Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

26. wystawa stomatologiczna CEDE 2017 – powiew zmian

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
26. wystawa stomatologiczna CEDE 2017 – powiew zmian

26. wystawa stomatologiczna CEDE 2017 – powiew zmian

Miało być inaczej i było. 16 września w Poznaniu zakończyła się 26. Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE 2017. W festiwalu nowoczesnych technologii dentystycznych oraz równolegle trwającym Kongresie Unii Stomatologii Polskiej wzięło udział około 11 tys. uczestników. Kolejna odsłona odmienionego CEDE odbędzie się w dniach 13-15 września 2018 r.

Cztery pawilony wypełnione produktami wystawców z kraju i zagranicy, prezentacje nowości, oswajanie uczestników ze zmianami po biznesowych przejęciach i fuzjach firm, konferencje prasowe, debaty, intensywna rywalizacja o statuetki „Gwiazdy CEDE” czy wreszcie fantastyczny koncert Anity Lipnickiej z zespołem – tak przez trzy dni wyglądała rzeczywistość CEDE 2017 w tzw. „czteropaku” Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równolegle, kilkadziesiąt metrów dalej – w pawilonie 15 – odbywał się 1. Kongres Unii Stomatologii Polskiej, na który składały się m.in. tematyczne panele, dyskusje Hot-Topic, sesje towarzystw naukowych oraz organizacji stomatologicznych, prezentacje najlepszych prac studenckich, doktorskich i habilitacyjnych czy praktyczne warsztaty. Nieco dalej, w podpoznańskim Przeźmierowie, lekarze uczyli się rozmaitych procedur na kadawerach, które sprowadzono specjalnie z USA. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział około 11 tys. osób.

 – Pozytywnie oceniamy pierwszy etap projektu, którego wdrażanie rozłożyliśmy na kilka najbliższych lat. CEDE z wielu przyczyn nie może już przypominać wydarzenia sprzed Kongresu FDI, który zorganizowaliśmy w 2016 r. O naszej konkurencyjności mają stanowić integracja biznesu z nauką, biznesu z praktyką, integracja samej nauki, atrakcyjna oferta edukacyjna oparta na doświadczeniu uznanych ekspertów oraz perfekcyjna organizacja. Tylko to gwarantuje, że do Poznania będą przyjeżdżać uczestnicy świadomi własnych potrzeb. Przed nami ciągle wiele pracy, ale po CEDE 2017 priorytety pozostają te same, co przed rozpoczęciem wydarzenia – podkreśla Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE.

W ciągu trzech dni wydarzenia czytniki zarejestrowały dokładnie 11105 unikalnych wejść na teren pawilonów, w których odbywała się wystawa CEDE. Najwięcej uczestników na bramkach odbiło swój identyfikator w piątek (15 września) – 4847. Ponadto, w ciągu trzech dni system zliczył 4574 unikalne odwiedziny na identyfikatory wystawców. Podczas CEDE ofertę zaprezentowało 220 firm z 12 krajów. Powierzchnia wystawy pod stoiskami przekroczyła 6 tys. m2 netto.

Pierwszego dnia CEDE 2017 wyłoniono laureatów debiutanckiego w historii polskiej stomatologii internetowego plebiscytu na ulubione produkty stomatologiczne „Gwiazdy CEDE”. Najwięcej osób głos oddało na ergonomiczny zestaw unitu stomatologicznego Fedesa Electra 700 (Dentalholding) w kategorii „sprzęt”, Endostar E3 Rotary System (Poldent) w kategorii „materiały”, Seysso Oxygen O-Sonic szczoteczkę soniczną (Shop Dent Wojciech Madej) w kategorii „profilaktyka” oraz iBAD (Be Active Dentist) w kategorii „edukacja/IT”. W sumie do rywalizacji stanęło 56 produktów zgłoszonych przez 40 wystawców.

Siła edukacji

W trwającym przez trzy dni 1. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej udział wzięło blisko 1200 osób, z czego ponad 900 to uczestnicy, którzy wykupili udział w wydarzeniu.

– Ponad tysiąc uczestników pierwszej edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej poczytuję za równie istotny sukces, jak udaną próbę integracji polskiego środowiska naukowego. Do wspólnego stołu rozmów o programie edukacyjnym usiedli przedstawiciele najważniejszych towarzystw naukowych oraz organizacji stomatologicznych, i co najważniejsze – wszyscy odeszli od niego zadowoleni. Jesteśmy już po spotkaniu organizacyjnym dotyczącym 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej i mogę zdradzić, że grono zainteresowanych realizacją projektu jest dwa razy większe. Projekt, w ramach którego w jednym miejscu i czasie kumulujemy ważne tematy i wybitnych specjalistów ma potencjał, który chcemy w pełni wykorzystać – mówi prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

W ramach Kongresu odbyło się ponad 100 wykładów, warsztatów i kursów, które poprowadziło 123 wykładowców z całego świata. Program Kongresu powstał przy współpracy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych, Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Be Active Dentist.

