Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Brawa dla Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Brawa dla Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii

Brawa dla Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii

40 akcji profilaktycznych w ciągu 8 miesięcy? A więc średnio pięć wydarzeń miesięcznie – to wyniki zabrzańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Studenci z innych części Polski są nie mniej aktywni. Akcje profilaktyczne, skierowane do dzieci i młodzieży, stały się ważnym elementem edukacyjnym i kontrolnym w polskiej stomatologii dziecięcej w całym kraju.

– Działalność profilaktyczna z jednej strony ma na celu rozpropagowanie nawyków prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci i młodzieży, z drugiej natomiast pozwala na samorealizację studentów zaangażowanych w tę funkcję – piszą o swoich akcjach studenci zrzeszeni w PTSS.

Dla dzieci i dorosłych

studenci_ptssAkcje skierowane są jednak nie tylko do dzieci. Jak wyglądają? Możliwości jest mnóstwo, a studenci wykorzystują chyba każdą z nich. Są to specjalnie zorganizowane wizyty w szkołach i przedszkolach, ale też spotkania w galeriach handlowych czy podczas miejskich wydarzeń lub festiwali. Łódzcy studenci w ostatnich dniach wzięli udział w akcji profilaktycznej zorganizowanej w pierwszym polskim Dentobusie, ustawionym w centrum miasta.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – kolejna okazja do akcji. W całej Polsce odbywały się wówczas takie spotkania. Najczęściej w galeriach – dla klientów była to okazja na sprawdzenie swojego stanu zdrowia, a dla studentów – na zdobycie bezcennego doświadczenia w pracy z pacjentem.

Kolejny przykład – listopad jest na całym świecie miesiącem walki z nowotworami jamy ustnej. Z tej okazji studenci stomatologii zorganizowali akcję „Niebieskie Usta”.  Akcje profilaktyczne, podczas których studenci uczyli chętne osoby, jak prawidłowo wykonać samokontrolę błony śluzowej oraz w jaki sposób dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, odbyły się w całej Polsce.

Akcje profilaktyczne w szkołach i przedszkolach

– Studenci pomagają przedszkolakom poznać podstawowe zagadnienia związane ze stomatologią. Uczą dzieci prawidłowo myć zęby. Uświadamiają o konieczności dbania o higienę, celem uniknięcia przykrych konsekwencji jej zaniedbywania. Programy dla szkół są poszerzone. W zależności od etapu nauczania, poruszane są kwestie adekwatne do wieku. Uwaga młodzieży koncentrowana jest na budowie i funkcjach struktur jamy ustnej oraz zagadnieniach dotyczących prawidłowego odżywiania – w kontekście zapobiegania chorobie próchnicowej. Uczniowie zapoznają się teoretycznie z profesjonalnymi zabiegami profilaktycznymi, które są oferowane w gabinetach stomatologicznych – relacjonują członkowie PTSS z Zabrza.

Przykłady z ostatnich dni i tygodni? PTSS Białystok informuje o kilku przeprowadzonych akcjach, takich jak pogadanka w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku, dzień otwarty na miejscowym Uniwersytecie Medycznym czy Dzień Mleka w Zespole Szkół Nr 4 w Białymstoku. Podczas wszystkich tych akcji studenci przeprowadzali instruktaż skutecznej higieny jamy ustnej. Robili również przeglądy.

PTSS Bialystok

Działalność profilaktyczna to jedna z kilku najbardziej podstawowych aktywności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. I za tę działalność młodym ludziom należą się brawa i podziękowania! Dentonet zawsze był, jest i będzie patronem oraz sponsorem tego typu akcji.

Oto jeden z licznych przykładów. Zobaczcie, jak wyglądała akcja profilaktyczna studentów PTSS z Łodzi z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

PTSS Łódź - Dentonet.pl
Łódź: Festiwal Nauki i Techniki z akcją profilaktyczną PTSS-u Lekarz

W najbliższy weekend na rynku łódzkiej Manufaktury odbędą się bezpłatne przeglądy jamy ustnej, prowadzone przez lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. To jedno z wydarzeń Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki 2018.W organizację łó...

ŚDZJU w Poznaniu - Dentonet.pl
UM Poznań: studenci stomatologii dla licealistów z regionu Lekarz

17 marca w Collegium Stomatologicum Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się III edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla młodzieży licealnej Wielkopolski pod patronatem rektora prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego. W tegorocznej akcji wzię...

PUM - Dentonet.pl
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej według studentów PUM Lekarz

W ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej studenci stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będą prowadzić bezpłatne badania i konsultacje stomatologiczne. Celem obchodzonego 20 marca Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej jest upowszechniani...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Polska mówi aaa - Dentonet.pl
Cała Polska mówi aaa! Kampania wspierająca obchody ŚDZJU Lekarz

Już jutro rozpoczyna się ogólnopolska kampania "Polska mówi aaa!", wspierająca obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca).Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to święto ustanowione w 2007 r. przez Światową Federację Dentystyczną FDI. Jego g...

prezent
Nietypowe prezenty dla dentystów w Wielkiej Brytanii Lekarz

W 2016 r. brytyjscy dentyści otrzymywali od wdzięcznych pacjentów przede wszystkim słodycze i alkohol, ale zdarzały się również bardziej nietypowe prezenty, takie jak… świńska głowa. Badanie dotyczące prezentów otrzymywanych przez dentystów z Wielkie...

świąteczny niezbędnik - Dentonet.pl
Zrób świąteczny niezbędnik dla ubogich i bezdomnych! Asysta

Gdański oddział Caritas – podobnie jak w latach ubiegłych – rozpoczął akcję, której celem jest przygotowanie „świątecznych niezbędników” dla osób ubogich i bezdomnych. Powinny się w nich znaleźć m.in. pasty i szczoteczki do zębów.Gdańska Caritas apel...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres