Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

55 tys. szczoteczek i 25 tys. past do zębów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
55 tys. szczoteczek i 25 tys. past do zębów

55 tys. szczoteczek i 25 tys. past do zębów

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” poinformowała o zakończeniu akcji „Kup Pan szczotkę”! Gratuluję wspaniałych wyników i cytuję raport podsumowujący akcję.

Akcja trwała dwa miesiące i przyniosła olbrzymie ilości szczotek i past do zębów. Nasi wolontariusze doliczyli się ponad 80 tys. przyborów toaletowych (ponad 55 tys. szczoteczek i 25 tys. past do zębów) o łącznej wadze siedmiu ton!  Dzięki pierwszej edycji Akcji misjonarze rozpoczęli naukę mycia zębów dla uczniów prowadzonych przez siebie szkół i przedszkoli. Drugą edycję Akcji zorganizowaliśmy na prośbę samych misjonarzy.

szczotkozbieracze 2Zebrane w zeszłym roku szczoteczki już się zużyły, a w niektórych szkołach dzieci zabrały je ze sobą do domu jako nagrodę na koniec roku. Wraz z darami wysyłamy do misjonarzy również ulotki opracowane przez naszych stomatologów w języku francuskim i sango z dokładną instrukcją mycia zębów.  W pakowaniu pierwszego transportu do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki pomogli nam żołnierze ze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Nie sposób wymienić wszystkie instytucje biorące udział w Akcji, do Fundacji dotarła niezliczona ilość zdjęć od naszych Darczyńców. Do Centrum wolontariatu, gdzie szczoteczki były przepakowywane, docierały paczki z całego kraju. Dziękujemy za każdą jedną szczoteczkę i pastę. Bo każda z nich to jeden dziecięcy uśmiech!

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji