Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Być albo nie być (na swoim) – najnowsze wydanie „e-Dentico”

Publikacja:
Być albo nie być (na swoim) – najnowsze wydanie „e-Dentico”

Być albo nie być (na swoim) – najnowsze wydanie „e-Dentico”

Tym razem redakcja na warsztat wzięła temat, który zapewne dotyczy każdego dentysty, przynajmniej na starcie drogi zawodowej. Tematem tym (a niejednokrotnie i dylematem) jest: czy pracować „na swoim”, czy też zatrudnić się u kogoś. Czy być lekarzem-biznesmenem, czy ograniczyć swoją aktywność zawodową do leczenia „od do”, bez nadmiernej troski o wszelkie sprawy administracyjno-organizacyjne, za które odpowiedzialny jest pracodawca.

Obydwie opcje mają swoje plusy i minusy, a te starają się Czytelnikom przybliżyć autorzy tekstów publikowanych w nowym wydaniu „e-Dentico”.

Beata Szymańska przekonuje, że dentysta, nawet niedoświadczony, może (tylko z racji profesji, którą reprezentuje) liczyć na znacznie większą przychylność kredytodawców niż przedstawiciele innych zawodów. Podpowiada też, jakie kroki można podjąć w przypadku, gdy bank kredytu jednak udzielić nie chce. W innym tekście ta sama Autorka skrupulatnie wylicza wymogi (w tym techniczne i sanitarne), jakie powinien spełniać lokal, który ma być przez nas zaadaptowany na gabinet stomatologiczny.

Artykuł dr Agnieszki Bukowskiej-Piestrzyńskiej przekonuje, że uczelnie medyczne, skupiając się na kwestiach stricte medycznych nie do końca przygotowują absolwentów „stomy” do wejścia na rynek jako samodzielny przedsiębiorca.

Z kolei mecenas Ada Kobylińska koncentruje się w swym artykule na wymogach i procedurach prawnych związanych z uruchomieniem indywidualnej praktyki stomatologicznej.

W dziale Praktyka znalazły się m.in. teksty na temat wielospecjalistycznego leczenia pacjenta z dysplazją zębiny, zabiegów resekcyjnych w leczeniu zaawansowanych ubytków kostnych w przestrzeniach międzykorzeniowych trzonowców, włókniaków jamy ustnej oraz pierwotnego zaburzenia wyrzynania (PFE).

Warto też sięgnąć do lektury prac na temat diagnozowania depresji u pacjentów leczonych protetycznie z powodu zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego, możliwości diagnostycznych badania CBCT, adaptacji pacjentów do całkowitych protez ruchomych oraz metody biofeedback w leczeniu dysfunkcji narządu żucia.

A na jesienne wieczory redakcja poleca jak zwykle pełen uroku Kącik archiwisty, artykuł na temat skarbów marokańskich miast cesarskich oraz krzyżówkę z nagrodami ufundowanymi przez firmę Dornwell.

 

opr. th

 

Zobacz: e-dentico.pl

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

wirus HIV
Co piąta osoba z wirusem HIV nie wie o swoim zakażeniu Lekarz

Z wirusem HIV żyje w Polsce około 20 tys. osób, jednak około 20% nie wie o swoim zakażeniu, a 16% osób, które odebrały pozytywny wynik testu, nie podejmuje leczenia – wykazały badania Buddy Polska. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publiczn...

slodycze
(Niezdrowy) cukierek albo psikus – Halloween okiem dentystów Lekarz

Halloween to pochodzące zza Wielkiej Wody święto, które od lat 90. jest obchodzone także w naszym kraju. W Polsce przyjął się też – przynajmniej do pewnego stopnia – amerykański zwyczaj odwiedzania przez dzieci domów z hasłem "cukierek albo psikus" (...

ROZWIŃ WIĘCEJ
UpClinic artukul porady v2
Od czego zacząć marketing medyczny w swoim gabinecie? Lekarz

Po przeczytaniu naszego ostatniego artykułu o tym, jakie korzyści przyniesie Ci wdrożenie marketingu do Twojego gabinetu, można było dojść do jednoznacznego wniosku. Warto jest marketing wdrożyć. Nie będziemy powtarzać, z jakich powodów, jednak jeśli...

Mieszko Wieckiewicz
Najnowsze trendy w leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych Lekarz

Zaburzenia skroniowo-żuchwowe to coraz częstsza przypadłość diagnozowana u pacjentów w różnym wieku. Na szczęście można ją skutecznie leczyć. Jakie nowe metody terapii pojawiły się w tym zakresie w ostatnich latach? – Wspomnieć należy przede wszystki...

Marrodent wywiad 2
HALO!200 – dwusetne wydanie gazetki halo! firmy Marrodent Lekarz

Rozmowa z Romanem Steklą – współzałożycielem firmy Marrodent i aktualnie jej współwłaścicielem oraz z Tomaszem Karnowskim – dyrektorem handlowym Marrodent A Henry Schein Company. Skąd wziął się pomysł na stworzenie gazetki halo! i jakie były począ...