Najwięcej uczestników w poszczególnych dniach zgromadziły: wykład dr. Bartosza Cerkaskiego „Pover-Endo – jednodniowe leczenie endo-protetyczne” (czwartek, 263 osoby), sesja Pierre Fabre, podczas której wykład dotyczący jedno i dwuetapowej implantacji przedstawili prof. Marzena Dominiak oraz dr Silvestros Spiridon (piątek, 263 osoby) oraz sympozjum firmy GSK z wykładami dotyczącymi leczenia nadwrażliwości (sobota, 135 osób).

Laureatami części studenckiej i doktorskiej sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, której inicjatorem był prof. Tomasz Konopka zostali Bartosz Bienias, Bartosz Mielan, Krzysztof Pietryga za pracę „Badanie wytrzymałości mechanicznej tworzywa akrylowego zbrojonego włóknami: szklanymi, węglowymi, aramidowymi” oraz dr n. med. Piotr Szymor za prezentację „Zastosowanie trójwymiarowych wydruków celulozowych dla potrzeb chirurgii szczękowej”. Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma Marrodent oraz Wydawnictwo Kwintesencja. W ramach sesji przedstawiono również najciekawsze prace habilitacyjne ostatnich lat.

CEDE 2017 odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, przyznawanym przedsięwzięciom i inicjatywom wartościowym społecznie i istotnym dla rozwoju i promocji miasta. Podczas CEDE odbyła się także debata „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?”, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Szczegółowe podsumowanie wydarzenia wkrótce na www.cedenews.pl oraz www.cede.pl.

CEDE 2017 w liczbach

Wystawa (unikalne wejścia) – 11 105 (bez wejść wystawców)

Wystawa unikalne wejścia (bez ID wystawców) czwartek – 3241

Wystawa unikalne wejścia piątek – 4847

Wystawa unikalne wejścia sobota – 3017

Kongres Unii Stomatologii Polskiej (uczestnicy) – 1174 (wszyscy), 934 (wejścia płatne)

Kongres Unii Stomatologii Polskiej (wykładowcy) – 123

Wystawcy: firmy – 220 (Polska –179, zagranica – 41)

Wystawcy: osoby – 2236

Informacja prasowa CEDE

 

Prof. Honorata Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, w rozmowie z Dentowizją opowiada o swoich wrażeniach ze światowego kongresu FDI, który w 2016 r. po raz pierwszy odbył się w Polsce. Rozmawiamy o kwestiach organizacyjnych, ale i merytorycznych kongresu oraz obrad parlamentu FDI.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

CEDE-2017
Jesienią nowe rekomendacje dla procedur stomatologicznych Lekarz

Uaktualnione rekomendacje dotyczące stosowania antybiotyków w gabinecie stomatologicznym oraz leczenia zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego zostaną przygotowane i zaprezentowane przez ekspertów 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018, 20-22 ...

CEDE 2018 - Dentonet.pl
Wystawa CEDE 2018 już za 100 dni. Będzie festiwal wiedzy! Lekarz

Niewiele ponad trzy miesiące dzieli nas od rozpoczęcia 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018 (20-22 września). Udział w wydarzeniu potwierdziło już 180 wystawców, uczestnicy odliczają dni do towarzyszącego wystawie 2....

Marzena-Dominiak-kongres-FDI
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne wg prof. Marzeny Dominiak Lekarz

- Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, jak sama nazwa wskazuje, jest stowarzyszeniem dotyczącym stomatologii, więc nie powinno zrzeszać tylko lekarzy dentystów, ale też higienistki, techników dentystycznych. Chcemy zaprosić do współpracy przedstawici...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Marzena Dominiak - Dentonet.pl
Prof. Marzena Dominiak szefową Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Lekarz

Oficjalny fanpage Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego poinformował, że podczas wyborów władz PTS-u w Krakowie na nową szefową organizacji została wybrana prof. Marzena Dominiak.Prof. Marzena Dominiak od wielu lat kieruje Katedrą i Zakładem Chirur...

naukowy zawrót głowy - Dentonet.pl
Naukowy zawrót głowy [VIDEO] Lekarz

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej wystawie CEDE była sesja "Naukowy zawrót głowy", podczas której oceniono najlepsze prace studenckie, doktorskie i habilitacyjne z zakresu stomatologii z ostatnich lat.W części doktorskiej i studenckiej aut...

CEDE2017
Wystawa stomatologiczna CEDE 2017 w filmowym skrócie Lekarz

Ponad 11 tys. uczestników, Kongres Unii Stomatologii Polskiej, koncert Anity Lipnickiej, wykłady, warsztaty i kursy – tak wyglądała tegoroczna wystawa stomatologiczna CEDE.W ciągu trzech dni wydarzenia czytniki zarejestrowały dokładnie 11105 unikalny...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres