Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Konferencja „Dostępna stomatologia z Septodont” na 15-lecie PTSS w Białymstoku

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Konferencja „Dostępna stomatologia z Septodont” na 15-lecie PTSS w Białymstoku

Konferencja „Dostępna stomatologia z Septodont” na 15-lecie PTSS w Białymstoku

W marcu br. minęło dokładnie 15 lat od założenia białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Kulminacyjnym momentem obchodów rocznicy była konferencja zorganizowana przez PTSS Białystok we współpracy z firmą z Septodont Polska pod hasłem „Dostępna stomatologia z Septodont”.

Konferencja odbyła się 18 marca w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Aulę wypełnili studenci, absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego oraz przedstawiciele władz uczelni. Jak mówi Piotr Brzezik, student V roku stomatologii UMB, pełniący funkcję prezesa PTSS w Białymstoku, głównym założeniem organizatorów było umożliwienie studentom zdobycia wiedzy poszerzającej materiał realizowany w toku studiów. – 15-lecie to piękny jubileusz, ale mimo to nie chcieliśmy się skupiać na upamiętnianiu minionych lat. Wykorzystując tę szczególną okazję postanowiliśmy zaktywizować środowisko białostockich studentów stomatologii, pokazując im najnowsze trendy i kierunki, w których zmierza współczesna stomatologia. W członkach naszej organizacji drzemie ogromny potencjał, który dzięki spotkaniom takim, jak to, można obudzić – powiedział.

Konferencję rozpoczęło przemówienie prof. dr. hab. n. med. Adriana Chabowskiego, prorektora ds. studenckich UMB. Podkreślił on rosnącą aktywność członków PTSS Białystok, która z każdym rokiem jest coraz bardziej widoczna. Jego słowa potwierdzają liczby – nigdy wcześniej organizacja nie posiadała tak dużej liczby członków, w skład których wchodzą nie tylko studenci, ale także stażyści i lekarze dentyści.

Następnie głos zabrała Kamila Wojtulewicz-Hańczaruk – prezes firmy Septodont Polska, która przedstawiła ideę projektu „Dostępna stomatologia z Septodont”. Białostocka konferencja była drugim po zorganizowanym przez łódzkie Towarzystwo „Młoda Stomatologia” wydarzeniem z cyklu. Kolejne planowane są m.in. w Warszawie i Lublinie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wykłady wygłoszone przez zaproszonych gości. Jako pierwsza wystąpiła dr n. med. Agnieszka Pacyk z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Głównym tematem jej wykładu była kontrola bólu w gabinecie. Oprócz omówienia sposobów bezbolesnej iniekcji i trików ze swojej praktyki, przekazała ona słuchaczom wiele cennych wskazówek dotyczących współpracy z pacjentem. Kolejny wykład wygłosił dr n. med. Michał Sobczak – współzałożyciel i prezes Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej, który przedstawił zebranym możliwości wykorzystania materiałów bioceramicznych w endodoncji wieku rozwojowego. Szczególne zainteresowanie słuchaczy wzbudziły zaprezentowane przez prezesa przypadki kliniczne, obrazujące szerokie spektrum możliwości, które oferuje współczesna pedodoncja. Ostatnim wykładowcą była lek. dent. Martyna Zajkowska, absolwentka UMB, która podczas studiów pełniła funkcję wiceprezesa PTSS Białystok. Jej wystąpienie pod tytułem „Leczysz człowieka czy chorobę? O tym jak komunikacja sprawia, że zwyciężysz albo przegrywasz” było bardzo dobrym podsumowaniem tematu współpracy z pacjentem, który poruszali przedmówcy.

Konferencję zakończył akcent w postaci loterii fantowej, podczas której rozlosowano m.in. udział w IV Konferencji Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej, nagrody książkowe od DENTONET oraz gadżety ufundowane przez Septodont Polska oraz PTSS Białystok.

W grudniu 2016 r. w Łodzi odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Dostępna stomatologia”. Bezpłatne uczestnictwo, ciekawi wykładowcy, szkolenia z zakresu różnych dziedzin stomatologii – to założenia tych spotkań, które odbywać się będą w całej Polsce. Patronem naukowym pierwszej konferencji był Zakład Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dentowizja oraz Dentonet były partnerami medialnymi tego wydarzenia.

Z Białegostoku: Kacper Gałan, Piotr Brzezik


POWIĄZANE ARTYKUŁY

kształcenie - Dentonet.pl
Kursy zagraniczne także z punktami? Apel samorządu lekarskiego Lekarz

Samorząd lekarski oczekuje, że ministerstwo zdrowia znowelizuje przepisy dotyczące kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów w taki sposób, aby udział w zagranicznych kursach medycznych, wykładach lub doniesieniach również był metodą na zdobycie punktó...

WOHD
Kolejny Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej już 20 marca Lekarz

Już 20 marca po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Tym razem hasłem przewodnim obchodów jest „Live Mouth Smart” – ma ono zachęcać społeczeństwo do regularnej kontroli stanu zdrowia zębów i jamy ustnej.Światowy Dzień Zdr...

Józefa Szczurek-Żelazko - Dentonet.pl
Józefa Szczurek-Żelazko będzie nową wiceminister zdrowia Lekarz

Józefa Szczurek-Żelazko 1 lutego obejmie stanowisko wiceministra zdrowia. Jednocześnie, premier Beata Szydło przyjęła dymisję dwóch dotychczasowych wiceministrów: Jarosława Pinkasa oraz Piotra Warczyńskiego.Józefa Szczurek-Żelazko ukończyła Wydział P...

ROZWIŃ WIĘCEJ
maxim-stosek-lodz
Łódź: mikołajkowa konferencja o endodoncji już 10 grudnia Lekarz

Efektywne znieczulenia, strach pacjenta przed wizytą u dentysty, a także zastosowania materiałów bioceramicznych oraz leczenie endodontyczne a odbudowa estetyczna – to tematy Mikołajkowej Konferencji, która 10 grudnia odbędzie się Auli Zachodniej Uni...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Don Lukas
Byłem, widziałem - super konferencja, oby więcej takich!
Oceń komentarz:     2: : 0 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres