźli się lekarze stomatolodzy, higienistki stomatologiczne, dietetycy, pedagodzy i trenerzy.

III Wojewódzka Konferencja Higieny Stomatologicznej pod patronatem portali Dentonet.pl i Dentowizja.pl odbywa się w dwóch częściach. Pierwsza z nich to prelekcje i wykłady, druga to część warsztatowa połączona z ćwiczeniami na fantomach dziecięcych.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się między innymi, rola członków zespołu stomatologicznego w czasie wizyt adaptacyjnych dzieci w gabinecie stomatologicznym czy prawidłowe odżywianie dzieci. Jednym z kluczowych tematów zawartych w programie jest domowa profilaktyka zdrowia stomatologicznego.

W drugiej części konferencji dla asystentek i higienistek stomatologicznych zaplanowano warsztaty. W czterech grupach tematycznych mają możliwość uczestniczenia miedzy innymi w zajęciach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w praktyce stomatologicznej oraz poznać różne techniki profilaktycznego lakowania zębów.

Statystyki dotyczące zdrowia stomatologicznego dzieci są alarmujące. Aktualnie toczy się batalia o powrót gabinetów stomatologicznych do szkół. Higienistki stomatologiczne mają zatem do odegrania kluczową rolę w propagowaniu profilaktyki i prozdrowotnych zachowań najmłodszych pacjentów.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

upozowane_2_dentystki_Cn0bf6B.jpg
Ogólnopolska Olimpiada dla Higienistek Stomatologicznych. Asysta

Kolejny raz higienistki stomatologiczne będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, sprawdzić jej poziom i zdobyć atrakcyjne nagrody. Przy okazji III-ej Ogólnopolskiej Konferencji Higienistek i A......

ROZWIŃ WIĘCEJ
lekarka_z_papierami_pod_pacha.jpg
Jak wypromować zawód higienistka stomatologiczna? Asysta

Dane statystyczne jeżeli chodzi o stan zdrowia stomatologicznego polskiego społeczeństwa są alarmujące. Ale można powiedzieć, że to właściwie bomba z opóźnionym zapłonem. Ponieważ jeśli sytuacj......

narzedzia_i_fotel.jpg
Kształcenie asystentek stomatologicznych Asysta

Nowy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiada szereg zmian w polskiej opiece zdrowotnej. Wśród nich finansowanie służby zdrowia z budżetu państwa, objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym wszyst......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres