Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Co dentysta robi po godzinach?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Co dentysta robi po godzinach?

Co dentysta robi po godzinach?

Pomysłów na spędzanie nielicznych wolnych godzin stomatologom nie brakuje. Jednym ze sposobów jest sport. Można się przekonać, że wiele znaczy dla lekarzy i lekarzy dentystów. Pomimo obciążeń zawodowych, wielu z nich towarzyszy codziennie, chociaż w różnych formach. W Mazowieckiej Okręgowej Izbie Lekarskiej zakończyło się właśnie zbieranie ankiet, które mają zobrazować zainteresowania i zapotrzebowanie na dyscypliny i formy uprawiania sportu przez lekarzy i lekarzy dentystów.

W ankiecie był szereg pytań o rodzaj najchętniej uprawianej dyscypliny, ewentualne możliwości partycypacji w kosztach zajęć, najdogodniejszą porę, ale cel jaki jej przyświecał, to przede wszystkim, także zwrócenie uwagi na to, jak sport integruje środowisko lekarzy i lekarzy dentystów.

Nieczęsto można spotkać dentystę z dużą nadwagą. Nawet jeśli się to zdarzy, to najczęściej decydują o tym względy zdrowotne. Bo stomatolog, to zawód wbrew pozorom wymagający wysiłku. I nie chodzi tu tylko o chirurgów stomatologów. Spędzenie codziennie wielu godzin przy fotelu, wymaga naprawdę niezłej kondycji.

I dentyści to wiedzą i starają się dbać o siebie. Oczywiście nie jest to łatwe. Podobnie jak i inni lekarze, żyją często pod dyktando pracy. Myliłby się ten, kto pomyśli, że praca lekarza kończy się po dyżurze. Zresztą chyba medycyna, to jedna z tych profesji, gdzie nawet gdy skończą się wyznaczone godziny, to nie zostawia się bez pomocy drugiego człowieka. Często własnym kosztem.

Na własne życie, poza medycznym światem, nie ma zbyt wiele miejsca. Ale to właśnie wśród stomatologów i lekarzy jest bardzo wielu amatorów sportu. Jak oni to robią, że jeszcze znajdują na to czas?

Czasem na własną rękę, a czasem w ramach zorganizowanych zajęć biegają, chodzą na siłownię czy jeżdżą rowerem. Sport dla lekarzy znaczy wiele. W samorządzie lekarskim zajmuje się tym zwykle komisja sportu i rekreacji lub komisja kultury, sportu i turystyki. Jednak niewiele mogłaby zdziałać, gdyby nie zaangażowanie środowiska.

Lekarze i dentyści uprawiają dyscypliny sportowe zarówno letnie jak i zimowe, a chociaż nie jest to łatwe, to udaje się wykroić trochę wolnego czasu i wyjechać zimą w góry na narty czy latem pobiec w maratonie. A zorganizowany wyjazd to także szansa na integrację środowiska.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

lekarka_z_papierami_pod_pacha.jpg
Jak cię widzą, tak cię piszą... Asysta

Ponoć nie szata zdobi człowieka. Chociaż czasem można odnieść wrażenie, że niektórzy mają w tym względzie całkiem inne przekonanie. Jednak rola ubioru w pracy jest zgoła całkiem inna. Odzież......

shutterstock_90858830.jpg
Ponad 60% stomatologów dziecięcych nie zdało PES Lekarz

Wyniki Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego lekarzy wypadły bardzo słabo. Nie zdało aż kilkadziesiąt procent osób, które do niego przystąpiło. Wśród nich 62% stomatologów......

ROZWIŃ WIĘCEJ
narzedzia_i_fotel.jpg
Kształcenie asystentek stomatologicznych Asysta

Nowy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiada szereg zmian w polskiej opiece zdrowotnej. Wśród nich finansowanie służby zdrowia z budżetu państwa, objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym wszyst......

exam2.jpg
Krytyczna ocena lekarzy Lekarz

Tylko 33 procent lekarzy słucha pacjentów i pozwala zadawać pytania. Tak surowo oceniają lekarzy pacjenci. Nie wiadomo jednak jaki jest tu procent dentystów. Chociaż z racji wykonywanego......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres